Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Alevi Kültür Derneği'nden 3. Geleneksel AŞURE İkramı

Alevi Kültür Derneği'nden 3. Geleneksel AŞURE İkramı

E-posta Yazdır PDF

Alevi Dedesi Resul Ergül Dua Ederken.Alevi Kültür Derneği Mudanya Şubesi Geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımı yaptı.

Mudanya ’da Hasanbey mahallesi Alçak Bayır Sokak'ta bulunan dernek binasında gerçekleştirilen Geleneksel Aşura etkinliğinde bir araya gelen Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şubesi üyeleri de aşure dağıtımının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcileri, siyasi parti ilçe temsilcileri ve Belediye ile İl Genel Meclis üyelerinin yanı sıra Marmarabirlik ve Kent Konseyi temsilcilerinin de katılım sağladığı etkinlikte, Alevi Dedesi Resul Ergül, tüm şehitler adına dua etti. Etkinliği tüm Türkiye’ye örnek olmasını dileyen Ergül’ün duası ardından, konuşmasında “Eğer ben burada sizlerin huzurunda konuşuyorsam ulusal şehitlerimizin sayesindedir” dedi.

Alevi Kültür Derneği Mudanya Şube Başkanı Recep Aslıkara .Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şube Başkanı Recep Aslıkara ise, birlik ve beraberlik kuralına uyduklarını belirterek, “Bu ülkede yaşıyorsak bu kurala uymalıyız. Bizim en büyük ve en önemli kuralımız budur. Bu nedenle katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Düzenlenen etkinlikte 500 kişilik aşure dağıtıldı.

Recep ASLIKARA'nın Konuşması Tıkla Dinle

 

 

 

 

 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazartesi, 19 Aralık 2011 18:13 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU