Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Turhan TAYAN İDO Mudanya Seferlerini TBMM'ye Taşıdı.

Turhan TAYAN İDO Mudanya Seferlerini TBMM'ye Taşıdı.

E-posta Yazdır PDF

Turhan TAYANCumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Turhan TAYAN, Ulaştırma Bakanı  Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM)'ne yazılı bir soru önergesi vererek geçtiğimiz aylarda özelleştirilern İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nun yeni projelerinin Mudanya'ya vereceği olumsuzlukları gidermek için alınacak tedbirleri sordu.

TAYAN şirketi satın alan yeni firma yetkililerinin basında yaptıkları açıklamaya göre yeni yılda deniz seferlerine bağlı otobüs seferleri programladığına dikkati çekerek  "İstanbul’dan deniz otobüsüne veya feribota binen yolcu Güzelyalı (Mudanya)dan kara otobüsüne (İDOBÜS) e binerek Ege İllerine  seyahat edebilecektir. Bu proje başlangıçta çok güzel görülebilir. Ancak bu proje Güzelyalı’da halen yaşanan trafik sıkıntısına İDOBÜS’lerle yeni bir kaos yaratacaktır. Bursa-Mudanya yolu mevcut trafiği taşımaktan uzaktır. Bursa’nın yeni yerleşim bölgelerine ve sayfiye şehri Mudanya’ya ulaşmak bir çiledir." satırlarına yer verdi.

TAYAN soru önergesinde İDO'nun ağır vasıta taşıma projesinede dikkati çekerek  " Öte yandan Bursa’yı uzaktan yönetmek eğiliminde olduğunu gözlemlediğimiz İSTANBUL yöneticilerinin İSTANBUL-BURSA arası deniz yolu ile ağır vasıta taşıma projesini de değerlendirecek olursak sorunun büyüklüğü ortaya çıkar."  cümlesini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Turhan TAYAN'ın TBMM'ye verdiği Soru Önergesi'nde aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını istedi.

1.       İDO özelleştirilirken yeni firmaya bu imkân ve yetkiler verildi mi?

2.       Güzelyalı kent içi ve iskelesi ve yollarımız kara otobüslerinin hizmetini taşıyabilir mi?

3.       Gerek bu İDOBÜS işletmesi gerekse ağır vasıta taşıma projesi Mudanya sahillerinde yeni bir iskele ve yeni bir karayolu ihtiyacını ortaya koyar. Yeni bir iskele ve güzergâh yatırımınız olacak mıdır?

4.       Böyle bir özelleştirme anlayışı adil ve etik midir? 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 22 Aralık 2011 12:05 )  

Yorumlar  

 
-6 #1 Ziyaretçi 22-12-2011 13:14
İŞTE CHP MUHALEFETİ..SAYIN TAYAN DOĞRU SÖYLEMİŞ AMA BU SORU ÖNERGESİNE DEĞİL ULAŞTIRMA BAKANI BEN BİLE CEVAP VEREBİLİRİM..ÖNCELİKLE MUDANYA YOLU GENİŞLETME ÇALIŞMALARININ İHALESİ BİLE BİTTİ..FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI BAŞLADI..AYRICA İDOBÜSÜ AÇIKLAYALI Bİ KAÇ AY OLDU ODA BAŞLIYCAK..Bİ BAŞKA KONU ZATEN İDO ROROLARI DA MUDANYAYA GETİRECEK..YENİ İSKELE GÜZERGAHI FALAN YOK..MUDANYALI NE HALİ VARSA GÖRSÜN DİYOLAR BİLE..BÖYLE BİR ÖZELLEŞTİRME ANLAYIŞI ETİK ADİL VE ETİK MİDİR..AKP NİN HANGİ YAPTIĞI ADİL VE ETİKTİR Kİ..VE SON SİZ BÖYLE DEVAM EDİN SAYIN VEKİLİM..BU BENCE Bİ ÖNERGEDE PARTİNİZE VERİN..TÜM TEŞKİLATLARINIZ EMEKLİ ÖĞRETMENLER KULÜBÜ GİBİ..ÖNCE O İŞ NASI DÜZELCEK ONA ÇARE BULUN..
 
 
-4 #2 Ziyaretçi 24-12-2011 10:53
Yahu ne yapılıyosa mudanya ya yapılıyo sanki burgaz da hiç esnaf yok hiç işveren yok her kes mudanya da şuraya bi liman yapıldı feribot seferleri başladı esnafın yüzü gülmeye başladı burgazlı olmayan herkes te bi telaş vay efendim yol yetmezmiş denize girilmezmiş balık nesli yok olurmuş bi yaygara koptu gidiyo şimdi de deniz otobüs leri saat başı olacak yine başladı bi yaygara bırakın kardeşim bu işleri esnaf ın işi biraz daha artar ne var bunda yol da yeter balıkta bollandı her yerde denize de giriliyo .bu liman mudanya ya yapılsaydı hiç birinizin sesi çıkmazdı.bırakın burgaz ımızada bişeyler yapılsın burgaz emekli memleketi olmakta kurtulsun artık belediyeyi kapattınız bankaları kapattınız bırakın bizi kardeşi.........CENKO......
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU