Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Hangi Cumhuriyeti Kutlamak İstiyorsunuz????

Hangi Cumhuriyeti Kutlamak İstiyorsunuz????

E-posta Yazdır PDF

Sebattin AtamerUlusça acı günler yaşıyoruz. Maalesef güneydoğuda polisler ve sivillerimizin, Çukurcada mehmetçiklerimizin kahpece katledildiği şu günleri bir daha yaşamak istememek her TÜRK’ÜN en büyük dileğidir. Şehitleri’mize üzülürken ardından gelen Van depremi bizleri iyice acıya boğdu..Ölenlerimize rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum..

Bugün 29-Ekim-2011, Cumhuriyetimizin 88. Yıl dönümünü kutlamaya hazırlanırken,başbakanlık yayınladığı bir genelgeyle Cumhuriyet Bayramı törenlerini iptal ettiğini duyurmuştur. Böylece tarihimizde Van depremi gerekçe gösterilerek bayram kutlamaları iptal edilerek bu hükümetle bir ilk daha yaşanmıştır.

Biz bu acıları yeni yaşamadık. Erzincan depreminde 33 bin, Kocaeli depreminde 17 bin kişiyi kaybettik ama törenler iptal edilmedi. Bugün iptal nedeni nedir acaba?

Amaç ölülerimize saygı, yaşanan acının tüm ülkemiz insanı ile paylaşmak ise, deprem gecesi de dahil televizyon programlarından eğlence hiç eksik olmuyor. Adama sormazlarmı bunu neden engellemiyorsun da, günün anlamını, cumhuriyetin nasıl kurulduğunun, milli birlik ve bütünlüğün ne anlama geldiğinin anlatılacağı bir Cumhuriyet Bayramı törenleri  kutlamasının iptal edilmesinin Van ‘daki depremle ne ilgisi var diye sormazlar mı?

”Ecdadımıza küfrediliyor” diye dizi film hakkında RTÜK’ ü göreve çağıran AKP'li milli duyguları kabaran sayın vekiller neredeler? Tüm eğlenceler, sportif faaliyetler tam gaz devam ederken bayram kutlamalarının iptali acaba ne anlama geliyor? Bunu cevaplamanız gerekiyor.

Gerçi biz biliyoruz da “sadaka ekonomisiyle oylarını aldığınız o dürüst temiz insanlara da anlatın. Bu popülist yaklaşımlarınız artık itibar görmüyor. 

Cumhuriyet Bayramı bizim milli birlik ve beraberliğimizi tüm Dünyaya gösteren bir kutlama iken, milli birlik ve beraberliği en çok ihtiyaç duyduğumuz, terörün azdığı, her gün, Şehit cenazelerinin geldiği bu günlerde daha görkemli kutlanması gerekmez miydi?

Türkiye cumhuriyetinin varlığını devam ettirmesini borçlu olduğumuz 5 polis 24 Mehmetçik  anısına bu bayram kutlamasından vaz geçmemişken neden Van depremi bahane edilerek kutlamalar iptal ediliyor? Birileri bunun cevabını vermelidir.

Biz Atatürk devrimlerine ve cumhuriyetin kazanımlarına bağlı olanlar Van depremi üzerinden Türk Ulusunun duygularının sömürülmesine, çağ dışı zihniyetlerin cumhuriyetimizle hesaplaşılmasına asla ve asla izin vermeyeceğiz.

Şu na inanırdım eğer yapılsaydı; Ulusal yas ilan edilseydi, eğlence programlar iptal edilseydi, tüm sportif faaliyetlere izin verilmeseydi, inandırıcı olabilirdiniz peki, hangisini yaptınız ?

Cumhuriyet Bayramı törenlerini iptal ettiniz, deprem Arap şeyhlerine taziye ziyaretlerinde bulunmanıza,bakanlarınızın yurt dışı gezilerine engel olmadı.Cumhuriyetimizin 88.yılı kutlama törenlerini iptal edilmesinin altında bir neden aramayı aklımıza getirmezdik.Ama gün geçtikçe inandırıcılığınızı kaybediyorsunuz.

Herkese ve her şeye inat”NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” diyebilen ve şehitlerimiz ile Mustafa Kemal Atatürk’ümüze minnet duyan ki savaş koşullarında dahi Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapılırken bayram törenlerinin iptal edilmesini de şiddetle kınıyor tüm ülkem insanlarının bu büyük bayramını kutluyorum.. …

SAYGILARIMLA….

Sebahattin ATAMER
Atatürkçü Düşünce Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 10 Kasım 2011 23:57 )  

Yorumlar  

 
-1 #1 Ziyaretçi 29-10-2011 09:25
88 yıllık Cumhuriyet,28 EKİM 2011 tarih ve 28098 sayılı başbakanlık genelgesi ile 4 satırlık bir açıklama sonucunda tarihimizde ilk kez törenlerle kutlanmamıştır.
Malesef Mudanyadaki Kaymakamlık bayramlaşma töreni de toplam 3 dakıka da sona erdi.İçim bir kez daha acıdı...Buradaki yetkililerin suçu değil tabiki bu onlarda başbakanlık emrini uyguluyorlar.
söyleyecek o kadar çok şey var ki ama kime...sadece bu olayı görebilmek ve yorumlayabılmek bile neler oduğunu anlamaya yeter..
önemli olan kutlamaların eğlenceli şekılde yapılması değil,bu ortamda televizyonlarda evlilik programları,eğl enceler tam gaz giderken,her turlu spor etkınlığı yapılırken,bunl ara engel getirilmzken varlığımızın sebebi cumhurıyetımızi kutlamamız engelleniyor önemli olan budur...BU MUDUR,BUDUR.!!!!!!!!
 
 
+5 #2 Ziyaretçi 29-10-2011 12:58
ÖYLE BİR AÇMAZA DÜŞTÜ Kİ VATAN
UYKU BELLİ DEĞİL DÜŞ BELLİ DEĞİL
ÇÖKTÜ ÜZERİMİZE BİR KARA DUMAN
IŞIK BELLİ DEĞİL LOŞ BELLİ DEĞİL
ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN
EY TÜRK GENÇLİĞİ BİRİNCİ VAZİFENİ UNUTMA ???
 
 
+6 #3 Ziyaretçi 29-10-2011 13:08
ADALETİ KALDIRAN PARTİ AKP YAKINDA CUMHURİYETİDE
ORTADAN KALDIRIR BAKIN DENSİZ FENERİ SANIKLARI
DIŞARDA ORDU MENSUPLARI İÇERDE İSTİKRAR SÜRSÜN
CAMAATLER BÜYÜSÜN BÖLÜCÜLER BÜYÜSÜN YÜZDE EL
Lİ BÖYLE İSTEDİ DURMAK YOK
A DALET
K AYITSIZ ŞARTSIZ
P ARTİNİNDİR
 
 
-1 #4 Ziyaretçi 29-10-2011 21:32
Cumhuriyet bayramı törenleri başbakanlık emri ile iptal oldu
HAYALDİ GERÇEK OLDU?
DÜŞÜNMEYEN TUTUCUDUR
DÜŞÜNEMEYEN APTAL
DÜŞÜNMEDİĞİNE ALDIRMAYAN KÖLEDİR

ARKASI KARANLIK PARTİSİNİN GÖZÜ AÇIK KÖRLERİ
HALA BİR MİLLET UYANMIYOR ALSANA DEMOKKRASİ
 
 
-4 #5 Ziyaretçi 30-10-2011 18:57
FERMAN TAYYİP İNSE CUMHURİYET BİZİMDİR
 
 
0 #6 Ziyaretçi 13-11-2011 15:41
Simdi burda yazilanlari gorunce hemen daha onceki yillarda iptal edilen kutlamalara baktim.
1. 1948 yılında devrilen tren kazasinda hayatını kaybeden 24 vatandaşımız için İSMET İNÖNÜ tarafından CUMHURİYET BAYRAMI
2. 1999 yılında 30.000 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem yüzünden BÜLENT ECEVİT tarafından ZAFER BAYRAMI

BEN TAYYİPİ BİTİM KADAR SEVMEM.
AMA BU ADAMI BU YANLIŞ MUHALEFET YUZUNDEN ENAZ 10 YIL DAHA BURDA GÖRMEYE ŞİMDİDEN ALIŞACAGIZ. BOYLE MUHALEFET İKTİDARLARI OLURSA HALİYLE SİZDE HAKLISINIZ.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU