Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Vatan sizlere minnettar dır.

Vatan sizlere minnettar dır.

E-posta Yazdır PDF

Gaziler Günü Anma Programı Gaziler Derneği Başkanı Ali Gazi ve Kaymakam Öztürk

Mudanya Kaymakamlığı 18 Eylül 2009 akşamı Mudanya Montania Hotel'de Muharip Gazilere, gaziler günü dolayısıyla iftar yemeği verdi. iftar yemeğinde bir konuşma yapan Adem Öztürk Gaziler Günü dolayısıyla bir araya toplanarak iftar etmekten duyduğu mutluluğu vurgulayarak davetlilere "hoşgeldiniz" dedi.

Kaymakam Öztürk konuşmasının devamında "Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, şükranla, minnetle anıyoruz. Gazilik ve şehitlik bizim toplumumuzda çok onurlu, çok önemli bir mertebedir.

Bu cennet vatan  gazilerimizin, şehitlerimizin kutsal emanetidir. Onlar hiç çekinmeden canları uğruna, kanları uğruna, bu güzel cennet vatanımızı emanet ettiler. Bizde Türk Millet olarak inanıyoruz ki, bu emanet aldığımız kutsal vatanımızı sonsuza dek yücelterek koruyacağız ve yaşatacağız. Şanlı bayrağımızı sonsuza dek en yükseklerde dalgalandıracağız.

Birlik beraberlik karşılıklı sevgi saygı hoşgörü çerçevesinde inanıyoruz ki Türk Milletimiz bunu başaracak bu vatanımız asla bölünmeyecek bayrağımız sonsuza dek en yükseklerde dalgalanacaktır. Gazilerimizn gününü en içten duygularla yürekten kutluyorum.Hepsine sağlık mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum." dedi.


Ya İstiklal Ya Ölüm


Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar yemeğinin ertesi günü Atatürk Anıtına saat 9.30'da çelenk konulmasıyla başlayan Gaziler Günü Anma Programında bir konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mudanya Temsilciliği yönetim kurulu başkanı Ali Gazi anma programına katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Ali Gazi Türk Milletinin özünde şehitlik ve gazilik mertebelerinin ezelden beri var olduğunu vurgulayarak her Türk'ün kutsal değerleri uğruna bu mertebeye kavuşmak için savaştığını belirtti. Türk Milletinin bir hasleti olan bu duyguların vazgeçilmez bir önemi olduğuna dikkati çeken Ali Gazi, Türk Milletinin şehitlik ve gaziliğe verdiği önemi en güzel şekilde Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşımızda gösterdiğini belirterek aziz milletimizin "Ya İstiklal Ya Ölüm" dediğini hatırlattı.

Ali Gazi Türk ordusunun daha sonraları dünyaya barış getirmek için dünyanın çeşitli ülkelerinde (Kore,  Bosna Hersek, Kosava, Somali, Afganistan,) savaştığını, 1974 yılında mehmetçiğin soydaşlarımızı soykırımdan kurtarmak için Kıbrıs Barış Harekatını gerçekleştrildiğini belirtti.

Ali Gazi devletimizin şehitlerimize devlet övünç madalyası, gazilerimize şeref aylığı ve ücretsiz ulaşım, tedavi, imkanı sağladığını belirterek, " Türk Ulusu için şehit nurlanmış gaziler onurlanmış asker demektir"  diyerek 19 Eylül gününde Mustafa Kemal Atatürk'e hem gazilik hem Mareşallik ünvanlarının verildiğini söyledi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Oğuz Savaş'ta günün anlam ve önemini belirten konuşmasını dinlemek için Çal butonunu TIKLAYIN.

Mudanya İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Oğuz Savaş 


Günün anısı adına hazırlanan plaketlerin sunulmasının ardından Gaziler Derneği ile ilçemizde ikamet eden gaziler ziyaret edildi.

Ne Mutlu Türküm Diyene !
Son Güncelleme ( Cumartesi, 03 Ekim 2009 15:11 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU