Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Mudanya Esnaf Odası Sahte İmza İstifası ile Sarsıldı.

Mudanya Esnaf Odası Sahte İmza İstifası ile Sarsıldı.

E-posta Yazdır PDF

Yusuf Akbulut kendi yerine başkalarının imza attığını belirterek Esnaf ve Sanatkarlar Odasından istifa etti.Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Denetleme Kurulu Üyesi Yusuf Akbulut yaptığı inceleme sonrasında oda gelir ve gider evraklarına kendi adına başkaları tarafından altılmış 80 adedi aşkın imza olduğu gerekçesiyle istifa etti.

İstifasını yazılı basın açıklamasıyla Mudanya kamuoyuna duyuran Akbulut "Son zamanlarda yaptığım incelemelerde gördüm ki, imzalamadığım belgelere birileri benim yerime imza atmış, benim imzam taklit edilmiş. Bir kısım gelir belgelerinde de aynı uygulama yapılmıştır. İmzalar arasındaki fark belli olsun diye gelir belgelerine ayrıca imza attım. Harcama belgelerini imzalamadım. Bu belgeler sahte imzaları içerir biçimde oda kayıtlarında dır." satırlarına yer verdi.

Görüşüne başvurduğumuz oda başkanı Emir Ali Usta başkanlık görevini sürdürdüğünü, konu hakkında bakanlıktan müfettiş istediğini, olayın tamamen denetleme kurulunu ilgilendirdiğini ve oda işlemlerinde hesabını veremeyecekleri hiç bir şeyin olmadığını belirtti.

Görüşüne başvurduğumuz Mudanya Esnaf Odasının diğer denetleme kurulu üyesi Haydar Gürsoy ise 7 yıldır Yusuf Akbulut ile aynı çalışma ortamında bulunduğunu oda seçimlerine 3 ay kala neden böyle bir şey yaptığını anlayamadığını belirttikten sonra ilgili evraklarda ki 2 imza'nın da kendisine ait olduğunu söyledi. Gürsoy farklı zamanlarda attığı imzaların nedeni olarak "Askerden geldikten sonra kendi imzamdan çok paraf şeklinde imza atıyorum. Attığım paraf ise Yusuf Akbulut'un imzasına benzediği için ve evraklarda imza için isim açılmadığından dolayı daha önce imzaladığım belgeleri Yusuf Akbulut imzaladı sanarak tekrar imzaladım. Olayda bir kasıt yoktur. Ard niyet yoktur" şeklinde konuştu.

Haydar Gürsoy'a yönelttiğimiz "Evraklara daha önceden attığınız parafı tanıyamadınız mı? İki kişi nasıl oluyorda aynı imza şeklini kullanabiliyor? Askerden sonra daha çok kullandığınız parafı noterden imza sirküleri olarak onaylatarak odaya ibraz ettiniz mi?" sorularımıza ise daha önceden attığı kendi parafını Yusuf Akbulut'un imzası sanarak çok sayıda evrak olduğu için ayırt edemediğini, attığı imzaların arkasında olduğunu, ard niyet olmadan atılan her iki imzayı da kendisinin attığını belirterek kişisel imza parafını noterden imza beyanı veya sirküleri olarak onaylatarak odaya sunmadığını söyledi.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Denetleme Kurulu Üyeliği'nden istifa eden Yusuf Akbulut'un yazılı basın açıklamasını aşağıda aynen yayımlıyoruz.

BASIN AÇIKLAMASI

Denetleme kurulu üyesi olarak görev yaptığım Mudanya Esnaf ve 'Yusuf AkbulutSanatkarlar Odası'ndaki görevimden 12-10-2009 tarihinde istifa ettim. İstifamı oda başkanlığına denetleme kurulu başkanlığına ve BESOB Başkanlığına yazılı olarak bildirdim.

Odada ki uygulamalardan uzun süredir rahatsızlık duymaktaydım. Odada şeffaf demokratik hesap verilebilir bir yönetim tarzı ne yazıkki yoktur. Özellikle harcama belgelerine çoğu kez itirazlarımız olmuş ve bu nedenle özellikle gider belgelerini imzalamamıştım.

Son zamanlarda yaptığım incelemelerde gördüm ki, imzalamadığım belgelere birileri benim yerime imza atmış, benim imzam taklit edilmiş. Bir kısım gelir belgelerinde de aynı uygulama yapılmıştır. İmzalar arasındaki fark belli olsun diye gelir belgelerine ayrıca imza attım.

Harcama belgelerini imzalamadım. Bu belgeler sahte imzaları içerir biçimde oda kayıtlarında dır.

Oda binasından asla dışarı çıkmayan bu belgeleri içeriden birilerinin sahte imza attığı, yada attırdığı açıktır. Atılan 80 den fazla sahte imzanın bulunması olayda kastın bulunduğunun açık delilidir.

Benim yalan dolan sahtecilik ile işim olmadığı gibi sahtecilik yapanlarlada işim ve beraberliğim olamaz. Bu nedenle Oda Denetleme Kurulu üyeliğimden istifa ettim.

Yusuf Akbulut

Son Güncelleme ( Cumartesi, 31 Ekim 2009 13:01 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 26-12-2010 16:13
benim açık olarak öğrenmek istediğim;benim imzamı taklit edilmiştir hemde noterde tastik edilerek. bu eylem suçmu-değilmi?
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU