Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Zeytinbağı Sahili Tamamlanmak Üzere

Zeytinbağı Sahili Tamamlanmak Üzere

E-posta Yazdır PDF

Zeytinbağı Sahili Tamamlanmak Üzere

Zeytinbağı Beldesini güzelleştirme çalışmalarına hız veren Zeytinbağı Belediyesi bu amaçla beldenin kordon boyunda bir dizi düzenleme çalışmalarını geçtiğimiz yıldan bu yana sürdürüyor.

1986  yılında yapılan kıyı dolgusunun şiddetli fırtınalar nedeniyle tahkimat tabanında meydana gelen hasarı gidermek amacıyla, Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) tarafından ihale edilen Zeytinbağı beldesinin kordon boyunda ki düzenleme çalışmalarının 1 ay sonra tamamlanacağını belirten belediye başkanı Ali Turan;

” DLH tarafından ihalesi yapılıp çalışmaları uzun bir zamandır devam eden kordon boyu düzenleme çalışmalarımız tamamlanmak üzere . Bu yaz ayında belde halkımızla birlikte yaz tatillerini beldemizde geçiren vatandaşlarımız bambaşka bir Zeytinbağı ile karşılaşacaklar." dedi. 

ZEYTİNBAĞI ÇOK DAHA GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Yapılan sahil düzenleme çalışmalarımızda keşfi  çıkarılan 14 bin ton kaya malzemesi kullanılmaktadır. Adakale firması tarafından ihalesi alınan çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yapılan kordon düzenleme çalışmalarımız sayesinde bundan böyle, vatandaşlarımız huzur yürüyüşlerini rahatlıkla yapabilecekler.

Ağaçlandırılması çevre düzenlemesi de önümüzde ki günlerde başlanacak olan kordon boyu ışıklandırılarak daha da güzel bir görünüme kavuşturuldu. Mevcut Zeytinbağı iskelesinin batı cephesinden balıkçı barınağımıza kadar olan alanda sürdürülen çalışmalar 250 bin TL’ye mal olacak. Bütün amacımız Zeytinbağı beldemizi çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak ve daha yaşanır bir hale getirmektir” dedi.

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Pazartesi, 11 Ocak 2010 01:53 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU