Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Demirel, “Mudanya Hükümet Konağı Yetersiz”

Demirel, “Mudanya Hükümet Konağı Yetersiz”

E-posta Yazdır PDF

Kemal Demirel Hükümet Konağını Gündeme Taşıdı

Bursa Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Milletvekili Kemal Demirel Mudanya Hükümet Konağı’nın içindeki birimlerin günden güne genişlemesi ve vatandaşların işlemleri sırasında yerlerinin dar olmasından dolayı bu birimlerin vatandaşlara arzu edilen hizmeti veremediğinden bir an önce yeni hükümet konağının daha geniş bir alana yapılıp hizmet vermesi konusunda 04.09.2004 tarihinde TBMM’nde İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay’a neler yapıldığı konusunda bir soru önergesi verdi. 

Mudanya Hükümet Konağı önünde İl Genel meclis ve Belediye meclis üyeleri ve partililer katıldığı açıklamada Demirel, “Seçim öncesi ve sonrası çok sık gündeme gelen hükümet konağının yetersizliğiyle ilgili içerideki birimlerin hem de o birimlerden hizmet alacak olan vatandaşların bu konuyla ilgili şikâyetleri üzerine konuyu bu ay içerisinde TBMM’sine taşıdık.

Bu konunun bir an önce çözümlenmesinin istiyoruz, çünkü Mudanya hızla gelişen ve büyüyen adeta Bursa’yla bütünleşmiş bir ilçemiz. Mudanya’nın sorunlarının çözümlenmesi noktasında muhalefet partisi Milletvekili olarak elimden galen gayreti göstereceğim, seçim öncesi verilen söz ve vaatlerin hükümet konağıyla ilgili sorunların çözülmesiyle ilgili çalışmaların hangi aşamada olduğunu seçim öncesi burası yeterli değil denmesine rağmen geçen zaman içerisinde hükümet konağıyla ilgili şimdiye kadar ne yapıldı, ben Mudanyalılar adına öğrenmek istiyorum” dedi.  
 
Zemin artı 4 kat olan Mudanya Hükümet Konağı’nda Savcılık, Adliye, Hâkim ve Avukat odaları, Milli Eğitim, Vergi Dairesi, Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Kadastro, İlçe Seçim Kurulu, Milli Emlak ve Sivil Savunma gibi birimler bulunuyor.

Demirel’in İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a verdiği soru önergesinde, yeni Mudanya Hükümet Konağı yapılması hakkında ilgili çalışmalarınız mevcut mu?, Bu konuyla ilgili 2009 yatırım programına ayrılmış ödenek var mı?, Hükümet konağında yer darlığı yüzünden yaşanan sorunların giderilmesine yönelik acilen neler yapmayı planlıyorsunuz? soruları bulunuyor.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 21 Ekim 2009 23:54 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU