Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Güzelyalı Kapalı Pazaryeri’ne İlk Kepçe

Güzelyalı Kapalı Pazaryeri’ne İlk Kepçe

E-posta Yazdır PDF

Güzelyalı Kapalı Pazaryerine ilk kepçe  vuruldu.Mudanya Güzelyalı Eğitim Mahallesine yapılacak olan Mudanya Belediyesi Güzelyalı Kapalı Pazaryeri ve Otoparkı inşaatı için ilk kepçe vuruldu.

Salı, Perşembe ve Pazar günleri kurulan pazarların bir araya toplanacağı Güzelyalı Kapalı Pazaryeri ve Otoparkı, Bin 650 Metrekare alana iki katlı yapılarak 173 tezgâh kapasitesi ile hizmet verecek.

Salı günleri hizmet verecek olan Pazaryeri, 2 katı birbirine bağlayan asansör, engelli yolu, idari bölümler ve WC’lerden oluşuyor. Diğer günler otopark olarak hizmet verecek olan binanın 1 Milyon 400 Bin TL’ye mal olduğunu söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, “Pazaryerinin yapılış amacı, çok daha medeni ve hijyenik alışveriş imkanı sağlamak ve dağınık halde bulunan pazarları tek çatı altında toplamaktır” dedi.

GEREKİRSE YİNE KURULACAK

Mudanya’ya bağlı Güzelyalı mahallesinde ikamet eden vatandaşların uygun fiyatlarla, daha kaliteli mal alabilme şartlarının oluşturulacağını söyleyen Aktürk, “Kışın soğuğunu, yazın sıcağını ve sıkıntılarını esnaf ve vatandaşlarımıza yaşatmamak adına bu hizmeti gerçekleştiren başta Esnaf Oda’mıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye ifade etti.

Salı, Perşembe ve Pazar günleri kurulup kaldırılacak pazarlar konusunda , “O günkü şartlara ve oluşacak şartlar ve ihtiyaca göre karara varmak gerekir, bunu yine Mudanya halkıyla beraber karar verip ihtiyaca göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

BURSA’DA İLK

Güzelyalı Kapalı Pazaryerine ilk kepçe  vuruldu.“Güzelyalı ve çevresinde ne kadar pazaryeri varsa bir çatı altında topluyoruz, bu da Güzelyalı ve Mudanya’daki yerleşik esnafın daha fazla iş yapması demektir” diyen Mudanya Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta, “Ben iddia ediyorum ki bu pazar Bursa çevresinde bir ilktir ve buna Mudanya Esnaf Oda’sı olarak biz imza atıyoruz” dedi.

Usta iki ayrı 9,700 ve 13,700 tl fiyatta tezgahın olduğunu belirterek tüm tezgah yerlerinin satıldığını sebze ve konfeksiyon tezgahlarının olduğunu söyledi.

İlk katında giyim, ikinci katında ise sebze bölümü olarak tasarlanan Kapalı Pazaryeri inşaat başlangıç çalışmalarına, Mudanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış ve meclis üyeleri katıldı.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 23 Ağustos 2010 08:57 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 11-08-2010 13:35
ya ben anlamadım haberdeki resmi büyütünce tabelada 168 tezgah yazıyor açıklamalarda 173 hangisi doğru bundan bir düre önce cevat demirci radyo [censored] da yaptığı konuşmada tek fiyat olacağını ve köşe yerlerin noterle dağıtılacağını açıklamıştı şimdi niye 9 ve 13 bin küsür fiyatlar var cevat demircinin söyledikleri hala radyo[censored] web sitesinde poscast te var anlaşılan esnaf odasında her şey harcı alem
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU