Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Saim Sakin 'Kahvehaneler Sitesine Dönüştürdünüz'

Saim Sakin 'Kahvehaneler Sitesine Dönüştürdünüz'

E-posta Yazdır PDF

Saim SakinSaadet Partisi (SP) Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yazılı basın açıklamasıyla yerel siyasetin tüketim ekonomisi yatırımlarına prim verdiğini iddia etti. Sakin Mudanya'da tamamlanarak 'Yaşam Merkezi' sloganıyla hizmete açılan eski zeytin hali projesini eleştirdi. Tarihi Hasan Mısri Camii tamiratının ne zaman bitirileceğini sordu.

SP Basın açıklamasının tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

Eskiden ülkemiz ve ilçemiz yönetiminde söz sahibi olan siyasiler halkımızı ve gençliğimizi kahve köşelerinde kurtarma hedeflerini açıklayarak üretimle ilgili projelerini dile getirirlerdi. Son yıllarda yapılan yatırımlar tamamen tüketim ekonomisine dayanmaktadır. Bunlardan birisi de eski zeytin halinin kahvehaneler sitesine dönüştürülmesidir.

Hizmet ve estetik açısından hiçbir özelliği olmayan ölü bir yatırım için yapılan şatafatlı açılış.Abesle iştigal bir tuvalet giriş çıkışı, yağışlı havalarda kullanılamaz durumu ve ücretli olması halkımızın tepkilerine neden olmaktadır.Diğer taraftan camii önüne yapılan girişin içler acısı durumu bilhassa günümüz teknolojisinde affedilecek türden bir hata değildir.

Sahi geçen sene yaz başında onarılmak üzere ibadete kapatılan Hasanbey Camii ne durumda? Bir yıl içerisinde bitirilerek geçtiğimiz Ramazan ayında hizmete açılacağına dair beyanat vererek mangalda kül bırakmayan ilgililerin sesi sedası çıkmamaktadır.

Bilhassa ilçemizde Cuma namazlarında ki camii yetersizliğinden kaynaklanan izdihamı ilgililer görüp duymuyorlar mı ? İkinci derecede yapılması gereken hizmetler ile eğlence programları için hiç bir fedakarlıktan kaçınılmadığı halde, aciliyet arz eden okul ve camii ihtiyacı için hassasiyet gösterilmesi gerekmez mi ?

Seçim öncesi beyanları ile halk günü ve beyaz masa gibi vaatlerle halkımızdan oy talep edenler icraatlarını da samimi bir şekilde yerine getirmek mecburiyetindedirler. Açılış programları dışında halkla iç içe olmayanları halkımız günahıyla sevabıyla hesaba çekip değerlendireceğini unutmamak gerekmektedir.

 
Saim SAKİN
Sp İlçe Bşk.

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 02 Kasım 2011 23:17 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 03-11-2011 11:14
Saim beyi kutluyorum güzel konulara değinmiş ama şunu eklemek gerekiyor yazıya. sanırım boy boy afişlerle onca reklam paralarıyla halka yaşam merkezi palavrasıyla büyükşehir belediyesi tarafından yutturulmaya çalışılan bu yerin merdivenlerine dikkat ettiniz mi?

Özürlü rampası yada özürlü asansörü yok!!! İşte modern belediye hizmeti yaşam merkezi. Özürlülere yaşlılara onca merdiven çıkartan müthiş güzel hizmet. Emeği geçenleri alkışlıyorum (!)
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU