Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Cadde Üzerindeki Aydınlatma Lambaları Kırılıyor

Cadde Üzerindeki Aydınlatma Lambaları Kırılıyor

E-posta Yazdır PDF

Aydınlatma Direkleri Kırılıyor12 Eylül Caddesi boyunca dikilen aydınlatma direkleri kimliği belirsiz kişilerde kırılarak tahrip ediliyor.

İlçe de büyük tepki çeken bu olay karşısında vatandaşlar,” Bu nasıl oluyor, bizim ödediğimiz vergilerimizle belediye tarafından alınan elektrik direklerinden ne istediniz. Kimin malına zarar veriyorsunuz. Amacınız sorununuz nedir. İskeleden itibaren Akbank şubesine kadar olan ana caddenin aydınlatılmasını sağlayan elektrik direklerinin ve direklerin üzerinde aydınlatma araçlarının kırılarak tahrip edilmesi affedilecek bir şey değildir. Bizler bunun sorumlularının bulunarak cezalandırılmalarını istiyoruz” deyerek tepkilerini dile getirirlerken yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk’te açıklamasında,” İlçemizde bu yaşananlar bizleri fazlasıyla üzmektedir.
Mudanya belediyesi olarak amacımız ilçemizi daha yaşanır daha ferah bir düzeye çıkarmaktır.

İskele den itibaren 12 Eylül caddemiz boyunca yaya kaldırımlarının kenarlarına yerleştirdiğimiz modern aydınlatma direklerimizin bazılarının kendini bilmez kişi veya kişilerce kırılarak tahrip edilmesi kimi direklerin de yamultularak kırılmaya çalışılması ilçe halkımızı olduğu kadar bizleri de üzmüştür. Ayrıca Güzelyalı sahilinde ki beton elektrik direklerinin de kırılması üzerlerinde ki lambaların kırılması gerçekten de affedilemez bir durumdur. Belediye olarak halkımızdan her zaman şunu istemekteyiz.

Yapılan işleri verilen hizmetleri kendi malınız kimi koruyup kollayın, çünkü bunların birçoğu vatandaşların ödedikleri vergilerle yapılmaktadır. Mudanya ilçemizi kötü göstermek kimsenin harcı değildir ve kimsenin böyle bir lüksü de olmamalıdır. Belediye olarak kırılan direklerin yerine yenilerini dikeceğiz. Duyarlı vatandaşlarımızın böyle kişileri gördüklerinde güvenlik güçlerine veya belediye zabıtamıza bildirmelerini istiyoruz” dedi.  

 Tarık ARSLAN/MUDANYA/

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

 

Yorumlar  

 
+11 #1 cemil 10-12-2011 15:12
Sormak lazım koca aydınlatma direkleri bile kırılırken emniyet nerede ? Mudana nın bali cisi tinercisi hırsızı ve uğursuzu artarken kent güvenliği için önemli olan kamera sistemi niye kurulmaz???? İçkiciler sahilde cirit atarken mazbut mudanyalı evinde oturmak zorunda niye kalır?????

ÜLKEDE SÖZDE TİCARET ÖZGÜRLÜĞÜ VARKEN (bazı işyerleri oyun salonları internet kafeler vs.. gibi yerler) niye saat gecenin bir saati metazori kapattırılır kapatmayana ceza kesilir???? Yoksa aldıkları ruhsat ta çalışma saatleri mi yazıyor???? EVET TURİZM CENNETİ MUDANYAMIZA HOŞ GELDİNİZ??
 
 
+14 #2 Ziyaretçi 10-12-2011 15:14
Zabıtaya bildirin denil miş hangi zabıtaya Mudanya da zabıta mı var (!)
 
 
+16 #3 Ziyaretçi 10-12-2011 15:17
Ya belediyemiz birde kuyu suyu kullanan lokantalara bir yoklasa milletin sağlığı ile oynuyorlar be
 
 
+12 #4 Ziyaretçi 10-12-2011 15:19
Bu lambaları kıran kişiler en kısa sürede bulunup cezalarını alırlar umarım.
Belediyenin yapacağı şeyde kısa boylu sokak lambaları dikmek yerine korunaklı daha uzun boylu sokak lambaları dikmektir.
 
 
+4 #5 Ziyaretçi 10-12-2011 19:08
ÜLKEDE SÖZDE TİCARET ÖZGÜRLÜĞÜ VARKEN (bazı işyerleri oyun salonları internet kafeler vs.. gibi yerler) niye saat gecenin bir saati metazori kapattırılır kapatmayana ceza kesilir???? Yoksa aldıkları ruhsat ta çalışma saatleri mi yazıyor???? EVET TURİZM CENNETİ MUDANYAMIZA HOŞ GELDİNİZ??

ülkede ticaret özgürlüğü her özgürlükte olduğu gibi yandaşlara var !!! ayrıca madem bazı işyerlerine belli saatten sonra kapatma zorunluluğu getiriliyor her yer aynı saatte kapatılsın.

KARANFİL NEDEN 24 SAAT AÇIK ?? ORASI TİCARETHANE DE PLAYSTATION YADA İNTERNET KAFELER NE HANE ???

çifte standart olmaz !! herkes evine ekmek götürme derdinde !!
 
 
+3 #6 Ziyaretçi 13-12-2011 10:39
Bu direklerin kırılması tabii ki yanlış birşey ama zaten orda olmamaları gerekiyor. Kaldırımlar yayalar içindir, bu yayalar araasında tekerlekli sandalye kullanan engelli/yaşlı vatandaşlarımız da var bebek arabası kullanan anne babalarımız da. Kaldırımların ordasındaki bu direkler yüzünden yoldan gitmek zorunda kalmak da ayrı bir işkence, dikkate alınır umarım...
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU