Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Tantekin Ramazan Eğlencelerini Eleştirdi.

Tantekin Ramazan Eğlencelerini Eleştirdi.

E-posta Yazdır PDF

Ömür Tantekin Halkın Yükşelişi Partisi Mudanya İlçe Başkanı

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yaptığı yazılı açıklamada Mudanya'da yaşanan Ramazan eğlencelerini eleştirdi. Tantekin orman yangını yaşanan gecede atılan havai fişek gösterilerine de değinerek "Karşı kıyılarda yangın olduğu gece bile atılan havai fişeklerle ne kutlandı merak ediyorum?" diye sordu.

Sert eleştiri ve iddiaların yer aldığı yazılı basın açıklamasını virgülüne dokunmadan aynen yayımlıyor, takdiri Mudanya kamuoyuna bırakıyoruz. 


Ramazan Festival Değildir !

Ramazan Kur'an-ı Kerim'in doğum ayıdır. Bu doğumun oruç'la kutlanması, insanın insan tarafını geliştirmek, ruhumuzu zenginleştirmek, iç güdülerimizi dizginlemektir.

Kur'an bize dine, dünyaya, insana, eşyaya Allah'ın gör dediği yerden bakmamızı emrediyor. Duygu ve düşünce katsayımızı yükseltmemizi istiyor.Asıl vahim olan Ramazan'ın  şişmanlar için diyet, yoksul zayıflar için bir beslenme ayı olarak algılanması dır.

İlahiyatçı yazar Mustafa İslamoğlu'nun tespiti ile  "Ramazanı Osmanlı'nın kanında mikropların gezdiği çöküş dönemlerinin eseri olan direklerarası eğlencelerle onun son zamanlarda modern sürümü olan konserlerle  kutlamaya kalkmak Ramazan'a bir iyilik değil onun ruhunu öldürüp cesedinin üzerinde festival yapmaktır." diyor.

Sonuna kadar katılıyor ve ekliyorum.

Televole ekonomisi ile yönetilen borçlu Mudanya Belediyesi'nin unutulmayacak dediği Ramazan eğlencelerinde havai fişek atılmasının esprisi nedir? Ramazan'la ilişkisi nedir? Sponsoru kimdir? Ne karşılığı atılır? Karşı kıyılarda orman yangını olduğu gece bile atılan havai fişeklerle ne kutlandı merak ediyorum?

İslam alimleri'nin ortak anlayışı oruç ibadetinin bir nefis, ruh ve akıl terbiyesine dönüşmesidir. Bu dönüşüm Ramazan eğlenceleriyle  oluşur mu? İktidar zihniyeti her şey'de olduğu gibi Ramazan'ı da yozlaştırdı.


Ramazan'ı Vur  Patlasın, Çal Oynasın Ayına Çevirdiler.

Hangi dini düşünce ve anlayış Ramazanı eğlenceye çeviriyor? Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajını anlamak için mi Ramazan eğlencesi yapıyoruz? Gönül dünyamızı zenginleştirmek için mi, dini daha derinden kavramaya, dindarlık bilincimizi arttırmak için mi Ramazan eğlencesi yapıyoruz?

İnsan Allah'tan korkar, peygamberden utanır. Bunlar alakart müslümanlar. İslamiyetin işine gelen yanlarını alır öbürlerini cami avlusunda terkederler.

Acaba Ramazan eğlencesi deyip bizimle mi eğleniyorlar?

Son Söz

Ebedi Genel Başkanımın sözü;

Herkes anlayabildiği kadar yaşar ve anlayamadığı şey'leri umursamadan ölüp gider.

Halkın Yükselişi Partisi Mudanya İlçe Başkanı

Ömür TANTEKİN

Son Güncelleme ( Cumartesi, 12 Eylül 2009 12:44 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU