Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Esnaf Olmak Zorlaşıyor. Kalfalık Belgeleri Dağıtıldı.

Esnaf Olmak Zorlaşıyor. Kalfalık Belgeleri Dağıtıldı.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta Kalfalık belgelerini dağıttı.

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odasının Ekim ayında açtığı kalfalık sınavına katılan ve başarılı olan 75 esnafa Oda Başkanı Emir Ali Usta Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu onaylı Kalfalık Belgelerini verdi.

Mudanyalı 75 esnaf Ekim ayındaki sınavda Manikür, Pedikür, Ağda, Hediyelik Eşya, Ev Tekstili, Emlak Komisyonculuğu, Otel İşletmeciliği, Dönerci, Pideci, Playstation bilgisayarlı oyun salonları, Tekel Bayii, Camcılık, Su Satışı, Kamp İşletmeciliği, Kahvehane, Balıkçılık, Haberleşme, Hamburgercilik gibi branşlarda imtihana girip başarılı olanlar kalfalık belgelerini aldılar.

Kalfalık belgesi alan 75 kişi Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Ocak ayı içerisinde açacağı Ustalık sınavına girip başarılı oldukları takdirde ustalık belgelerini de alacaklar, ustalık ve kalfalık belgeleri olmayanlar esnaflık yapamayacaklar.

 

Oda Başkanı Emir Ali Usta'nın açıklaması Tıkla Dinle

Mudanya Belediye Düğün Salonunda yapılan belge töreninde Oda Başkanı Emir Ali Usta, “Oda olarak 75 esnafımıza çeşitli braşlarda kalfalık belgesi verdik. Ekim ayında girdikleri kalfalık sınavında hepsi başarılı olup bu belgeyi almaya hak kazandılar. Ocak ayı içerisinde de bu arkadaşlar ustalık sınavına girecekler, Mart ayında belge verme işleminin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanacağı duyumunu aldık, böyle olunca bu belgeleri almak zorlaşacak, bu itibarla bu belgelerin önemi büyük olup alanları yürekten kutluyorum. Bundan böyle Kalfalık ve Ustalık belgeleri olmayanlar artık esnaflık yapamayacaklar” dedi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Aralık 2009 17:18 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU