Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Cumhuriyet Konferansına Atamer'in Konuşması Damgasını Vurdu.

Cumhuriyet Konferansına Atamer'in Konuşması Damgasını Vurdu.

E-posta Yazdır PDF

Yardımcı Doçent Erkan Şenşekerci

Atatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şubesi 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nda Cumhuriyet konulu bir konferans düzenledi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan konferansta katılımcılara Türk Bayrağı hediye edildi.  Konferansı Yardımcı Doçent Erkan Şenşekerci verdi. Şenşekerci Cumhuriyetin anlamı, önemini anlatarak,  Cumhuriyetin Türk karakteri ve kültürünün ayrımaz parçası olduğunu söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şube Başkanı Sebahattin Atamer'in konuşması ise geceye damgasını vurdu Atamer "Bu onurlu ve gururlu zafer MUSTAFA KEMAL”İN ÖNDERLİĞİNDE, ülkem insanının özgürlük tutkusunun zaferidir. Bu zafer göstermiştir ki ”BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜĞÜ UĞRUNA ÖLÜMÜ GÖZE ALAN BİR ULUSUN ELİNDEKİ İMKANLAR NE KADAR KISITLI OLURSA OLSUN TUTSAK OLMA İMKANI YOKTUR." dedikten sonra ulusal, demokratik Cumhuriyete yönelen en önemli tehlikenin ABD-AB ve onun iç dinamikleri olan gericiler, bölücüler, yeşil sermayenin uşakları, satılmış yalaka basın ve onun ucuz kalemşörleri olduğunu iddia etti.

"Milyonlarca şehidin kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde oynan hain oyunları hepimiz şu günlerde dehşet ve nefretle izlemekteyiz." diyen Atamer günümüz siyasetçilerini uyguladıkları politikalar nedeniyle eleştirerek "Bugün kü siyasiler küresel güçlere yaranıp iktidarlarını sürdürebilme uğruna “ulusal onurumuzu” ayaklar altına almaktadırlar." dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şube Başkanı Sebahattin Atamer

Türkiye Büyük Millet Meclisi içindeki duruma da değinerek çeşitli adlarla ortaya konan politikalarla mevcut siyasilerin gülünç duruma düştüklerini iddia etti.

Atamer "Demokrasinin mabedi olan parlamentoya kadar gelen katillerin parlamento ayağı hainler, aleni bölücülük yapıp etnik ayrımcılık yapmakta, bugünkü siyasi iktidarın önce “Kürt açılımı ”sonra” demokratik açılım” daha sonra "ulusal birlik ve beraberlik projesi” adı ile ne olduğu belli olmayan dış kaynaklı dayatmalarla ülkenin “ulusal onurunu” ayaklar altına aldıkları gibi yaptıklarının “efendim analar ağlamasın ”gibi tirajı komik bir ironiyle daha gülünç duruma düşmektedirler." dedi.

Katılımın beklenenden az olduğu Cumhuriyet Konferansının açılışında oldukça yüksek bir tansiyonda gerçekleşen ADD Mudanya Şube Başkanı Sebahattin Atamer'in konuşması izleyicilerden büyük alkış aldı.

İnsanın Biraz Utanması Lazım

Atamer dağdan inen 34 PKK'lı terörist için mobil mahkeme kurularak savcıların ve yargıçların teröristlerin ayağına gönderilmesinden bahsederek yapılan yargılama sonucu serbest bırakılmalarının adaletle çeliştiğini vurguladı.

Sözü ERGENEKON davası nedeniyle Silivri cezaevinde tutuklu yargılananlara getiren Atamer "Demokratik açılım" diye siz katilleri dağdan indirip "MOBİL" mahkeme kurarak ülkemizin saygın savcılarını o bebek katillerinin ayağına yollayacaksın, alınan ifadelerinde, "sayın Öcalanın emriyle buraya geldik" diyecekler, üzerlerinde  dağ üniformaları olacak.Pişman mısınız? Hayır diyecekler ve  siz onları serbest bırakacaksınız!

Tutuklanma isteğile mahkemeye sevk edilen katiller için Silopi den özel yargıç getireceksin ve dışarıdaki toplumsal baskı üzerine onları da serbest bırakacaksın. Adına "Demokratik Açılım" diyeceksin.

Peki adama sormazlar mı? Silivri de yatan Bu ülkenin aydınları demokrat gazetecileri,yazarları,bilim adamları ne diye tutuklanmışlardı.

"TC HÜKÜMETİNİ ORTADAN KALDIRMAYA VE GÖREVİNİ YAPMASINI ENGELLEMEYE TEŞEBBÜS,YASA DIŞI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAK SUÇLARINA İLİŞKİN KUVVETLİ SUÇ ŞÜPHESİ VARLIĞINI GÖSTEREN OLGULARIN BULUNMA sı" imiş buna kimseyi inandıramazsınız yargının siyasallaşması bu olsa gerek İnsanın biraz utanması lazım diye düşünüyorum." diye konuştu.

İnandırıcı Olamazsın. Sevsinler seni. Yemezler.

ADD Mudanya Şube Başkanı Atamer konuşmasında siyasiler tarafından Kürdistan konusunda ortaya konulan uygulama ve davranışlardan sonra akan kanın asla durdurulamayacağını belirterek dış dayatmalarla ağır ağır uygulamaya konulan icraatlerden sonra siyasilerin inandırıcılığını kaybettiğini Türk halkının gelişmeleri endişeyle takip ettiğini vurguladı.

Atamer "Ülkemizde yıllardır süren, ve halen sürmekte olan terör bu güne kadar 40 bin insanımızı katletmiştir. Halen bu terörün önüne geçilemedi. Siz böyle dışardan güdümlü dayatmalarla bu  terörü önleyemezsiniz, çünkü hem Büyük Ortadoğu Projesi (B.O.P) eş başkanı olacaksınız, Barzani gibi uşak yapılı çöl bedevisine "kırmızı pasaport" verip, kırmızı halılar sererek karşılama törenleri düzenleyeceksiniz ve sonra terörü önleyeceksiniz.

"Ufak atta civcivler yesin" Küresel sermayenin ağa babası kazansın diye trilyonlar verip askeri malzeme alacaksın ama sınır karakollarını korunaklı hale getirmeyeceksin, ABD dış işleri bakan yardımcısı ülkemiz ziyaretinde "KÜRDİSTAN’ı da ziyaret edeceğim" diyecek sessiz kalacaksın.

ABD Irak a "özgürlük ve demokrasi getireceğim" diye binlerce insanı katledecek "Ermeni soy kırımını kabul edin" diye baskılar yapacak. Sınır kapısını açın diye bir protokol adlı ihanet belgesi imzalayarak kabul edilemez bir skandala imza atacaksın, Frankfurt kitap fuarında "KÜRDİSTAN STANDINI" elinle açacaksın, binlerce Mehmetçiğin katili "canım sıkılıyor diye yandaş göndereceksin, AB İLERLEME RAPORUNDA: Mustafa Kemal Atatürk'ün resimlerini indirin - Güney Kıbrıs Rum Devletini tanıyın, Mustafa Kemal'i koruyan yasayı kaldırın" gerekçe fikir hürriyetini engelliyormuş "yani Atatürk'e küfür etmek fikir hürriyeti imiş.

"Ermeni soy kırımını tanıyın" diyecekler sen bunlara ağır ağır uygulamaya koyacaksın ondan sonrada inandırıcı olacaksın. Kusura bakma ama yemezler
Sevsinler seni, inandıramasın, inanmazlar kısacası sayın beyler YEMEZLER " diye konuştu.


Buda Böyle Biline !


Atamer Türk Devrimi'nin kendi türünün ilk örneği olduğunu Kemalizm'in de bu devrimin ideolijisi olduğunu vurgulayarak "Türkiye Cumhuriyeti var olduğu müddetçe bizleri bu ideolojiden vazgeçirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Buda böyle biline. Bu Duygularla herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" diyerek konuşmasını tamamladı. 

Son Güncelleme ( Pazar, 15 Kasım 2009 23:36 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU