Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Sedat Kızılcıklı Esnaflardan Evet Oyu İstedi.

Sedat Kızılcıklı Esnaflardan Evet Oyu İstedi.

E-posta Yazdır PDF

Kızılcıklı zor durumdaki esnaflardan evet oyu istedi dert dinledi.AKP Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı Referanduma sayılı günler kala Mudanya İlçe Yönetim kurulu üyeleriyle Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta’yı ziyaret ederek Referandum öncesi bilgi alışverişinde bulundu.

AKP heyeti daha sonra Güzelyalı’da Salı günleri kurulan pazarı dolaşıp vatandaş ve esnaflara hayırlı işler vatandaşlara hayırlı pazarlar dileyerek referandum için Evet oyu istedi.

Kızılcıklı, “Referandum genel seçim değil, her ne kadar muhalefet bunu o havaya sokmak istese de üzerinde hassasiyetle duruyoruz çünkü 2002-2004-2007-2009’da hem yerelde hem genelde AKP icraatları defalarca onaylandı ve halkımızdan destek gördü ama bu referandum farlı olup Türkiye’nin geleceğiyle, demokratikleşmesi, özgürleşmesi, hukukun üstünlüğü ilgili bir çalışma. Biz Referandum öncesi Anayasa paketi ne getiriyor ne götürüyor, içinde ne var ne yok onu anlatıyoruz. 2011 seçimine de çok kalmadı yine sandığa gideceğiz ve milletimiz herkese vermek istediği kadar destek verecek, biz Anayasa paketinin içinde olacakları vatandaşlarımıza ve sizlere anlatmaya çalışıyoruz ve Evet oyu istiyoruz, biz diyoruz ki (Milletimiz Ne Eylerse İyi Eyler)” dedi.

İSTİHDAMIN %47’SİNİ SAĞLAYAN ESNAF YOK OLMAKTA

Usta da esnafın çok sıkıntıda olduğunu vurgulayarak, “Halkın sandıkta vereceğe karara saygı duyulması gerekir, biz ilçenin en büyük sivil toplum örgütüyüz, bizim evet veya hayır deme şansımız yok, Mudanya halkı çağdaştır, demokrattır, meseleye vakıftır, ne yapacağını bilir onların kararına da biz saygı duyarız. İnanın esnaf ve sanatkârın dertleri çok büyük, ilçede açılan büyük marketler küçük esnafı bitirdi, istihdamın yüzde 47’sini sağlayan esnaf yok olmakta, Hükümetin bu kadar destek vermesine karşın küresel kriz en çok bizi vurdu, kredi faizleri yüzde 47’dan 6,5’lara inmesine karşın gene sıkıntımız büyük, bunun dışında teşvik paketleri Koskep kredileri olduğu halde sıkıntıdayız, kapanışlar açılışların çok üzerinde buna bir ön önce çözüm bulunması gerekir diye düşünüyorum, buna da çözüm bulunacağına inanıyorum, sandıktan ne çıkarsa çıksın başımız gözümüz üstünedir” dedi.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 23 Ağustos 2010 09:06 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 18-08-2010 21:05
Evine ET götüremeyen insanlardan nasıl EVETistiyorlar
İşçisi Memuru Emeklisisi aç gezen memlekette AKP Demok
ratik terör uyguluyor Toplu iftarlarda toplu EVET pazarlıkları yapılıyor bu sıcaklarda kömür dagıtılıyor Popülizm yani Halk Dalkavuklugu bunlar sayesinde tavan yaptı siyasi şantaj siyasi rüşvet adam kayırma avanta dagıtma olmazsa arıza çıkartma bunlarda şimdi soruyorum HAYIRmı ŞERMİ seç HAYIRR HAYIRR HAYIRR HAYIRR HAYIRR HAYIRR
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU