Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Çin'de Sizinle Aynı Dili Konuşan Güvenilir Bir Danışman "Metin Kurtuluş"

Çin'de Sizinle Aynı Dili Konuşan Güvenilir Bir Danışman "Metin Kurtuluş"

E-posta Yazdır PDF

Metin Kurtuluş eşi Zeynep Kurtuluş ve Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan.

Son yılların yadsınamaz gerçeği Çin Halk Cumhuriyeti'nin dünya ekonomisindeki birbiri üstüne yaptığı atak olsa gerek. Bir taraftan Çin mallarına karşı yürütülen kampanyalar diğer yandan Çin'de fabrika açan ya da Çin'e fabrikalarını taşıyan dünyanın dev markaları. Artık çoğu kişi ÇİN ile iş yapmak istiyor. Ya oradan çeşitli malları almak ya da nüfusu ile iştah kabartan Çin'e bir şeyler satmak istiyor.

Yaklaşık 6 yıldır sürekli olarak İstanbul, Hong Kong, Shanghai, Pekin arasında seyahat eden, zaman zaman da Taiwan da bulunan Metin Kurtuluş Çin'den gelin alarak Shanghai'ye yerleşti.

On yıl öncesine kadar uzun süre Mudanya'da yaşayan Metin Kurtuluş kendisi ile evlenerek Zeynep adını alan eşiyle birlikte Shanghai'de kurduğu danışmanlık ve rehberlik şirketiyle Çin ile ilgilenen Türk firmalarına hizmet veriyor.

Çin'de ürün araştırması, Çin’deki üreticiler hakkında bilgi, fabrikalarda kalite kontrol işlemleri ve tüm ticari konularda, profesyonel danışmanlık hizmeti veren Metin Kurtuluş eşi Zeynep ile birlikte yoğun ve titiz bir çalışma hayatının içinde.

Metin Kurtuluş "Türkiye Çin arasında bir köprü oluşturuyoruz. En büyük yardımcım eşim Zeynep. Her ne kadar dünya ticaret dili İngilizce olsa da burada Çin dilini konuşabilmek, prosedürü bilmek, müthiş avantajlar ve doğru kişilerle doğru adımlar atmanızı sağlıyor. İşte bu noktada Çin vatandaşı olan ve çok büyük olan bu bölgede doğup büyüyen eşimin inanılmaz katkıları oluyor.

Çin’den ürün alacağınız fabrikaları Türkiye'den belirlemiş olsanız bile, fabrika guvenilirliğinden ve ürünlerin kalitesinden emin olmak firmalar için hayati önem taşıyor. Çin’deki fabrikalarla çeşitli konularda  da iletişimde çoğu kez sorunlar yaşanabiliyor. Zira oturduğunuz yerden yani internetten bulupta görüştüğünüz bir çok fabrika gerçekte aracı firma çıkabiliyor.

İthalatına karar verdiğiniz ürünlerin eksiksiz ve hatasız olarak üretilmesi için üretim aşaması tamamlanana kadar üretim sürecini takip eden ve tabiî ki  sizinle aynı dili konuşan uzman bir kadro tarafından sürekli kontrol edilmesini istiyorsanız, Çin ile ilişkili bütün işlerinizin, ürünün bulunmasından kalite kontrollerinin yapılmasına, vize işlemlerinden, resmi anlaşmalarınıza, rehberlik işlemlerinden ürünlerin konteynırlara yüklenmesine kadar tüm işleriniz için deneyimlerimiz ve referaslarımızla hizmet veriyoruz. Ve bu işi yapmaktan mutluyuz. Çok yakında yenilenen internet sitemizde yayında olacak" dedi.

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan Türkiye Çin arasındaki iş forumuna katıldı.

Çin'de ürün araştırması, kalite kontrolü, pazarlık, sözleşmeler ve lojistic olarak firmalara destek veren KURTULUŞ Çin'de yatırım yapmak veya Çin'e ürün satmak isteyen firmalar için de çalışmalar yapıyor, raporlar hazırlıyor.

Çin'in müthiş çalışma temposuna uyum sağlayan Metin Kurtuluş araştırdığı ürün veya konularla ilgili detaylı araştırma raporlarını ilgili firmalara 7 iş günü içinde hazırlayarak sunuyor.

Türkiye ile Çin arasında ki saat farkına ve yoğun çalışma temposuna rağmen yaptığı işten mutluluk duyduğunu belirten Metin Kurtuluş zaman zaman Mudanya'nın poyrazını özlese de Shanghai'nin inanılmaz güvenli bir şehir olduğunu ve eşine duyduğu sevginin ÇİN'de kalarak burada iş hayatına atılmasında en etkili sebeb olduğunu söylüyor.

İletişim için Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız   adında yeni bir e-posta adresini aldığını belirten Metin Kurtuluş Çin ile ilgili olanların bu e-postayı MSN listelerine ekleyebileceğini yakında hizmete açılacak olan web sayfalarında çok daha ayrıntılı bilgilerin yer alacağını belirtti.

Şimdilik http://cinrehberiniz.blogcu.com/ bloguna vakit buldukça yazdığını belirten Metin Kurtuluş dileyen herkesin çekinmeden kendisini 008615002177206 numaralı telefondan arayabileceği söyledi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 21 Ekim 2009 23:57 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU