Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Kumyaka'da Kiliseye Uzanan Dev Define Tüneli

Kumyaka'da Kiliseye Uzanan Dev Define Tüneli

E-posta Yazdır PDF

Define için açılan ve betonlanan dev tünelKumyaka Köyü'nde bir evin altından 10 metre derine inerek 30 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde tünel kazıp kiliseye kadar yeraltından ilerleyen 6 kişi kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kumyaka Köyü'nde Ankara'da oturan Doğan A. adlı kişiye ait eve baskın düzenleyen jandarma ekipleri define için yapılan akılamaz manzaralarla karşılaştı. Jandarma ekiplerini bile hayrete düşüren çalışmaları gerçekleştiren definecilerin evin altından Panayiya Kilisesi'ne ulaşmak için 10 metre derine indikleri 30 metre uzunluğunda ve iki metre genişliğinde tünel kazdıklarını belirlendi.

HAVALANDIRMA SİSTEMİ BİLE VAR

Kazdıkları tünele asansör teşkilatı, elektrik, havalandırma sistemi kurup tüneli tahtalarla kuvvetlendirerek zemindeki suyu da motorla dışarıya boşalttıkları belirlenen definecilerin, çıkan toprağı ise gece geç saatlerde çeşitli yerlere boşalttıkları tespit edildi.

NİSAN'DAN BERİ KAZIYORLAR

Nisan ayından beri define için kazı yapan ev sahibi Doğan A.'nın oğlu Murat A. (44) ile Mehmet G. (53), Hüseyin K. (45), Uğur Ş. (38), Rahim Ç. (56) ve Adem S. (34) jandarma tarafından gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüphelilerin adliyeye çıkarıldı.

Murat A., Hüseyin K., ve Uğur Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilirken Mehmet G., Rahim Ç., Adem S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 00:36 )  

Yorumlar  

 
+7 #1 Ziyaretçi 10-12-2010 15:50
enerji ve tabi kaynaklar bakanlığı'na örnek olacak bir tünel ! bu teşkilat kömür madenlerinde bile yok. yetkililer örnek alsınlar ki bir daha maden faciaları yaşanmasın. hırsızlık ve sahtekarlık için açılan bir tünel, amatörce bile bu hale getirilebiliyor ama devlet denetiminde olması gereken maden ocaklarındaki tüneller bunun yarısı kadar bile konforlu değil.
 
 
+6 #2 Ziyaretçi 11-12-2010 21:06
Bu adamalar Ankaradan gelip define arıyorlar ise demekki orada bir şeyler var.O zaman Devlet burada kazı yapmalı ve çıkan altını hazineye devretmeli.Yoksa orası sık sık kaçak şekilde kazılır.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU