Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi CHP İlçe Örgütü Gündemi Sorguladı, Sordu ve Uyardı.

CHP İlçe Örgütü Gündemi Sorguladı, Sordu ve Uyardı.

E-posta Yazdır PDF

2CHP İlçe Örgütü Basın açıklaması yaparkenCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Erhan Özekin İlçe Örgütüyle birlikte yaptığı basın açıklamasında dikkat çekici açıklamalarda bulunarak Mudanya'da depreme karşı alınan tedbirlerle ilgili önemli sorular sordu. Terör olaylarında verilen şehitlerimize ve Van depremine dair açıklamalarda bulunan Özekin "Türkiye  şehit haberleriyle meşgulken, Van depreminin yaralarını sarmaya çalışırken ,sözün bittiği yere gelmişken, artık yeter derken  ülkemizde son günlerde neler oldu ; bir hatırlayalım…..!" diyerek maddeler halinde dikkat çekici olayları sıraladı.

Tıkla Erhan Özekin'in Basın Açıklamasını Dinle

Erhan Özekin'in dikkat çekici basın açıklamasının tam metni aşağıda

CUMHURİYET  HALK  PARTİSİ  25.10.2011
MUDANYA İLÇE ÖRGÜTÜNÜN BASIN AÇIKLAMASI
    
Çok Kıymetli CHP’liler  ve Değerli Basın Mensupları,,

19.Ekim.2011 tarihinde Hakkari Çukurca da PKK nın gerçekleştirdiği hain   saldırıda 24 saat içinde 24 askerimiz şehit olmuş,son iki günde ise 24’ ü    Mehmetçik, 5’i Polis, 3’ü sivil olmal üzere toplam 32 kişi yaşamını yitirmiş,   20’den fazla askerde yaralanmıştır.Milletimiz bir kez daha derin bir acı ile   karşı karşıya kalmıştır.Şehitlerimize Allah’tan rahmet,ailelerine ve yakınlarına  başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
 
Hangi pencereden bakarsak bakalım görünen çok vahim bir tablodur. Türkiye’yi bu hale getiren AKP Hükümeti ve o Hükümetin Başbakanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’dır.Ülkemizi 9 yılda kan gölüne çeviren Başbakan Erdoğan hala sorumluluğunun farkında değildir. CHP olarak Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne, Ulusumuzun birliğini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütünlüğünü hedef alan terör örgütünün,hain güçlerin  ve işbirlikçilerin saldırılarını nefretle ve şiddetli kınıyoruz. 
 
İnsanlarımızı yitirmenin derin acısını yaşarken eş zamanlı ülkemizi bölmeye yönelik demokratik özerklik talepleri karşısında hem terörü bir kez daha lanetliyor. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Ulus Devlet, Üniter Devlet ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine Ulusal bağımsızlık anlayışımızla sahip çıkacağımızı bir kez daha tekrarlıyoruz.
 
23.Ekim.2011 Pazar günü Van ve çevresinde meydana gelen milletimizi  derin üzüntüye sevkeden depremde yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Bu  depremin yaraları yine milletimizin birlik ve beraberliğiyle sarılacaktır.

Ülkemizde deprem zararlarının azaltılması konusunda alınan ve alınmayan önlemleri yeniden gündeme getirmek ve yerel yönetimlerin bu konuda  alması gereken önlemleri alması için, bu açıklamayı  MUDANYA  kamuoyunun dikkatine sunmayı görev saydık.  CHP   Belediye Meclis Grubu olarak 04.09.2009 tarihinde Belediye Meclis Başkanlığına verdiğimiz önerge ile Mudanya’da , Belediyemizin Marmara depreminden sonra temel gereklilik  adımlarını atmasını,güvenli bir çözüm arayışına gitmesini, tehlikenin farkında olup depreme yönelik çalışmaların hızla harekete geçirilmesini talep etmiştik.

17.Ağustos depremi Türkiye’de kıyı kenar kanununun işletilmediğini, sulandırıldığını göstermektedir.Kıyılar ve çevre konusunda özensizlik ve yasadışılık Mudanya ‘mız da halen sürmektedir. Sahil düzenlemesi ile yapılacak yeni düzenlemeler ve doldurulacak kıyılar gelecekteki yeni felaketlere davetiye çıkaracaktır. Sahil düzenlemesi konusunda tüm yetkilileri uyarıyor, Doğanın dengesini bozacak düzenlemelere karşıyız diyoruz.
 
Yapılacak revizyon imar çalışmalarında planlamalar kent bütününe yönelik  yapılmalı,  yeni gelişim alanları duruma göre ya revizyonlarla karşılanmalı   ya da reddedilmeli.Planlar kağıt üzerinde işlenme şeklinde değil, kentleşme gelişimine yol gösterici içerikte olmalıdır.Rant amaçlı talan politikalarının  aracı haline getirilen imarcılık zihniyetinde olmamalıdır.
 
Şimdi buradan soruyoruz; Zemin etütlerine göre Mudanya’daki bina yapı envanteri çıkarıldımı ? Tehlikeli bölgelerdeki  Riskli konutlar belirlendimi ?   Riskli Konutlardan ne kadarına güçlendirme yapılacağı tesbit edildimi ? Yıkım gerektiren konutlara ilgili işlemler uygulandımı ? Mevcut yapı stokları çıkarılarak çağdaş ve geleceğe yönelik bir planlama yapıldımı? Mudanya halkı depreme dayanıklı yapılar konusunda bilgilendirildimi?  Depreme karşı alınacak önlemler rehberi hazırlanarak halka dağıtıldımı ?Afet ve Kriz merkezimiz araç ve gereçleriyle faal haldemi? İnsanları depremin değil binaların öldürdüğünü pek çok örnekle görüyoruz. 
  
Türkiye  şehit haberleriyle meşgulken, Van depreminin yaralarını sarmaya çalışırken ,sözün bittiği yere gelmişken, artık yeter derken  ülkemizde son günlerde neler oldu ; bir hatırlayalım…..!
 
·       Deniz fenerindeki tüm tutuklular sessizce serbest bırakıldılar,
·       ÖTV oranları arttırılarak akaryakıt ürünleri zamlandı,
·       Doğalgaza %14, Elektriğe %10 zam yapıldı,
·       Tüm Hizbullah tutukluları serbest bırakıldı,
·       Kredi faizleri son beş yılın en üst seviyesine çekildi,

Öğrenci harçlarına yapılan zam son on yılın en üst seviyesine yaklaştı.    Neticede Maliye Bakanı Şimşek’in dediği gibi zam değil güncelleme yapıldı.          

AKP Hükümetinin bu gidişine halkımız adına  DUR    diyoruz.   
 
Saygılarımızla.  
ERHAN  ÖZEKİN
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı
 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 26 Ekim 2011 13:02 )  

Yorumlar  

 
+1 #1 Ziyaretçi 31-10-2011 07:41
Hiçbir etüd ve çalışma yapılmadı bunu hepimiz biliyoruz. Ve maalesef depremle birlikte sadece Mudanya da binlerce insanımız ölmüş olacak.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU