Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi BUSKİ Mudanya da Dereleri Temizliyor.

BUSKİ Mudanya da Dereleri Temizliyor.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya BUSKIBursa Büyükşehir Belediyesi Buski genel müdürlüğü ekipleri Mudanya ve Güzelyalı da ki dereleri temizlemeyi sürdürüyor.

Meteorolojinin yağış uyarısında bulunması nedeniyle Buski tarafından ilçenin değişik noktalarında ki dereler temizlenerek su baskınlarının yaşanmaması sağlanıyor. Her yağmurda taşarak ana Mudanya Bursa karayolu ile sahil yürüme yolunu sular altında bırakan Prysmian fabrikası yanından geçerek denize ulaşan deredeki çalışmalarını sürdüren Buski dere içinde biriken moloz ve suların dağlardan taşıyarak getirdiği ağaçlar iş makineleri ile toplanarak dere temizleniyor. Aynı işlem, ilçe içinde ki diğer derelere ve Güzelyalı mahallesinin içinden geçen birçok dereye uygulanıyor. Yapılan çalışmaları olumlu karşılayan vatandaşlar,” yağmur öncesinde yapılan bu çalışmanın olası sel baskınlarının önünü aldığı için çok yararlı oluyor” dediler.


Buski ayrıca logarları da temizleyerek yağmur sularının rahat bir şekilde akmasını sağlıyorlar. İlaçlama ekipleri de dumanlama sistemiyle logar ve derelere ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Salı, 06 Aralık 2011 22:43 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 Ziyaretçi 07-12-2011 13:37
Prysmian fabrikasının denize sıfır olan turistik bir ilçede ne işi var ? Dere ıslah ve temizleme işlemi bu fabrika için yapılıyorsa , yapılmasın.. Sahilde değilde , organize sanayi bölgesinde olması gereken bir yer kanımca. Belediyeden buna yönelik çalışma başlatmalı. Gerçi başlatmış olmalı zira yoksa meşhuuuur "mudanya sahil projesi" belediye seçimlerine kadar nasıl bitecek ?
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU