Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Bu Yaya Kaldırımı Canınıza Maal Olabilir

Bu Yaya Kaldırımı Canınıza Maal Olabilir

E-posta Yazdır PDF

Yaya Kaldırımında Tuğla boşlukları yayalar için tehlike oluşturuyor.Mega projelerin ihaleye çıkmadan iptal edildiği 94 yıllık belediyeciliğe sahip Mudanya'da yaya kaldırımı seferberliği'nin başlatıldığı bir dönemde Hükümet Konağı mevkii Ömerbey Mahallesi trafo merkezi karşısındaki bu kaldırım ve devam eden güzergahı yaya tuzağı halinde. Araç yoğunluğu'nun hat safhada olduğu ve en önemli sorunun trafik olduğu Mudanya'da özellikle çocuk ve yaşlılar için hayati önem taşıyan kaldırımlardan güvenle yürümek çoğu zaman mümkün olmuyor.

İpar Caddesi postane ilerisi Siemens Kooperatif Evleri önünde bulunan tuğla kaldırımlardan kopan parçalar bir yılı aşkın bir zamandır yerine konularak tamir edilmiyor. Özellikle akşam namazı için alaca karanlıkta camiye gidip gelirken yaya kaldırımını kullanan yaşlılardan bazılarının düşerek yaralanmasına yol açan kaldırımı Mudanya'lı yerel yöneticiler ve yetkililer bir yıldır göremiyor.

Vatandaşların isteği üzerine sayfalarımıza taşıdığımız haberimizle bakıma muhtaç yaya kaldırımlarından birini kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Siz siz olun kaldırımdayım adımımı gece saatlerinde rahat rahat atarım diyerek yürümeyin. Her an tuğlanın söküldüğü bir kısma basarak ayağınızı burkabilir veya karşıdan gelen aracın önüne düşebilirsiniz.

Yine vatandaşlar bu mevkide bulunan yaya trafiğinin çok yoğun olduğunu ve yaya kaldırımını kesen çöp konteynırı'nın bulunduğu yerden kaldırılarak kaldırımın daha geniş olduğu karşıya taşınmasını istiyor. Çöp konteynırı kısmında yola inmek zorunda kaldıklarını belirten yayalar "Mudanya'da kaldırım işgalleri ve mevcut durum yüzünden yaya olmak zor" diyorlar.

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 20 Ocak 2012 13:17 )  

Yorumlar  

 
+7 #1 Ziyaretçi 10-12-2011 13:27
Haberi yapan arkadaşı esefle kınıyorum..ne demek 1 yıldır bu kaldırımı görmüyor belediye..aşk olun..gidin bakın efendim..stadyum meydanından ipar caddesine doğru kaldırım ve bordür çalışmaları başladı..hem de ne kaldırım ama..yaklaşık 100 m. boyunca genişliği karşılıklı tam tamına dile kolay 40 cm geçmeyen "bebe kaldırımı" yapılıyor..kaç TL para gitti acaba yapmayyın efendim..daha siemens koop. evlerine yaklaşık 700 m. var bekleyin orası da olucak..mega proje ihalelerinden fırsat mı var..3 senede 100 m. kaldırım..ee 2 sene sonra benim akıllı mudanyalım 120 mega proje daha çıkar ve oy verir..2017 de o kaldırım da bitmiş olur..kimsenin hakkını yemeyin..bakarsınız bi şafak vakti radyo ziyaret edilir..benden sölemesi :)
 
 
+12 #2 Ziyaretçi 10-12-2011 13:34
burada birgün biri canını yetkililerin ihmali yüzünden teslim edecek burada kaldırımın genişletilmesi ve düzgünce yeniden yapılması gerekiyor. Üstelik çöp kutusunun yanındaki UEDAŞ ın malum elektrik panosuda kaldırımı daraltan bir unsur ama makam araçlarından inipte Mudanyada turlamayan malum belediye yetkilileri cenazelere katılmayı pek güzel biliyor
 
 
+16 #3 Ziyaretçi 10-12-2011 15:00
Allah bunları bildiği gibi yapsın Başkan Aktürk ü şu mudanya sokaklarında dolaşırken gören varmı?
 
 
+11 #4 Ziyaretçi 10-12-2011 15:55
Ben Mudanya'da yaşayan bir vatandaş olarak bazı şeyleri gerçekten anlamıyorum.Sadece yazılan bu kaldırım konusu değil daha bir çok konuda Mudanya'da gerekenler yapılmıyor.

Hatırlarsınız yazın Mudanya sahilinde dolaşmak işkenceydi.
Restaurantlar çıkardığı masaları kordona yığdı biz vatandaşlar doğru dürüst yer olmadığından dolayı neredeyse yolumuza devam edemeyecek hale geldik.Önümüzdeki yaz bu durum tekrar devam edecek mi belli değil.

Geçtğimiz aylarda iskelede bulunan reklam panosu rüzgarın etkisiyle devrildi.Fakat onun daha büyüğü ve daha kaba olanı bu sefer sahilin ortasına dikildi.Reklam panosu ile bir ilçe güzellleşmez aksine çirkinleştirir.Güzelyalı yamaçlarında ise hızlı bir apartmanlaşma söz konusu ve bu bölgeler hiç planlı ve estetik gözükmüyor.

Mütareke meydanındaki aile çay bahçesi aylar önce yıkılldı.Fakat o çay bahçesinin fayansları kırık dökük gerçekten çok kötü bir biçimde ortalıkta durmaya devam ediyor.Üstelik oraya dikilen fidanlardan daha çok onların yanında çıkan yabani otlar neredeyse dikilen fidanların boyunu geçeçek.Ama nedense bunlarla ilgili kaç ay geçmesine rağmen belediye yetkilileri bir şey yapmıyor.

Mütareke meydanı ile ilgili güzel bir meydan projesi vardı ama kaç sene geçti hala uygulanamadı.Bu tarihi bölge şu an otopark gibi kullanılıyor.

Mudanya Belediyesi Mudanya'nın vizyonunu turizm olarak belirledi.Fakat yukarıda saydıklarım vizyonu turizm olan bir ilçeye kesinlikle yakışmıyor.Umarım ileride Mudanya'yı vizyonu gerçekten turizm olan bir kente dönüştürürler.
 
 
+30 #5 Ziyaretçi 12-12-2011 10:42
mudanyanın neresi düzgünki heryeri dökülüyor.
 
 
+7 #6 Ziyaretçi 13-12-2011 07:47
Yenimahallede halen "hiç kaldırım olmayan yerler" var. Ama seçimden önce ne güzel atılıp tutuluyordu , ne güzel afişler vardı ama dimi... "Olacak tabi de seçime 2 ay kala temelleri atılacak... "
Vinçler, silindirler , dozerler, yuk kamyonları çalışır hale gelecek birdenbire.... , şimdi niye başlayalım çalışmalara insanoğlu balık hafızalı. Akıl var mantık var...!!
 
 
+7 #7 Ziyaretçi 13-12-2011 15:03
Mudanya belediyesi para yemekten başka faydalı hiç bir şey yapmadı yapmıyor yapmıyacak ne kadar lüzumsuz proje varsa ortaya atılıyor.
Güzelyalı sahili dökülüyor burası Bursanın denize en yakın yeri insan utanır da güzelyalıya biraz hizmet getirir......
 
 
+6 #8 Ziyaretçi 19-12-2011 21:12
mudanyada kaldırımlar kime ait anlayamadım esnafa mı otomobillere mi
 
 
+4 #9 Ziyaretçi 23-12-2011 14:55
Yuh olsun be günlerdir bu kaldırım yapılmadı Mudanya belediyesi uyuyor musun? koyacağın 3 tuğla bir avuç harç cami yolu yaşlılar sıkıntı çekiyor ama kimin umrunda bir hayır işeyip hayır dua almak varken insanların bedduasını alıyorsunuz yazıklar olsun
 
 
0 #10 Ziyaretçi 26-12-2011 20:10
Sağolsun Mudanya belediyesi yeni kaldırımlar yapmaya başladı onlar için teşekkür ederiz.Bu fotoğraftaki kaldırımıda tamir ederler heralde.Mudanya Belediyesinden başka bir ricamız ise Mudanya'nın ismine sahip çıkması.
Büyükşehir belediyesi ilçemizde olan feribot iskelesinin adını Bursa yaptı doğru dürüst ses çıkaran olmadı.Bursadaki afişlere bakıyorum Mudanya'da bulunan her ne varsa Bursa olarak göstermiş.Mudanya'da yaptığı ya da yapacağı ne varsa ya koca koca tabelalarla Mudanya'yı çirkinleştiyor ya da yaptığı projeler varsa her yerine büyükşehir belediyesinin amblemini koyuyor.Bu yapılanların Mudanya'nın ismine konumuna yakışmadığını düşünüyorum.
 
 
0 #11 Ziyaretçi 30-12-2011 01:39
kap coni yeni bir kaldırım :))
 
 
0 #12 Ziyaretçi 20-01-2012 11:05
Bir günlük kışta caddeleri ve ara sokakları tuzlayamayan veya önlemini alamayan belediyeden ne bekliyorsunuz.Örnek mi eski camiden su deposuna çıkan rampa,kapalı spor salonuna giden cadde lisenin arka caddesi.Ayrıca temizlik araçları nedense mahalle aralarından çöp almıyor.Örnek adres (Şükrüçavuş mah.Sağır kamil sokak.) almadığı gibi bu aralıklara çöp konteyneride koymuyor yaşlı vatandaşlar çöplerini dökmek için buzun üzerinde düşe kalka çöp dökemek için 25-30 metre gitmek zorunda kalıyorBelediye bu basit işleri yapamadıktan sonra mega projelerin hayal olması normal
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU