Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Mudanya Arama Kurtarma (MAK) Dağ Eğitiminde

Mudanya Arama Kurtarma (MAK) Dağ Eğitiminde

E-posta Yazdır PDF

MAK DAĞ EĞİTİMİNDEMudanya belediyesi Arama Kurtarma ekibi(MAK)önceki gün karşı sahilde Armutlu dağlarında eğitimlerini sürdürdü. 

Belediye Arama Kurtarma ekip lideri Aykut Şener yaptığı açıklamasında,” Ekip olarak bizlerin amacı, olası doğal afet olaylarında yardıma muhtaç olanlara anında müdahale ederek, enkaz altında kalan, denizde ve dağda mahsur kalan vatandaşlara en süratli şekilde müdahale edebilmek ve onları yeniden yaşama döndürmek bu nedenle de eğitimlerimizi hem karada hem denizde hem de dağlarda aralıksız olarak sürdürmekteyiz.  
Mudanya belediyesi ekibimizin tüm eksiklerini ve gerekli olan tüm araç gereçlerimizi tamamladı.

Güzelyalı da bulunan (MAK) merkezimizde bünyemize yeni katılan gönüllü arkadaşlarımızı deneyimli hocalarımız tarafından haftada 2 gün eğitiyoruz. Herhangi bir afet anında afete ilk müdahaleye koşan ekip olarak her zaman hazırız. İlk müdahale eden ekibin bilgisiz olması kesinlikle kabul edilemez bu nedenle de ekip olarak eğitimlerimizi her zaman en üst düzeyde yapmaktayız. Profesyonel Arama Kurtarma ve sağlık ekipleri felaketin yaşandığı bölgeye gelene kadar ilk müdahaleyi yapacak ekibimizin her konuda bilgili olması gerekiyor bizler bu eğitimleri veriyoruz. Bir afet olmasını arzu etmiyoruz ama olduğu zaman da orada olmayı ve öğrendiklerimizi en iyi şekilde orada uygulamak zorundayız” dedi.

FELAKET NE ZAMAN GELİR BİLİNMEZ HAZIR OLMAK LAZIM


Mudanya belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MAK)nin tüm çalışmalarını ve eğitimlerini yakından takip eden ve eksiklerini gideren Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk açıklamasında,” Ekibimiz bünyesinde bulunan deneyimli hocalar tarafından Güzelyalı mahallesinde ki merkezlerinde gönüllü arkadaşlara her türlü eğitimi vermeleri ve dağlarda eğitimlerine devam ederek dağda mahsur kalanlara da anında müdahale edilebilmesi için eğitimlerini sürdüren ekibimize güveniyor ve destekliyoruz. Denizde mahsur kalanlara da anında ulaşılması ve yardım edilebilmesi için ekibimizin ihtiyacı olan Zodyakları da alarak ekimizin bu konu da güçlü olmasını da sağladık.

10 kişi olan ekibimiz gönüllülerle 30 kişiye ulaşmıştır. Ekip sayımızın artması için çalışıyor ve gönüllü arkadaşların bünyemize katılmalarını arzuluyoruz. Felaketin ne zaman ve nerede meydana geleceği belli olmaz bu nedenle de her şartta ve koşulda deneyimli ve profesyonelce hareket etmek zorundayız” dedi.  
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 16 Aralık 2011 14:11 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU