Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Tantekin Söz Veren Yiğitleri Mudanya Meydanına Çağırdı.

Tantekin Söz Veren Yiğitleri Mudanya Meydanına Çağırdı.

E-posta Yazdır PDF

Halkın Yükselişi PartisiHalkın Yükselişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yaptığı yazılı basın açıklamasında yerel yönetimin iskele meydanındaki aksaklıkları görmediğini, bu alanda kimi işyerinin enine kiminin boyuna genişlediğini iddia ederek " Seçimde söz verip tutmayan yiğitleri bu meydana çağırıyorum. Ama kimse meydanda değil ! Eski mücahit, yeni müteahhit, her şey'e müsait bu tipler bu meydanda. Kimi enine genişliyor, kimi boyuna, kimi bahçeyi kapatıyor, herkes keseyi doldurma derdinde. Bunlar fakirin başucunda duracağına, zenginin ayakucunda duruyor." satırlarına yer verdi.

Açıklamasında Her Şey Meydanda başlığını kullanan HYP İlçe Başkanı Tantekin Tekke-i Atik Cami meydan düzenlemesi için Mudanya Belediyesi'ne teşekkür etti.

Tantekin'in basın açıklamasının tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

HER ŞEY MEYDANDA

Mudanya' da Tahmil Tahliye İskelesi'nin daha uygun bir bölgeye iskele yapılıncaya kadar mevcut iskelenin kapatılmasının ertelenmesi demek Sahil Projesi'nin rafa kalkması demektir.  Mudanyalı daha bir çok projede olduğu gibi bunun da üzerine soğuk su içsin.

AKP MUDANYA DA SÖZÜNDE DURACAK MI?

Halkın Yükşelişi Partisi Mudanya İlçe Başkanı Ömür TantekinGelelim meydanlara Mudanya Belediyesi'nin en büyük eseri olan Tekke-i Atik Cami Meydan düzenlemesini hiç bir yardım almadan başarı ile tamamlaması gurur vesilemiz oldu. Belediye Başkanımızı kutluyorum, hizmetlerinin devamını diliyorum.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkısı ile yapılan Tarihi Zeytin Hali açıldı. Nerede ise tamamı kahvehane olan halin adını değiştirip Kahveciler Sitesi veya hali isminin daha uygun olacağını söylüyorlar. Daha evvel gündeme gelen hal'in sahil kısmındaki merdivenlerin yanına engelli rampası veya asansörü'nün yapılmaması çok konuşuldu. Demekki kahvehanelerde engelli istenmiyor(!)  Onun için engel çıkartıyorlar.

Basında daha önce yeraldığı gibi Mudanya İskele Meydanı'nın ismini değiştirip KOKOREÇÇİLER MEYDANI isminin çok daha uygun olacağı görüşüne katılıyorum ve destekliyorum.

MEYDAN MEYDAN OLALI BÖYLE MEYDAN OKUMA GÖRMEDİ

Yıkılan Tekel Eski Binası arazisinin otopark olmasından sonra yağmur, çamur içinde rüzgarda toz toprak içinde kalmaktan bıkan çevre esnafı verilen sözler için büyük şehir'den yardım ister hale geldi.

Seçimde söz verip tutmayan yiğitleri bu meydana çağırıyorum.

Ama kimse meydanda değil ! Eski mücahit, yeni müteahhit, her şey'e müsait bu tipler bu meydanda. Kimi enine genişliyor, kimi boyuna, kimi bahçeyi kapatıyor, herkes keseyi doldurma derdinde. Bunlar fakirin başucunda duracağına, zenginin ayakucunda duruyor.

Mudanya'da doğrunun güneşi doğmuyor artık. İskele meydanındaki bu haraketlilik belediyemizin ne kadar çok çalışıyor olduğunu gösteriyor(!)

KRAL ÇIPLAK HER ŞEY MEYDAN DA

Zaman boşa geçiyorsa, saat neye yarar ki?
Herkes sözünü yiyorsa, vaat neye yarar ki?

Son Sözümüz

Dünya Şeyta'nın dükkânıdır. Ondan bir şey çalma ki, Şeytan onu istemeye gelip senden almaya kalkışmasın. (İmam-ı Gazâli)


Ömür TANTEKİN

Halkın Yükselişi Partisi
Mudanya İlçe Başkanı
 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazartesi, 19 Aralık 2011 22:04 )  

Yorumlar  

 
+23 #1 Ziyaretçi 19-12-2011 22:19
ÖNCE LALE DEVRİ
SONRA İHALE DEVRİ
ŞİMDİ SÜLALE DEVRİ
GELECEK OLAN MÜDAHALE DEVRİ
YAKINDIR?
 
 
+21 #2 Ziyaretçi 19-12-2011 22:26
Mudanya ya yapılan haksızlığın dayanılmaz kepazeliği
 
 
+19 #3 Ziyaretçi 19-12-2011 22:33
Bir soğan soyulurken yaşarıyorda gözler
Vatandaş soyulurken aldırmıyor öküzler
Hayadan eser yok nafile bütün sözler
AKPnin Adaleti anamızı ağlatıyor
RAHATMISIN MÜSLÜMAN???
 
 
+17 #4 Ziyaretçi 19-12-2011 22:53
Yolsuzluğun batağına düştüler
Yetimin hakkına üşüştüler
Haram lokma bölüştüler
Düzen ve düzenbazlar
Hepsi aynı saftalar
İnanç tüccarlığı yaparlar
Cebine MÜSLÜMANLAR
Namusu kıt insanlar
 
 
+15 #5 Ziyaretçi 19-12-2011 23:11
MUDANYANIN MESELELERİNİ ÜZÜLEREK İFADE EDİP
CESURCA TESPİT EDİYOR MUHALEFETİN HAKKINI TAM
VERİYORSUNUZ SORUNLAR VE SORUMLULAR ORTADA
AKP SAYESİNDE MÜSLÜMAN GEÇİNENLERLE MÜSLÜ
MANLIKTAN GEÇİNENLER ÇOK ÇOĞALDI
AKP ALLAHTAN KORKMAYANLARIN PARTİSİ
 
 
+14 #6 Ziyaretçi 20-12-2011 08:35
yeni açılan zeytin hali merdivenlerine bakım gerektirmeyecek bir engelli rampası gayet uygun olurdu bu eksikliğin giderilmesi gerekiyor mudanyada mevcut yaya kaldırımları bile rampalıyken burada bir eksiklik var
 
 
+12 #7 Ziyaretçi 20-12-2011 20:59
İskele ve mütareke meydanına gerçekten bir çeki düzen verilmesi lazım.Sanırım sahil projesi ile birlikte mütareke ve iskele meydanı olmak üzere iki tane gerçek anlamda meydan yapılacak.Eğer buralar gerçek anlamda meydana kavuşacaksa kesinlikle buralarda başıboşluğa izin verilmemeli.Bunların sonunda nasıl meydanlar çıkacak göreceğiz.

Bu arada ilçemizde bir çok sokak lambası yanmıyor.Kırılanlar elbette yanmıyor ama bir de sapasağlam olupta yanmayanlarda var bunlar nasıl kontrol edilmeden alınıyorlar anlamak zor.
Bu sokak lambaları alınırken kaliteli ve uzun boylu olsunki kullanımı uzun sürsün.Kısa boylularını maalesef kırıyorlar
 
 
+10 #8 Ziyaretçi 20-12-2011 21:16
Eklemek istediğim bir kaç şey daha var birçok kişinin söylediği gibi lütfen sahile dikilen O 5 metrelik reklam panosunu kaldırın böyle şeyler Mudanya'ya hiç yakışmıyor.

2.side ilçemizde feribot iskelesi var ama bu feribot iskelesinin adı Mudanya değil Bursa.Bu nasıl oluyor anlamadım İstanbul'dan gelenler Mudanya'ya geliyor Bursa'ya değil.Bunun isminin değişmesi için Mudanya Belediyesi olarak bir şeyler yapın.
 
 
+13 #9 Ziyaretçi 20-12-2011 21:26
SORUMLULUKLARIN IN FARKINDA BİLİNÇLİ BİR FERT OLARAK YAŞADIĞINIZ KENTİ SAHİPLENEREK, GÖRDÜĞÜNÜZ YANLIŞLARI ÇEKİNMEDEN ELEŞTİREBİLİYOR , DOĞRULARI İSE TAKDİR EDEBİLİYORSANIZ ,İYİ BİR SİYASETÇİSİNİZ DEMEKTİR, AYNI ZAMANDA YAPICI MUHALEFET BUDUR VE BÖYLE OLMALIDIR .TEBRİKLER SAYIN BAŞKAN
 
 
+14 #10 Ziyaretçi 21-12-2011 07:46
Aracını sağa parket. Belediye en güzel ve en hızlı o zaman çalışıyor bak. elemanlar bitiyor dibinde hemen. Belediye neden otopark işine çözüm üretsin k?. Para kazanıyor bu işten. Kazanıyorda napıyor? napıyor sahi bilen var mı ? Belediyenin bütçesini bilançosunu meydanlarda görmek istiyoruz ! Paramız nereye gidiyor bakalım bir... hakkımız değil mi bu ?
 
 
+8 #11 Ziyaretçi 21-12-2011 10:04
belediye parkında açık yerler kapatıldı ses çıkmayınca bahçelerde kapatılmaya başlandı yavaş yavaş hepsi kapatılacaktır umarım sigara içme yeri bahanesi ile
 
 
+9 #12 Ziyaretçi 21-12-2011 15:39
zeytin hali güzel oldu belediyeye teşekkürler fakat arka kısımda bulunan tuğlalı sıvasız bina oranın güzelliğine yakışmıyor.burayı bir şekilde oraya uygun hale getirmeleri lazım belediyenin.
iskele meydanında artık gittikçe daha fazla kokoreççi olmaya başladı.sizce estetik açıdan uygun mu?.
sahile dikilen 15 metrelik reklam panosu çirkinlikten başka bir şey getirmedi mudanyamıza.
sahil boyunda geceleyin dolaşırken bir çok sokak lambası yanmıyor karanlıkta dolaşıyoruz.
 
 
+5 #13 Ziyaretçi 21-12-2011 19:42
Ana muhalefet nerede... Fransa turunda mı yoksa...Tatil iyi..
ne gerek var ...iskele alanında olduğu gibi her alandaki yağma hasanın böreğini görmeye....Birazda iğneyi kendimize batırsak....
AKP'li belediye bir felaket,ona alternatif olanlarda bir felaket,...daha ne demeli...
Tekel bahçesi kapalı alan oldu tık yok,hayvanat bahçesi kafeslerini çay bahçelerinin miderleri dolduruyor...yine tık yok...uyan vatandaşbelediy ede yönetimde olanlardanda fayda yok,ona alternatif olarak ortaya çıkanlardanda fayda yok.
Ama kabahat onların değil,bizim,hep imizim..şimdilik bu kadar.....
 
 
+6 #14 Ziyaretçi 22-12-2011 13:09
SAYIN TANTEKİN ÇOK GÜZEL VE YERİNDE TESPİTLERİNE DEVAM ETMİŞ AMA 1-2 YORUM YAPAN MUDANYALILAR HARİÇ DİĞERLERİNİN YORUMLARI, YOK, SOKAK LAMBASI, YOK OTOPARK..MUDANYA BELEDİYESİ SEÇİMDE VERDİĞİ SÖZLERİ Bİ KENARA BIRAKIN, BAŞI BOŞLUK İÇİNDE, BELEDİYE BAŞKANI VAR MI YOK MU BELLİ DEĞİL, SÖYLENTİLER, DEDİKODULAR AYYUKA ÇIKMIŞ, TEKEL PARKI İŞGAL ALTINDA, SÖZLERİ ZATEN UNUTUN..BELEDİYE BÜTÇESİ 2008 İN MUDANYA VE GÜZELYALI BELEDİYESNİN 3 KATINA ÇIKARTILMIŞ AMA ZEYTİN HALİ KEPAZELİĞİ VE TEKKEİ ATİK CAMİİ MEYDANI DIŞINDA HİÇ İŞ YOK..VE EN ÖNEMLİSİ CHP NERDE MHP NERDE.. HEPSİNİN DERDİ Bİ DAHA Kİ DÖNEM MECLİS ÜYESİ OLAYIM TEKRAR..BAŞKA BİŞİ YOK..KAYBOLAN YILLARA DEVAM..
 
 
+1 #15 Ziyaretçi 24-12-2011 20:08
KALEMİNE,YÜREĞİ NE SAĞLIK BAŞKANIM."DEVEYE SORMUŞLAR,NEREN EĞRİ DİYE,NEREM DOĞRU Kİ DEMİŞ."MUDANYA KÖYÜNE HİZMET BEKLİYORUZ.BİZİM VERGİLERİMİZDE AYAKTA DURUP BİZE CAKA SATANLAR,GÜNÜ GELİNCE,AYAKLAR IMIZIN ALTINDA OLACAKLAR.SEÇİM ZAMANLARINDA AHKÂM KESMEK KOLAY.KAPI KAPI DOLAŞIP OY DİLENENLER,HALK IN EKMEK DİLENMESİNDEN MUTLU OLUYORLAR BU GÜN.NE DİYELİM:CÜMLENİ Zİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM.NARIDA HOŞ,NURU DA.BUNDAN BÖYLE DİLERİM,NARI SİZE,NURU BİZE OLSUN.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU