Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Esnaf Odası'ndaki Düğümü Yargı Çözecek!

Esnaf Odası'ndaki Düğümü Yargı Çözecek!

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali USTA

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ali Usta bugün saat 14.30'da Esnaf Odası'nda yaptığı basın açıklamasıyla 12-10-2009 tarihinde oda denetleme kurulundan istifa eden ve istifa ederken kendisinin yerine sahte imza atıldığı iddiasını gündeme getiren Yusuf Akbulut hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.


Usta basın açıklamasında "Burada hedeflenen amaç Emir Ali Usta'yı 4 yıl önce yapılan oda seçimlerinde olduğu gibi karalama ve çamur atma kampanyalarının aynısıdır." ifadesine yer vererek oda yönetiminin örneği çok az görülen bir şeffaflıkla yönettiğini söyledi.  Usta yetkisi olmadığı halde oda denetleme kurulunu her yönetim kurulu toplantısına alarak fikirlerini sorduğunu belirttikten sonra "Yani her yapılandan denetleme kurulunun haberi vardır.Şimdi soruyorum bundan daha büyük bir şeffaflık olur mu?" dedi.

Usta denetleme kurulu üyesi Haydar Gürsoy'un sehven yanlışlık yaptığını söylemesine rağmen yapılan basın açıklamasının mesnetsiz olduğunu ve oda yönetimini derinden yaraladığını vurguladı.

Usta en çok denetlenen oda yönetimi olarak tekrar bir denetleme istediğini ve yapılan denetlemenin sonucunun açık olduğunu belirtti.

Emir Ali Usta'nın Basın Açıklaması aşağıda Tıkla Dinle


Usta'nın basına dağıttığı denetleme raporu PDF sembolünü Tıkla PDF formatında oku    

Mudanya Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta basın açıklamasının ardından basın mensuplarına dağıttığı Bursa Esnaf Odaları Birliği Mali Müşaviri Murat Fethi ELİŞEN'in denetim raporunun SONUÇ kısmında ;

"Denetçilerin gelir ve gider evrakları üzerindeki tahsil, tediye ve mahsup fişleri üzerinde herhangi bir imza yetkilerinin olmadığı, sadece bu evrakları incelemek ve doğruluğunu kontrol etmekle yetkili oldukları, sadece Denetim Kurulu Karar defterine bu evraklarla ilgili raporlarını yazarak imzalamaya yetkili oldukları kanunen belirtilmiştir. Bu sebeble Yusuf Akbulut'un yaptığı suçlama uygun değildir.

Serbest Muhasebeci
Mali Müşavir
Murat Fethi ELİŞEN"

yazıyor.

Emir Ali Usta maddi ve cezai olmak üzere hukuka başvuracağını açıklayarak "Amacımız bundan böyle düşünülmeden araştırmadan basın açıklamalarının yapılmaması ve karalama kampanyalarının olmamasıdır." dedi.

Usta geçen dönem ki Mudanya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinde bu tür girişimlerin olduğunu belirterek "3 yıl görev yaptığım Kooperatif seçimlerini kaybettim. 7 yıl oldu.Bütün hesaplar ellerinde olduğu halde neden bir işlem yapılmadı? Hani çiçek paraları ve yemek paraları fazla idi? Niçin yargıya gidilmedi? Bu itibarla temiz, dürüst ve onurlu mücadelelerin verilebilmesi için yargıya gidiyoruz" sözleriyle basın açıklamasını bitirdi.

Konu ile ilgili daha önceki haberlerimiz ;

Mudanya Esnaf Odası Sahte İmza İstifası ile Sarsıldı.

Mudanya'da Esnaf Olmak
 


 

Son Güncelleme ( Pazar, 01 Kasım 2009 19:48 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU