Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Nizam Erdoğmuş'tan İlginç DTP Analizi

Nizam Erdoğmuş'tan İlginç DTP Analizi

E-posta Yazdır PDF

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Nizam ErdoğmuşSaadet Partisi Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Nizam Erdoğmuş Demokratik Toplum Partisi'nin kapatılmasını değerlendiren bir basın açıklaması yayınlayarak "Onların dağa çıkarız sine-i millete gideriz tafralarına bakmayın. Onların sine-i milletten kastı Amerika ve İsrail'dir. Çünkü gidecek başka yerleri yoktur. Onlar maşadırlar. Oyunu kuran ve yönetenlerin sözünden zerre miskal dışarı çıkamazlar. Emine AYNA, Hasip KAPLAN gibi radikal  vekiller dururken DTP içinde en ılımlı ehven-i şer olan Ahmet TÜRK'ün vekilliğinin düşürülmüş olması sizcede düşündürücü değil mi?" diye sordu.

Durum analizi niteliğinde ki basın açıklamasında Nizam Erdoğmuş yaşananları toplum mühendisleri tarafından oynanan ve gelecekte daha iyi anlaşılacak bir senaryo olarak niteleyerek "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bizler aciz değiliz. Aciz olan bu işi bitirmeye samimi olarak yanaşmayan hükümet, muhalefet ve bir kısım bürokratlardır.Biz bir ve bütün olduğumuz sürece, asla bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Herkesin oyunlarına karşı elbet Rabbimizinde bir oyunu vardır. Allah Oyun kurucuların en hayırlısıdır." ifadesine yer verdi.

Nizam Erdoğmuş'un basın açıklamasını aşağıda okuyabilirsiniz.

DTP OYUNU

Demokratik Toplum Partisi (DTP) kapatıldı. Her ne kadar partilerin kapatılması demokrasiye uygun değilse de 30 bin şehidin kanına girmiş PKK'ya terör örgütü diyemeyen DTP nin kapatılmış olması kendi taban haricinde olumlu karşılanmıştır.Aslında bu pek kapamada sayılmaz. Bugün için toplum mühendisleri yani oyun kurucular böyle uygun gördüler.Bunun birçok sebepleri var. Kendi hesaplarına göre bir taşta iki kuş vurmayı hedeflediler. Kısa vadede  hedefe adım adım gidiyor görüntüsü verselerde, uzun vadede iş birliği yaptıkları tarafından yalnız kalacaklar ve bu millete çektirdikleri acıları kendileri çekeceklerdir.

Geçmişe kısa bir göz attığımızda PKK adım adım siyasallaştırıldı.Öyle bir noktaya getirildiler ki mecliste grup oluşturacak bir çoğunluğa ulaştılar.Daha düne kadar dolaylı yoldan söyleyemedkilerini bugün meclis kürsüsünden söylemeye başladılar. Hatta işi tehdite kadar vardırdılar ve parti kapatıldı. Kapatıldı Çünkü oynanan oyunda en büyük yarayı Amerika ve İsrail'in Büyük Ortadoğu Projesi  (BOP) eş başkanı Tayyip ERDOĞAN ve AKP alıyordu.

Öyle bir yara ki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)'nin oyları %25 lere kadar inmişti. Parti adeta buzun güneşin karşısında erimesi gibi eriyordu.Bu gidişata bir son verilmeliydi.Bu açıdan bakıldığında Akp'nin az da olsa erimesi durdurulacaktı. DTP açısından bakıldığında ise zaten topu topu iki millet vekilinin vekilliği düşürülmüş olmasından dolayı on dokuza düşen sayıya bir vekil transfer edilerek yirmiye çıkarılacak yeni kuracakları partiyle beraber gruplarıda hazır olmuş olacak. Onların dağa çıkarız sine-i millete gideriz tafralarına bakmayın. Onların sine-i milletten kastı Amerika ve İsrail'dir. Çünkü gidecek başka yerleri yoktur. Onlar maşadırlar. Oyunu kuran ve yönetenlerin sözünden zerre miskal dışarı çıkamazlar. Emine AYNA, Hasip KAPLAN gibi radikal  vekiller dururken DTP içinde en ılımlı ehven-i şer olan Ahmet TÜRK'ün vekilliğinin düşürülmüş olması sizcede düşündürücü değil mi?

Şimdi bir de bu açıdan bakalım DTP'nin kapatılmış olması kime yaramış oldu? DTP kapandı PKK bitti mi? Hakikaten ortada sevinilecek bir durum var mı? Yoksa DTP mazlum konumuna düşürülerek önümüzdeki sene yapılacak olan erken genel seçimde daha güçlü olarak meclise girmesi mi isteniyor?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bizler aciz değiliz. Aciz olan bu işi bitirmeye samimi olarak yanaşmayan hükümet, muhalefet ve bir kısım bürokratlardır.Biz bir ve bütün olduğumuz sürece, asla bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Herkesin oyunlarına karşı elbet Rabbimizinde bir oyunu vardır. Allah Oyun kurucuların en hayırlısıdır. Hürmet ve muhabbetlerimizle....

Saadet Partisi İlçe Bşk.Yrd.
Nizam ERDOĞMUŞ

Son Güncelleme ( Perşembe, 31 Aralık 2009 02:31 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU