Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Bursa'da Dağdan İnen PKK'lılara Yapılan Karşılamaya Protesto

Bursa'da Dağdan İnen PKK'lılara Yapılan Karşılamaya Protesto

E-posta Yazdır PDF

Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.

Bursa'da bir grup vatandaş, dağdan inen 34 terörist'in törenle karşılanmasını protesto etti.
Orhangahazi Parkı'nda toplanan yaklaşık 300 kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla PKK'yı tel'in ederken, örgüt yandaşları tarafından teröristlerin davul zurnalarla karşılanmasına tepki gösterdi.

"Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "DTP'yi Meclis'te istemiyoruz", "DTP şaşırdın, sabrımızı şaşırdın" şeklinde slogan atan öfkeli kalabalık, "Bunun için mi öldük?" yazılı pankartlar açtı.

Atatürk'ün Bursa Nutku ve Gençliğe Hitabesi'ni okuyan Mehmet Hanik isimli vatandaş, polisle ilgili sözleri okurken orada bulunan güvenlik güçleri tarafından ikaz edildi.
 Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.
Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.

Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.Mehmet Hanik'in konuşması Osmangazi Parkı

Mehmet Hanik'in konuşması Pınarbaşı Şehitliği ve Polisle tartışma


Gazilerin tepkisini hatırlatan Hanik, toplanan kalabalığın, acılı aileler ve Bursa halkı olduğunu söyledi.

PKK'nın teslim olmasına bir şey demediklerini ifade eden Hanik, "19 yıldır hiçbir suça karışmadan örgüte katılanların dağda ne için durduğu düşündürücüdür" dedi. Hanik, isimlerini okuduğu şehitlerin rahat etmesi için sokaklarda yürüyüş yapacaklarını söyledi. Açıklamanın ardından kalabalık, yoğun güvenlik önlemleri altında Pınarbaşı Şehitliği'ne doğru yürüdü. Yoldan geçen vatandaşların da araçlarının kornalarıyla destek verdiği yürüyüş, şehitliğe kadar devam etti. Burada toplanan kalabalık, şehit mezarlarının başında dua etti. Kalabalık, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir Grup Vatandaş dağdan inen pkk lıların törenle karşılanmasını protesto etti.  

 

Son Güncelleme ( Pazar, 15 Kasım 2009 23:32 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 02-01-2010 19:33
BURASI TÜRKİYE...DAĞDAN İNİP BAĞDAKİNE AYILIK YAPMASINLAR...ORALARINI BURALARINI OYNATA OYNATA GEZİYORLAR MEYDANLARDA BAZILARI...ÇIKARLARSA KARŞIMIZA ASARIZ ONLARI BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARDA...İPİNİ KOPARTAN İNİYOR.GÖZ ALTI BİLE YOK NE BİÇİM İŞTİR HAYIRMI ŞERMİ,BİRİ SÖYLESİN!
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU