Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Zeytin Üreticisi S.O.S Veriyor. Devlet Desteği Bekliyor.

Zeytin Üreticisi S.O.S Veriyor. Devlet Desteği Bekliyor.

E-posta Yazdır PDF

Zeytine destek heyeti CHP Mudanya İlçe Merkezinde150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, Şevket Karagöz Başkanlığında Mudanya’daki siyasi partileri ziyaret ederek zeytinde rekolte düşüklüğünden kaynaklanan üreticilerin zararına devletin destek olması ve kilo başına destek pirimi vererek mağduriyetinin giderilmesi yönünde destek istediler. 

Zeytin üreticisi'nin sorunlarını iletme ziyaretlerine 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Şevket Karagöz, Kooperatif Başkan Yardımcısı Emrullah Demir, Mudanya Ziraat Odası Başkanı Rafif Döner ve Mudanya meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan katıldılar.

Oluşturulan Zeytin Üreticisine Destek heyetinin ilk durağı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Örgütü oldu.

CHP İlçe Başkanı Erhan Özekin ile zeytincinin sorunlarını aktaran Başkan Karagöz, zeytincinin bu yıl çok zarar ettiğini bu sebeple zeytinden kazanacağı para birliğe ve banklara olan borcunu bile karşılayamayacağını ifade etti. Bu sebeple devletin kendilerine destek olması için CHP Bursa Milletvekillerini konuya önemle değinerek, Mecliste üreticinin haklarını savunmaları konusunda destek olmalarını telep etti.

CHP İlçe Başkanı Özekin, Zeytincinin durumunu yakından takip ettiklerini küçük zeytin üreticisinin yok olma tehlikesiyle karşıkarşıya olduğunu ve çok yakın bir zamanda şartlar değişmez ise bu üreticilerin zeytin ağaçlarını sökerek daha başka ürünlere yönelebileceklerini vurguladı. Özekin mevsimsel şartlar ve ardarda mazota ve diğer girdilere yapılan zamlarla oluşan bu duruma seyirci kalmayarak gereken desteğin verilmesi için partili Milletvekillerine konuyu ileteceklerini söyledi. Bu tarım politikasıyla zeytinin ve üreticinin bitme aşamasına geldiğini tekrarlayan Özekin tarımda istihdamın yok olacağını, bununda yansımasının esnaf dahil herkesi etkileyerek kaos ortamı oluşabileceği uyarısında bulundu.

İlginç Tespitler Rakamsal Açıklamalar ve Zeytinci'nin Yol Haritası

CHP ziyaretinde toplam 34 dakika süren ve sırasıyla Erhan Özekin, Şevket Karagöz, Zeytin Üreticisi bir vatandaş, Emrullah Demir, Raif Döner, Fazlı Aydoğan ın yer aldığı çok dikkat çekici bilgiler içeren konuşmanın ses kaydını dinlemenizi tavsiye ediyoruz.  Mutlaka Tıklayın dinleyin.


 

Oluşturulan destek heyeti CHP'nin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Zeytine destek ziyaretçileri, mağduriyetlerini belirterek iktidar partisinin zeytin üreticisine el uzatıp bir çözüm bulması konusunda yardımlarını talep ettiler. İlçe Başkanı Kahraman konuyla ilgilendiklerini söyleyerek, çözüm için arayışlarda olduklarını, yapılacak tarım komisyonu toplantısı sonunda İl tarım Müdürlüğünün vereceği rapor doğrultusunda önlemler alarak üreticinin mağduriyetini mutlaka giderileceği bilgisini verdi.

Zeytine destek heyeti MHP Mudanya İlçe MerkezindeZeytin Üreticisine Destek heyeti Milliyetçi hareket Partisi (MHP) Mudanya ilçe teşkilatını da ziyaret ederek mağdur durumdaki üretici hakkında bilgiler vererek üreticiye destek olmaları konusunda isteklerini vurguladılar.

MHP İlçe Başkanı Fatih Köse kendisinin de bir üretici olduğunu yaşanan olumsuz hava koşulları sonucu meydana gelen rekolte düşüklüğünü afet kapsamına alınarak değerlendirilmesi gerektiğini ve bu şekilde üreticin mağduriyetinin giderilmesi gerektiği konusunda üzerine düşenin yapılması için çaba gösterecekleri sözünü verdi. Her üç ilçe Başkanın ortak düşüncesi de, hükümetin diğer ürünlerde üreticilere verdiği desteğin zeytin üreticisine de yapmasını beklediklerini kaydettiler.

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Çarşamba, 07 Aralık 2011 00:07 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU