Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Eşinin Ölümüne Sebeb Olmakla Suçlanan Batuhan AŞLAR Beraat Etti.

Eşinin Ölümüne Sebeb Olmakla Suçlanan Batuhan AŞLAR Beraat Etti.

E-posta Yazdır PDF

Hakan Aşlar ve kazada vefat eden eşi Esra AşlarBatuhan Aşlar yönetimindeki 16 HA 614 plakalı otomobil, iddiaya göre Batuhan Aşlar'ın direksiyonu kırması sonucu uçuruma yuvarlandı. Hurdaya dönen otomobilin ön koltuğunda oturan Batuhan Aşlar'ın 1996 yılında evlendiği Esra Aşlar öldü. Eşi Batuhan Aşlar ise, yaralanmıştı.

2009 yılı kasım ayında meydana gelen olay'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı olan babası Eczacı Hakan Aşlar'a ait eczanede çalışan Batuhan Aşlar, 8 aylık çocukları Hakan'ı, babasının Bademli semtindeki evine bırakıp, eşi Esra ile birlikte balık yemek için Zeytinbağı Beldesi'ne gitmek üzere yola çıktı. Batuhan Aşlar yönetimindeki 16 HA 614 plakalı otomobil, iddiaya göre Batuhan Aşlar'ın direksiyonu kırması sonucu uçuruma yuvarlandı. Hurdaya dönen otomobilin ön koltuğunda oturan Batuhan Aşlar'ın 1996 yılında evlendiği Esra Aşlar öldü. Eşi Batuhan Aşlar ise, yaralandı.

Kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde verdiği ifadede, yolda tartıştığı eşine sinirlenip birlikte ölmek için otomobili uçuruma yuvarladığını iddia eden Aşlar, hastanede süren tedavisinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Batuhan Aşlar'ın yargılanması tamamlandı. Son duruşmada, tutuksuz sanık Batuhan Aşlar ile Avukatı Şerafettin Yavuz hazır bulundu.

Mahkemede son sözü sorulan Batuhan Aşlar, "Esra'yı öldürmem için herhangi bir neden yoktu. Başka konuşmak istemiyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Daha sonra söz alan Avukat Şerafettin Yavuz, müvekkili ve ölen eşinin mutlu bir ailesi olduğunu söyledi. Çiftin birlikte tatil yapmayı düşündüğünü söyleyen Yavuz, şöyle konuştu:

"Olay günü müvekkilim balık yemek için Zeytinbağı'na gitmek üzere, babasından ödünç aldığı kullanmaya alışık olmadığı otomatik vites otomobilini aldı. Kazanın olduğu sırada yağmurdan dolayı yol kaygan, hava aşırı sisliydi. Aynı yerde daha öncede çok sayıda kaza olmuştu. Üzücü olay tamamen kazadır. Batuhan, 125 metre sürüklenen otomobilden şans eseri yaralı olarak kurtulmuştur. Olayın şokuyla bilinçsizce ifadeler vermiş olabilir. Bunlar gerçeği yansıtmamaktadır. Beraatini talep ediyorum."

Mahkeme heyeti, olayın kaza sonucu meydana geldiğini belirtip, sanığın beraatine karar verdi.

Konuyla İlgili Önceki Haberimiz

Kazada Korkunç İddia
 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 23 Aralık 2011 11:51 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU