Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi AÇIL-A-MADILAR!!!!!

AÇIL-A-MADILAR!!!!!

E-posta Yazdır PDF

Sebahattin ATAMER14-Temmuz-2011 günü  Diyarbakır-Silvan’da kaçırılan 5 kişiyi aramak için araziye çıkan  Mehmetçiklerimiz PKK lı teröristlerce tuzağa düşürülmüş açılan ateş sonucu 13 vatan evladı şehit olmuş , 2 si ağır olmak üzere 7  askerimizde yaralanmışlardır. Şehit olan bu vatan evlatlarına Tanrıdan rahmet yaralılara şifa kederli ailelerine de baş sağlığı diliyorum…

 

Aslında bu olay günlük bir olay değil, 1999 yılında terörün kökü hemen,hemen kazınmışken,bebek katili APO “CİA-MOSSAT” işbirliği ile yapılan bir operasyonla yakalanıp Türkiye ye teslim edildikten sonra dönemin başbakanı rahmetli Bülent Ecevit, şöyle diyordu ”Apo yu neden bize teslim ettiler hala anlayamadım”..


Aradan geçen yıllar Apo nun neden teslim edildiği gerçeğini ortaya çıkardı. Ne idi bu gerçek?  ABD IRAK tan çekilirse APO  İran a gidemez, Suriye ye gidemez o zaman nereye gidebilir di sığınacağı tek yer Türkiye ye şartlı göndermek. Amaç BOP projesi ve Ilımlı İslam modeliyle İsrailin toprak bütünlüğünü garanti altına almaktı. Tabii bunun bazı şartları vardı. Apo idam edilmeyecekti bu nedenle Avrupa’nın isteği üzerine idam cezası kaldırıldı. Ve bebek katili Apo 15-Şubat-1999 yakalandı. İmralı adasına  hapsedildi..


Ülkemizde oynanmak istenen senaryo yavaş yavaş hayata geçirilmeye başlandı. Önce  Apo nun İmralı daki ikametgahı milyarlar harcanarak restore edildi. Yetmedi, emrine birde gemi tahsis edildi. Yetmedi canı sıkılmasın diye yanına kendi gibi vatan hainleri arkadaş olarak gönderildi.
Yetmedi, hükümet kürt açılımı diye bir kavram attı ortaya tutmadı ,adı demokratik açılım oldu, tutmadı, adı birlik beraberlik ve kardeşlik oldu sonra, bu ülke Habur rezaletini yaşadı. PKK giysileriyle gelen katiller birer kahraman gibi karşılandı, devlet ayaklarına gitti, kurgulanmış oyun başlamıştı, bu katiller kurulan mobil mahkemelerle serbest bırakıldılar. Güney doğu bunları milli kahramanlar gibi karşıladı.


Siyasettin “Mabedi”ne seçilen edilgen, piyon Kürt parlamenterler


Bir paranoya ruh haline girdiler,”yerel seçimler , Kürdistan sınırlarını belirlemiştir, demokratik özerklik, anayasanın değişmesi dahi teklif edilemez üç maddesinin değiştirilmesi, ana dilde eğitim. Apo ya özgürlük ve vb abuk sabuk şeyler istemeye başladılar. Bu tavizler sonrası güneydoğu Anadolu da ” sivil itaatsizlik , devlet malına zarar vermek, kendini bilmez kişilerin Türk polisini tokatlaması gibi aktif eylemleri hayata geçirdiler.

Türkiye Cumhuriyetini resmen tehdit etmeye başladılar.Ahmet TÜRK” devlet isteklerimizi kabul etmese çok kötü şeyleler olabilir”Hatta bir ilimizin belediye başkanı”ey hükümet meşenin dalı nerenize battı.h….s…..”gibi edep dışı konuşmalara kadar vardırdılar işi.

Eğer bu kişiler kürt halkına sahip çıkmak istiyorlarsa, ”TEK BAYRAK,TEK MİLLET TEK RESMİ DİL” diyebildildikleri ölçüde etkilerini artırarak sorunun demokratik yollardan çözümüne en büyük desteği vermiş olacaklardır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün ulus anlayışı ”ORTAK TARİH,ORTAK DİL VE ORTAK KÜLTÜR” ekseninde kurulmuştur. Ulus olgusunu ele alırken hiçbir zaman ,ırkçı bir yaklaşım içinde olmamış,ne ırk  nede din birliğini ulus kavramı içine sokmuştur.Bir ulus,dil,kültür ve ülkü birliği ile birbirine bağlı yurttaşlardan meydana gelen siyasal ve sosyal bir bütündür.

Mesele böyle iken bu edilgen kürt siyasetçiler İmralı  dan aldıkları emirle siyasi politikalarını yönlendirmekte olup,onlara verilen tavizler sonucu İmralı canisi”çözümün siyasi iradesi bendedir” diyebilmektedir. Dünyanın hiçbir yerinde hükmü kesinleşmiş siyasi örgüt liderinin avukatları ,ile görüşmesine izin verilmemiştir.

Adam örgütü cezaevinden yönetmekte olup, gerilla 24 saat öz savunmasını yapacaktır. Kendisine yapılan saldırılarada misliyle karşılık verecektir.

Sayın Abdullah Gül “açılım projesi” gündeme geldiği zaman “ bekleyin çok iyi şeyler olacak” demedi mi? Sayın başbakan daha geçen günü” Kürt sorunu yoktur pkk sorunu vardır” demedi mi?


Demokratik önderlik sadece demokratik öneriler sunmakla olmaz  “gerçi buna onlarda inanmıyorlar ya” bunların altını doldurmanız lazım ki önerileriniz gerçekçi ve inandırıcı olsun.İşte o zaman taban oluşturur ve isteklerinizi yaşama geçirirsiniz.


Bu politikalarla terörü önleyemezsiniz. Halkımız bunun nedenlerini çok iyi biliyor ama siyasi baskılarla insanları sessiz düşünmeye mahkum ettiniz. Sesli düşünen Atatürkçü, çağdaş, aydın yazarları, bilim adamlarını, generallerimizi ve subaylarımızı Ergenekondan  içeri attınız.

Bu insanlar  içeride tutuklu olarak yatarken yarattığınız 1919 önceki mütareke basını onları “hayasızca” yargısız infaz etti. Basındaki muhalif sesleri susturdunuz ve  basın özgürlüğünden bahsettiniz. Bunları neden hayata geçiriyorsunuz? Çünkü Küresel sermayenin iç ve dış işbirlikçileri öyle uygun görmektedirler.

Siz terör le değil teröristle mücadele ediyorsunuz. O nedenle "TERÖRÜ” önleyemezsiniz. Ama yeter sizlerinde dediği gibi ” artık analar ağlamasın” bu ülke Çanakkale de, Kafkaslarda, Kurtuluş Savaşında yeteri kadar şehit vererek Lozan antlaşmasıyla de bunu taçlandırarak ülkenin tapusunu almıştır..

Bu  ülke şehit kanlarının bedelidir. Ölen çocuklar bizim çocuklarımız” hamaset kokan” demeçlere artık halkımızın karnı tok. Gerçekçi politikalarla bu sorunun üstesinden gelebiliriz. ”ipte canbaz oynuyor “ söylemine “oy uğruna sadaka ekonomisine mahkum ettiğiniz milyonlarda inanmıyor artık….


Son söz olarak “TERÖRÜ BESLEYENLERİ,DESTEKLEYENLERİ, KAYNAK SAĞLAYANLARI, ARKA ÇIKANLARI, TAVİZ VERENLERİ” kınıyor ve lanetliyorum.Diliyorum ki bu alçakça hain saldırılar son bulsun…

MİLLETİMİN BAŞI SAĞOLSUN…..
                                                               

Sebahattin ATAMER
Atatürkçü Düşünce Derneği
Yönetim Kurlu Başkanı

 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 25 Temmuz 2011 00:40 )  

Yorumlar  

 
+5 #1 Ziyaretçi 18-07-2011 22:24
Eksik ve noksan vede yarım darbeye teşebbüsten 44 general
içeride ama tahammüden adam öldüren askerlerimizi katle
den adamlara demokrasi maskesi ile arka çıkmak futbolda
şike var deyip onca insanı tutuklamakla güç gösterisi yapıp
hukuk devleti demorasi silahını kullanıyorlar 9 senelik iktidar
döneminde sıra pkk veya dtp ye gelince nedense demokrasi
silahı tutukluk yapıyor adamlar özerklik ilan ediyor boşbakan
gereğini yapmıyor kürt deyince ampul sönüyor
TESLİMİYETİN BEDELİ ÖZERKLİK DİYORLAR
TC BAŞBAKANI BUNLARA HADDİNİ BİLDİR HUKUK NE DİYORSA YAP MAKAMININ HAKKINI VER YETKİ SENDE
 
 
+2 #2 Ziyaretçi 18-07-2011 22:33
YA VARSIN YA YOKSUN
YA HEPSİN YA HİÇSİN
YA TÜRKSÜN YA PİÇSİN
TÜRKÜZ TÜRKÇÜYÜZ ATATÜRKÇÜYÜZ
 
 
+3 #3 Ziyaretçi 18-07-2011 22:58
ATATÜRK ÜN FELSEFESİ
ÜLKELER İLKELERLE YÖNETİLİR DİYOR
NE İLKE KALDI NE ÜLKE TAYYİP VE SAZ ARKADAŞLARI
ÜLKE İDARESİNİ ABD VE AB YE BIRAKMIŞLAR DİYORLAR
Kİ EGEMENLİK BORÇ VERENİNDİR İTAAT ET RAHAT ET
BİRDE MECLİSTE YEMİN EDİYORLAR NAMUSUM VE ŞERE
FİM ÜZERİNE DİYE ETTİĞİNİZ YEMİNİN HAKKINI VERİN
VADETMEK BORÇTUR BORCUNUZU ÖDEYİN
 
 
+4 #4 Ziyaretçi 19-07-2011 22:26
Gafil hangi üç asır hangi asır
Tuna ezelden türk diyarıdır
Bilinen tarih söylememiş bunu
Kalkıyor örtüler örtülen doğacak
Dinleyin sesini doğan tarihin
Aydınlıkla karaltı karaltıda şafak
Yaşayan tarihi gömüp doğru tarihe gidin
Asyanın ortasında oğuz oğulları
Avrupanın alplerinde oğuz torunları
Doğudan çıkan biz batıda yine biz
Nerde olsa ne olsa kendimizi biliriz
Hep insanlar kendini bilseler
Bilinir o zaman ki hep biriz
Türk sadece bir milletin adı değil
Türk bütün adamların birliğidir
Ey birbirine diş bileyen yığınlar
Ey yığın yığın insan gafletleri
Yırtılsın gökteki gafletten perde
Hakikat nerede
M. KEMAL ATATÜRK
Atatürk ün bilinen tek yazdığı şiiri
Sebahattin Atamer hocama saygılarımla
Öner Kıran ve Yalçın Mutlu Abime sevgilerimle
ATATÜRKÜN Neferi Ömür Tantekin
 
 
+1 #5 Ziyaretçi 22-07-2011 15:33
sevgili Ömür kardeşim !
ben M. Kemal in şiir yazdığını bilmiyordum . Beni bilgilendirdiği n için çok teşekür ederim. Sevgi Saygı ve Dostlukla
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU