Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Fırtına Sonrasında Ortaya Çıkan Hasarlar

Fırtına Sonrasında Ortaya Çıkan Hasarlar

E-posta Yazdır PDF

Reklam TOTEMİ Fırtınaya Yenik Düştü. Olayda ölen yada yaralanan olmaması ise sevindirdi.Önceki gün içinde hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan şiddetli fırtına ve ilçe kıyılarını vuran azgın dalgalar sonrasında yapılan incelemede Mudanya iskele yanında bulunan bir restoranın yanında ki reklâm toteminin kökünden yıkılarak denize yuvarlandığı ve yıkılırken sahil duvarını da çöktürdüğü tespit edildi.

Güzelyalı sahillerin de de aynı tahribatın yaşandığı görüldü. Prysmian fabrikası arkasında bulunan sahil yürüme bandının yol tutucu duvarların da şiddetli yağmur, fırtına ve azgın dalgalara yenik düştüğü görüldü.

Mudanya belediyesi buralarda önlem alarak vatandaşları uyararak yıkılan yerlere yaklaşmamaları istenirken önümüzde ki günlerde onarım çalışmalarına başlayacakları belirtiliyor.

Bu arada Güzelyalı kordon boyunda fırtına ve azgın dalgalar arasında parçalanan bir tekne vatandaşlar tarafından kordon üzerine alındığı gözlendi.

Fırtına Tekne Parçaladı..Yine Güzel'yalı mahallesinde bulunan kiremit iskelesi de azgın dalgalar arasında kısmen parçalandı.

Mudanya belediye yetkilileri vatandaşların meteorolojiyi basından takip etmeleri ve kıyıda sandalları olanların teknelerini koruma altına almaları istendi. Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk yaptığı açıklamasında, ” Bu bir doğal afettir. Ancak fırtına ve dalgaların vereceği zararları en aza indirebilmek için biz vatandaşlara da görevler düşmektedir, yani önceden önlem almak vatandaşların elindedir.  Yaz aylarında teknelerle gezenler kış geldiğinde teknelerini sahillere terk edip gidiyor ve bir daha da aramıyorlar. Önlemi önce kendimiz almalıyız. 

Bizler belediye ekiplerimizi, meteorolojiyi takip ederek 24 saat görevlerinin başında tutuyoruz, her hangi bir olumsuzlukta çalışmalarımız vakit geçirilmeden başlamaktadır. Ancak vatandaşlarımızın da bu konularda duyarlı olmaları gerekmektedir. Fırtına uyarıları ve deniz ulaşımlarının yapılamayabileceği uyarıları televizyonlardan ve basın yoluyla vatandaşlara ilgililer tarafından duyuruluyor bunlara dikkat edilmesini istiyorum. Yıkılan duvarların onarım çalışmasına ve kiremit iskelesinin onarımına önümüzde ki günlerde başlayacağız” dedi. 

Fırtına Duvar Yıktı 


       Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 00:37 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU