Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Asker Yeni İskele'den Taşınıyor. İmralı İskelesi Taşınıyor.

Asker Yeni İskele'den Taşınıyor. İmralı İskelesi Taşınıyor.

E-posta Yazdır PDF

İmralı İrtibat Büro Amirliği Boşaltılacak..Bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın hükümlü olduğu İmralı Adası ile deniz ulaşımını sağlayan İmralı İrtibat Büro Amirliği taşınıyor.

Bölücübaşı Abdullah Öcalan yakalanarak İmralı adasına getirilmesiyle birlikte Mudanya eski Belediye Başkanı rahmetli Ali Narin Demirtaş tarafından Mudanya Belediye Sarayı önüne yaptırılan iskelede konuşlandırılan  ve 11 yıldır hizmet veren İmralı İrtibat Büro Amirliği'nin kaldırılmasını yöre halkı sabırsızlıkla bekliyor.

Sadece Adalet Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı gemilerin yararlandığı bu iskele Yeniköy’de (Arnavutköy) bulunan Garnizon Komutanlığı’na ait sahile taşınacak.

Kenya’da yakalanan Abdullah Öcalan’ın İmralı Adası’na getirilmesinden sonra 11 yıldır İmralı ile deniz ulaşımını sağlayan Mudanya yeni iskelesi üzerinde ki İmralı İrtibat Büro Amirliği binası önümüzdeki günlerde buradan taşınacak. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Büyükşehir Belediyesi ile ortak yaptıkları girişim sonucu ilçe merkezindeki iskelenin Yeniköy’de bulunan garnizonun sahiline inşa edileceğini, çalışmaların tamamlanmasından sonra sadece Adalet Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı savaş gemilerinin kullandığı iskelenin buraya taşınacağını açıkladı. Yapılan çalışmalardan olumlu sonuç alındığını söyleyen Belediye Başkanı Aktürk, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde basın açıklaması yapacağını sözlerine ekledi.

Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra askeri alan olarak ilan edilen Mudanya İskelesi ile İmralı Adası arasında görüntülü haberleşme sistemi kuruldu. İskele’de kurulan özel cihazlar ile İmralı’ya gidecek kişilerin parmak izi ve göz taramaları yapılıyor ve bu güne kadar burada çok yüksek teknolojik cihazların kurulu olduğu ve sökümünün ayrı bir külfet olduğu gerekçe gösterilerek boşaltılmıyordu.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 23 Ağustos 2010 08:57 )  

Yorumlar  

 
-1 #1 Ziyaretçi 11-08-2010 13:02
Bu iskeleye her yaz gelen gezi motorları iç turizm ile ilçemize iyi para bırakıyordu. 11 yıldır mudanya bunu kaybetti. Anladım ki halk bu ülkede dış kapının mandalı bile değil ama edebiyat hep halk üzerine 11 yıldır mudanya halkının ödediği bedelin tazminatını kim verecek. Bu ülkede sokağa çıkılmadan efendi davranırsan işte takvim 11 yıl 1 yılda iskelenin yapımı sürer en iyi ihtimalle 12 yıl. HAYIRLI OLSUN MUDANYAMA
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU