Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Trafik Kazalarını Kurban Keserek Protesto Ettiler

Trafik Kazalarını Kurban Keserek Protesto Ettiler

E-posta Yazdır PDF

Trafik Kazası Yaşanan Noktada Kurban KestilerMudanya Bursa Karayolu Yeni Mahalle Bağcılar mevkiinde üst üste meydana gelen ve iki cana mal olan kazaların önlenmesi için imza toplayan çevre sakinleri, kazaların son bulması umuduyla kurban keserek kazaları protesto ettiler. 

On gün içerisinde biri ağır yaralı biri ölümle biten ve meydana gelen onlarca maddi hasarlı kazaların sonlandırılması için gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Bağcılar semti sakinleri, 374 adet imza toplayarak, başta Mudanya Belediyesi olmak üzere ilgili makamlara gönderdiler. Yol Kenarında kaza sonucu hasar görüp kalkan durakta açıklama yapan çevre sakinlerine, AKP İlçe Başkanı Kadir Kahraman, CHP İlçe Başkanı Erhan Özekin, CHP Kadın Kolları Başkanı Hürriyet Aslıkara, Mudanya Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlar basın açıklamasının ardından kurban kestiler. Kesilen kurbanı bir hayır kurumuna bağışlayan mahalleliler kazaların son bulması için dilekte bulundular.

Kurban Kestiler İmza Topladılarİmza toplayan ve acil önlemlerin alınmasını isteyen Yeni Mahalle halkı adına açıklama yapan Sebila Beşler “Yaşanan kazalardan dolayı Yeni mahalle halkı olarak üzüntülerimizi belirtiyoruz. Bununla ilgili olarak imza kampanyası başlatmış bulunuyoruz, bu güne kadar 370 imza toplayarak Mudanya Belediyesi, İlçe Trafik Şubesine ve ilgili makamlara gönderiyoruz. Güzelyalı Kavşağı ışıkları ile Demirhane semtindeki ışıklar arasına, trafik ışığı, hız kesici kasisler, radarlar konmasını istiyoruz, özellikle sürücülerin bu yolda sürat yapmamalarını araçlarını daha dikkatli sürerek başka kazalara, başka ölümlere sebep olmamalarını istiyoruz. Bir daha bu yolda kan akmaması için kurban keserek, bu yolda kurban kanının akan son kan olmasını diliyoruz. Kara nokta olarak adlandırılan bu yolu sadece Mudanyalılar değil Bursalılarda kullanmakta olduğundan kendilerinden de destek bekliyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kendilerine destek vermek için bulunan her iki parti başkanlarından ve Belediye Meclis üyelerinden destek sözü alan Yeni Mahalle sakinleri olaysız bir şekilde protestolarına son verdiler.

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com
 

Son Güncelleme ( Cuma, 23 Aralık 2011 14:13 )  

Yorumlar  

 
+10 #1 Ziyaretçi 24-12-2011 14:26
Siyah Çelenk bırakmayı öğrenin sokak ortasında kurban kesmek YASAK değilmi AKP başkanı CHP başkanı meclis üyeleri hepsi KABAHATLER KANUNANA GÖRE SUÇ İŞLEMİŞTİR. Buradan savcılara suç duyurusu resimlerde basında yer aldı ispatlı hepsinin amme alacağı olarak devlete para (CEZA) ödemesi gerekiyor. İşte Türkiye kanunları sadece işinize gelince uygularsınız. Sıkıysa uygulasanıza bu olaya KABAHATLER KANUNUNU. İşte ileri demokrasiye sahip Türkiye KANUN GÜÇLÜYE İŞLEMEZ İSPATI BU OLAYDIR.
 
 
-7 #2 Ziyaretçi 24-12-2011 23:24
amanın..Fuat bey ihbar etmiş arkadaşları..ilgili makam da görür heralde :) haberini okuruz ceza yerlerse mudanya.gen.tr den..e o zaman da hem sevinir hemde güleriz...bizi idare eden ne iktidar ne muhalefet demek ki kanunları bilmiyo..ne güzel değil mi :)
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU