Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Çoşkulu Cumhuriyet Yürüyüşü

Çoşkulu Cumhuriyet Yürüyüşü

E-posta Yazdır PDF

Cumhuriyet Yürüşünde Çoşku Vardı.

Mudanya Kaymakamlığı’nın Cumhuriyet Bayramının 86. Yıldönümünü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü yaklaşık 2400 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Mütareke Müze Evi alanından başlayan yürüyüşe Kaymakam Adem Öztürk, Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Kurt ve kalabalık protokolün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları, okullardan kalabalık öğrenci grupları, siyasi parti başkan ve üyeleri,Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldılar.

Türk bayraklarıyla donanmış kortej, Mudanya Belediye Bandosu eşliğinde Mütareke Müze Evi alanı’ndan İpar Caddesini güzergahını takipederek İskele Meydanı'ndaki Atatürk anıtına yürürken vatandaşlar da evlerinden bayrak sallayarak Cumhuriyet çoşkusuna katıldılar.

Atatürk Anıtı’na konulan çelenklerin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.

“Söz veriyoruz Cumhuriyeti hep birlikte yaşatacağız”

Törenden sonra Cumhuriyet Yürüyüşü ile ilgili Kaymakam Öztürk, “Kaymakamlık olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Cumhuriyet Yürüyüşü’nü bu yıl da gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız bu yürüyüşe büyük katılım gösterip büyük bir coşkuyla yürüyüş gerçekleşti kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizi bizlere emanet eden Büyük Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz ve söz veriyoruz Büyük Önder Atatürk’e, biz vatandaşlarımız ve gençlerimiz bu kutsal emaneti sonsuza dek yaşatacak, koruyacak ve yüceltecekler, vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.


Ne Mutlu Türküm Diyene

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Son Güncelleme ( Pazar, 15 Kasım 2009 23:33 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU