Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Mudanya Tüm Engelliler Derneği Kuruldu.

Mudanya Tüm Engelliler Derneği Kuruldu.

E-posta Yazdır PDF

Engelliler İlgi BekliyorMudanya Tüm Engelliler Derneği Başkanı Ayla Karaş basın açıklaması yaparak yeni kurulan derneğin amaç ve hedeflerini açıkladı.

Mudanya Tüm Engelliler Derneği Başkanı Ayla Karaş’ın yaptığı yazılı açıklamada kol, bacak,omurgalarından sakat, ama (her iki gözüde görmeyen), sağır ve dilsiz, zihinsel engellilerin beraberlik ve dayanışmalarını sağlamak, ekonomik ve sosyal alanda eğitim ve kültürel hizmetler vererek alt yapı ve tesislilerini kurulmasını sağlayıp  kendilerine önderlik etmek istediklerini dile getirdi.

Karaş yaptığı açıklamasında amaçlarının, engellilerin hukuki haklarının tanınmasını ve korunmasını sağlamak, derneğin faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için inceleme ve araştırma yapmak, kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, engellilerin sakatlanmalarını önlemek, tedbirlerin alınması, sakatlılıkların ilerlemesini engelleyici çalışmalar yapmak, engellilere ekonomik, kültürel sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak, her türlü teknik araç ve gereçleri demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin etmek ve iletişim organlarından faydalandırmak, gerekli izinler alınmak şartı ile yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak ve yurt içinde, yurt dışından bağış kabul etmek, iş konusunda engellilerin işyerinde %3 nispetindeki istihdam geliştirilebilmesini ve uygulanabilmesini sağlamaya çalışmak, engelli olanların işe yerleştirilmesi ve meslek edinebilmeleri için çalışmalar yapmak. Üyelerin yararlanmaları ve boş zamanını değerlendirmeleri için lokal açmak, sosyal ve kültürel tesisler kurmak ve bunlara teşrif etmek. Engellilerin ulaşım ve haberleşme hususunda karşılaşabilecekleri zorlukların aşılması için ilgili mercilerle temas etmek. Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devamı için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi ve tatil ve eğlenceli etkinlikler yapmak. Olduğunu açıkladı.

Mudanya Tüm Engelliler Derneği İletişim Bilgileri Şöyle;

Ömerbey Mah.Deniz Cad.Emniyet Müd Karşısı Katlı Otopark Mudanya

Telefon: 0539 573 35 97  0224 544 24 23

Son Güncelleme ( Salı, 15 Aralık 2009 22:17 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 06-12-2009 00:10
Mudanya'da kurulan tüm engeliler derneği hayırlı uğurlu olması dilek temennisiyle başarılı çalışmalar.
 
 
-1 #2 Ziyaretçi 13-12-2009 11:35
mudanya tum engelliler derneğinin açılmasından son derece mutluyuz
 
 
0 #3 Ziyaretçi 13-12-2009 11:38
derneğimizin hayırlara vesile olması dileğiğle
 
 
+1 #4 Ziyaretçi 29-01-2010 11:43
yanlış resim ayla hanım kendin çek öyle kullan
 
 
-1 #5 Ziyaretçi 25-02-2010 08:06
yaptığsen bunu başaracaksının hangi işte hayırlı bişey yaptınki
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU