Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Meyve Üreticileri Birliği İftarında önemli mesajlar verildi.

Meyve Üreticileri Birliği İftarında önemli mesajlar verildi.

E-posta Yazdır PDF

Meyve Üreticileri Birliği İftarı

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya Sosyal Tesisinde bir iftar yemeği verdi. İftar yemeğine meyve üreticileriyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bursa İl Başkan Vekili İsmet Su, Mudanya'daki siyasi parti temsilcileri, Mudanya Emniyet Müdürü Cüneyt Ünal ve çok sayıda daire amiri katıldı.

Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan Fazlı Aydoğan yemeğe katılanlara teşekkür ederek 29 Temmuz 2009 günü güzel bir adım atarak üretici pazarının oluşturulduğunu, 120 üreticinin ürününü oluşturulan bu pazarda satma imkanını yakaladığını belirtti.

Kemal Demirel'den Önemli Mesajlar


Kürsüye davet edilen CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel ise iftar yemeğine katılmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirterek, İstanbulda yaşanan sel felaketinde ve Güneydoğu Anadolu'da şehit olan askerlerimizi rahmetle andı. Demirel "Ramazan paylaşma ve mutluluk ayıdır. Keşke bu acı olayları yaşamasaydık. Ama önemli olan bu ülkedeki birlik ve beraberliğimizi dayanışmamızı sonuna kadar sürdürmek yolunda herkesin üzerine düşen görevi büyük bir kararlılıkla yapmasıdır. Mudanya artık Bursa ile bütünleşmiş önemli bir merkez.Bende CHP Bursa Milletvekili olarak Mudanya'nın sorunlarını köyler mahalleler dahil çözülmesi noktasındada elimden gelen gayreti gösteriyorum. Çözüldükçe de mutlu oluyorum." diye konuştu.


12 Yıldır Mücadele Veriyorum.

Demirel iftar yemeği verilen tarihi istasyon binasını hatırlatarak 12 yıldır Mudanyaya demiryolunun yapılması için mücadele verdiğini belirtti. "Keşke 1950 yılında bu demiryolunu kaldırmamış olsalardı" diye konuşan Demirel kendisinin o günkü gazeteleri araştırdığında 1950 tarihli ANT Gazetesi'nin demiryolunun dost ve müttefik Amerika'nın isteği üzerine kaldırıldığını yazdığını tespit ettiğini söyledi. Demirel "Keşke o demiryolu kaldırılmamış olsaydıda bu tarihi bina yine ulaşım alanında hizmet vermiş olsaydı" dedi.

Mudanya'nın deniz ulaşımı konusunda önemli bir yere geldiğini belirten Demirel bu hizmetleri Mudanyaya getirenlere teşekkür ederek "Hizmeti kim getirirse getirsin teşekkür etmek herkesin boynunun borcu olmalı. Siyasettede böyle yapılmalı doğruysa da arkasında durulmalı" dedi.


Herkesin Milletvekiliyim.


Mudanya'nın daha iyi bir duruma gelmesi için üzerine düşeni yapmaya her zaman hazır olduğunu vurgulayan Kemal Demirel CHP milletvekili olduğunu ama sorunların çözümü söz konusu olduğunda ayrım yapmadan hangi partiye oy verilirse verilsin  herkesin milletvekili olduğunu çünkü yakasındaki rozetin Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi rozeti  olduğunu söyledi.

 


İsmet Su'dan Destek Sözü


Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bursa İl Başkan Vekili İsmet Su ise yaptığı kısa konuşmasında  AKP olarak ortak değerler ve ortak idealler üzerinden siyaset yapan bir topluluk olduğunu bu anlamda ortak ideallerden en büyüğünün güçlü Türkiyeyi oluşturmak olduğunu vurguladı.

İsmet Su güçlü Türkiye'nin oluşmasında tarımın ve üreticinin yerinin yadsınamaz bir gerçek olduğunu belirterek bu noktada Meyve Üreticileri Birliğini önemsediklerini, sorunlarını bildiklerini ve bu sorunların çözümünün takipcisi olduklarını söyledi.

Herzaman Meyve Üreticileri Birliği'nin emrinde olduklarını vurgulayan İsmet Su sorunların çözümünde ellerinden gelen katkıyı koyacaklarını belirterek konuşmasını bitirdi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 21 Ekim 2009 23:54 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU