Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Dosteli'nin Bereket Çadırı'nda İftar Rekoru

Dosteli'nin Bereket Çadırı'nda İftar Rekoru

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Dosteli Derneği Tasavvuf Konserleri beğeni ile izleniyor ve dinleniyor

Mudanya Dosteli tasavvuf musikisi derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar sofrası bu yıl dernek üyelerinin yaptırdığı 200 kişilik modern çadır aracılığı ile, zengin-fakir ayrımı yapmadan Mudanyalıları ağırlamaya devam ediyor. Zaman, zaman 800 kişiye kadar çıkan ikramlar dernek üyeleri ve hayırseverlerin katkıları ile karşılanıyor.

Yemek dağıtımından temizliğine kadar her türlü hizmetin gönüllülük anlayışı ile yerine getirildiği iftar sofrası bu yıl Mudanya Belediyesinin Uğur Mumcu Kültür Merkezi yanında düzenlediği alanda kuruldu. Halkın Bereket Çadırı adını taktıkları iftar sofrası çeşitli kesimlerden ziyaretçileri de ağırlıyor. Dün akşam Belediye Başkan ve Meclis üyeleri ile ilçe yöneticilerinin katıldığı 800 kişiye ızgara köftenin dağıtıldığı iftarda yoğunluk görülmeye değerdi. 

Mudanya Dosteli Tasavvuf Musikisi Derneği Başkanı Ergun ESRİGÜN; Örnek bir anlayış ile hizmet veren iftar sofrasının bu yıl çadır düzenlemesi ile daha sağlıklı bir ortama kavuşturulduğunu, üyelerinin bütün bir yıl bu hizmet için hazırlandıklarını,  her geçen yıl sayı ve kalitenin artması için kendi-kendileri ile yarıştıklarını, hasta ve çadıra ulaşamıyacak olanların evlerine de yemek gönderdiklerini belirtti.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk Mudanya Dosteli İftar Çadırında iftar etti.

Ramazan ayı süresince iftar çadırı aracılığı ile herkesi bir araya getirmeye çalıştıklarını, yıl içinde de üyelerini teşvik ederek ihtiyaç sahiplerinin okul, kırtasiye, giyecek ve ayakkabı eksiklerinin giderilmesine aracılık ettiklerini, çalışamaz durumda olan ve elden ayaktan düşmüş olanlara da  erzak yardımlarını sürdürdüklerini anlattı.
Derneğin amacının zengin fakir ayrımı yapmaksızın insanları bir araya getirmek ve tasavvufi anlayış ile karşılık beklemeden hizmet etmek olduğunu anlatan Dernek Başkanı ESRİGÜN; “İşimiz hem hizmet etmek, hem de bu güzel ilçede Tasavvuf Musikisini tanıtarak icra etmektir” dedi.

Dernek, Ramazan ayı boyunca her Cumartesi gecesi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde Tasavvuf Musikisi konserlerini icra ediyor. Kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği konserlerde farklı eserler seslendiriliyor, ilahi, kaside ve  kuranı kerimden ayetlerin okunduğu gece sema töreni ile son buluyor.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 21 Ekim 2009 23:52 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU