Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Mudanya’da Toplu Kuvvet Birimi Kuruldu.

Mudanya’da Toplu Kuvvet Birimi Kuruldu.

E-posta Yazdır PDF

Polis eğitimdeMudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde son günlerde oluşan toplumsal olaylara müdahale edebilecek 22 kişilik Toplu Kuvvet Birimi oluşturdu.

Bursa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Özel Tim’den Komiser Hakan Durmuş ve Komiser Yardımcısı Emir Yaşar tarafından yeni kurulan birime verilecek olan kask, cop, boy kalkanı ve bireysel gaz spreyi hakkında bilgiler verilip daha sonra da boy kalkanları ile uygulamalı eğitim verildi.

Eğitmenler Çevik Kuvvet Polisinin kullandığı teçhizatların kullanımları hakkında da yeni birime bilgiler verdi.

Mudanya’da oluşturulan 22 kişilik Toplu Kuvvet, toplumsal olayları engellemede ilden gelecek takviye kuvvetin gelişine kadar olaylara müdahale ve koruma amaçlı görev yapacak.

Polis eğitimdeÖzel Tim’den Komiser Hakan Durmuş verdiği bilgide, “Bugün burada polis arkadaşlarımıza vereceğimiz takviye kuvvet eğitimi, herhangi bir toplumsal olay esnasında ilçede kritik bölgelerin, devlet dairelerinin ve personelin kendini korumasına yöneliktir, bu tür eğitimlerimizi dağ ilçeleri hariç tüm ilçelerde gerçekleştirdik. Biz Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeli olarak taktik ve düzenleri arkadaşlarımıza anlatacağız, anlatımın ardından bunu pratiğe döküp birebir uygulayarak öğrenmelerini sağlayacağız. Buradaki amaç, herhangi bir toplumsal olayda il merkezinden gelecek takviye personelin geliş süresi içerisinde oluşabilecek zararları engellemek ve olaylara en kısa zamanda müdahale etmektir” dedi. 

 

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Ocak 2011 23:49 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU