Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Ömür Tantekin "AKP'nin Kürtlerle Dansı"

Ömür Tantekin "AKP'nin Kürtlerle Dansı"

E-posta Yazdır PDF

Halkın Yükşelişi Partisi Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin Halkın Yükşelişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yaptığı yazılı basın açıklaması ile iktidarın kürt politikasını eleştirdi. Basın açıklamasında sert ifadelere yer veren HYP İlçe Başkanı Tantekin "İktidarın başı Türkiye'nin başbakanına sesleniyorum : Muhalefet partilerine kükrediğiniz gibi bölücülere de bir sesleninde duyalım. Kimden çekiniyorsunuz veya ne düşünüyorsunuz? Bizde bilelim.Alt kimlik üst kimlik demeyipsizden bekleneni yapın" dedi.

Türk Milletinin bir özelliğinin çok iyi kayıt tutması olduğunu belirten Tantekin günü geldiğinde tutulan kayıt ve notların ortaya konulacağını, irdelenerek hesabının sorulacağını iddia etti.

"Zor bir hayat sürmek ve sürekli ihanetle boğuşmak Türk'ün genlerinde var" diyen Tantekin Türk Milleti'nin öz yurdunda garip, öz vatanında parya haline getirilmek istendiğini iddia etti.

HYP Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin'in yazılı basın açıklamasının tam metni aşağıda dır.

AKP'nin Kürtlerle Dansı Kürt Raporuna Kürtaj
İkinci Habur Sendromu

Türkiye Cumhuriyetine saldırmanın iğrençliği. Misak-ı Milli sınırları içerisinde kimseyi farklı görmeyen bir millet anlayışına ihanet eden bu zihniyete dur deme zamanı gelmiştir.
PKK'nın silah zoru ile TBMM'ye soktuğu eli silahsız siyasi temsilcilerine anayasayı çiğneyen devleti bölmek ve parçalamak isteyen hainlere ne yasa uygulanıyor ne de millet tepki veriyor. Tepkisizlik şık olsun diye demokrasi ile ambalajlanıyor. Düşünce özgürlüğü ile süslüyorlar. Bu demektir ki bölücülük fikir özgürlüğü olarak adlandırılarak ülkenin belli bölgesini dil, bayrak, flama, güvenlik gücü ve ekonomisi ile ayrıştırıp farklı bir idari sistem hayali o kadar kolay olmayacaktır.

Türkiye son dönemde diline, dinine, kültürüne ve varlığına yönelik tahrik ve tahriplere maruz kalıyor. Kürdistan adlı oyunun son perdesi oynanıyor. Referandumla birlikte özgürlükler tavan yaptı. Çakma aydınların kulakları çınlasın.

Sanki referandum bunun için yapıldı. Bu olayların faili belli.

İktidarın başı Türkiye'nin başbakanına sesleniyorum : Muhalefet partilerine kükrediğiniz gibi bölücülere de bir sesleninde duyalım.Kimden çekiniyorsunuz veya ne düşünüyorsunuz? Bizde bilelim.Alt kimlik üst kimlik demeyipsizden bekleneni yapın.

Kürt Özerkliğine Kürtaj

Aklına gelmeyen başına gelirse, aklını başına getirmek gerekiyor. Kuzey Kürdistan için demokratik özerklik dayatmasına bu meydan okumaya kürtaj yapmak lazım. Meclise getirilen silah edinme kanununun arkasında bizi iç savaşa mı hazırlıyorlar?

Bu işte sinsi bir tuzak mı var? Türk Milleti'nin  özelliği çok iyi kayıt tutması dır. Her şeyi not alır. Günü geldiğinde  o notlar ve kayıtlar ortaya konur. Tek tek hesabı sorulur. Zor bir hayat sürmek ve sürekli ihanetle boğuşmak Türkün  genlerinde vardır. "Özyurdunda garip, Öz vatanında parya" diyordu ya şair işte o hale geldik.

Son sözümüz

"Felek her türlü esbab-ı cefasını toplayıp gelsin
Dönersem kahpeyim millet yolunda bir azimetten.

Namık KEMAL"


Ömür TANTEKİN
HYP Mudanya İlçe Başkanı
 

Son Güncelleme ( Cuma, 14 Ocak 2011 01:04 )  

Yorumlar  

 
-5 #1 Ziyaretçi 29-12-2010 17:28
ilk önce söylenene bakarım laf mı diye,sonra söylyene bakarım adammı diye..
 
 
+9 #2 Ziyaretçi 29-12-2010 18:30
Yüreğine,kalemi ne sağlık değerli arkadaşım.İşsizliğin,yoks ulluğun,eğitims izliğin tavan yağtığı canım ülkemde,biriler i kirlilik tezgâhlıyor.Amerika'nın arka bahçesi TÜRKİYE'yi bölmek,parçamak ve sonra da kolayca yönetmek istiyorlar.1975-1980'li yılların oyunlarını tazelemek istiyorlar.Biz çok çektik o zulümlerden.Geleceğimiz olan yavrularımız çekmesin diye direnç öneriyorum.Yukarıda belirttiğim tarihlerde,Türk -Kürt-Alevi-Sünni-Sağcı-Solcu kavramları tavan yaptırılmıştı.Allah bir daha o günleri göstermesin.
Seçim yaklaştı sayın TANTEKİN.Başları sıkışınca,hemen bir Türk Büyüğü'ne sığınıyorlar.Şimdi de Büyük Şair(Nur içinde yatsın)Mehmet Akif ERSOY'un tertemiz adını kullanıyorlar.


Akrep gibisin kardeşim,
korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardeşim,
serçenin telaşı içindesin.
Midye gibisin kardeşim,
midye gibi kapalı, rahat.
Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
Bir değil,
beş değil,
yüz milyonlarlasın maalesef.
Koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!
NAZIM HİKMET RAN
Uyan ey halkım,bölmek,s indirmek isteyenlere asla boyun eymeyelim.
 
 
+8 #3 Umit 29-12-2010 21:24
Referandum kampanyasında 12 Eylül darbecilerinden hesap sorulacak diyen başbakan sıra içimizdeki ayrılıkçı hainlere gelince nedense kuzu kesiliyor.Sinsi tuzaklar bir tane değil,onlarca.Dahili bedhahlarımız haricilerden daha beter.Allahtan renklerini sonuna kadar belli ettiler(tabi görebilene).Ettiler de biz de kim dost kim düşman net olarak görüyoruz.Yarın öbür gün lazım olacak...
 
 
0 #4 Ziyaretçi 29-12-2010 23:54
KÜRTLER KÜRTAJ İSTEMİYOR BU GÜNE KADAR İMAM
NİKAHI VARDI ŞİMDİ RESMİ NİKAH İSTİYORLAR
 
 
+8 #5 Ziyaretçi 30-12-2010 00:04
Bunun adı Demokratik Parçalanmadır Kalleşten kardeş olmaz tepki göstermeyen Türk halkınada Teessüflerimi
bildiriyorum Yandaş Candaş Yoldaş Dindaşlar bizleri
saf enayi yerine koymasınlar Yolun sonu görünüyor
NE ÜZGÜNÜM TÜRKÜM DİYENE ??*?
 
 
+4 #6 Ziyaretçi 30-12-2010 00:35
Ukala Dümbeleği BDPmeşedalı partisi başkanı demirtaş
Kıvırmaya başladı açıklama değil Saçıklamalarda bulunuyor
GERÇEĞE HÜKMEDİLMEZ İTAAT EDİLİR
 
 
+6 #7 Ziyaretçi 30-12-2010 00:56
Türkiye üzerine oynanmak istenen oyun açıktır, hergün buna yeni bir perde ekleniyor,üstel ik dışarıdan kotarılan bu oyunun oyuncuları maalesef içimizdedir,en son oynan oyun "Atatürk Garnizon Koşusu'"nun engellenmesidir ,yobazlar gericiler ve Cumhuriyet karşıtları bundan haz duymuşlardır, hep söyledik yine söylüyoruz Türkiye Türkiye'den Yönetilmelidir bu işi yapacak Siyasi yapılanma bu ülkede mevcuttur yeterki milletimiz şahsi menfaatleri bir tarafa bırakıp ülke menfaatlerini göz önüne alsın,seçimlere az kaldı bu gidiş gidiş değildir ,şimdi bu Cumhuriyete eskiden olduğu gibi topyekün ve çok daha güçlü sahip çıkma zamanıdır.
 
 
+4 #8 Ziyaretçi 01-01-2011 12:53
"HATTI MÜDAFAA YOKTUR,SATHI MÜDAFAA VARDIR.O SATIH,BÜTÜN VATANDIR."MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.BU,CUMHURİYETÇİ LERE,MUSTAFA KEMAL TÜRKİYESİNİN DEĞERLİ İNSANLARINA SESLENİŞTİR:UYA N EY HALKIM,BİR TANE TÜRKİYE VAR.ÜLKENE SAHİP ÇIK.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU