Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Milliyetçi Hareket Partisi Seminerinden Çarpıcı Tespitler

Milliyetçi Hareket Partisi Seminerinden Çarpıcı Tespitler

E-posta Yazdır PDF

MHP SEMİNERİNDEN BİR GÖRÜNÜMMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Yönetim Kurulu üyesi Mali Müşavir Mehmet Çetin, MHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Erol Sönmez MHP Mudanya İlçe Teşkilâtını  17 Aralık 2011 günü ziyaret ederek partililere seminer verdi. MHP Mudanya ilçe Teşkilatı Başkanı Fatih Köse ziyarette verilen seminerden önemli ayrıntıları yazılı olarak basın bülteni olarak haber merkezimize gönderdi.

 İşte ziyaret verilen seminerden ilginç saptamalar, açıklamalar

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BURSA İL TEŞKİLÂTI’NIN   MHP MUDANYA İLÇE TEŞKİLÂTI’NI ZİYARETİ


17 Aralık 2011 Cumartesi günü MHP Bursa İl Yönetim Kurulu üyesi Mali Müşavir Mehmet Çetin, MHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Erol Sönmez MHP Mudanya İlçe Teşkilâtını ziyaret ettiler.

Mali Müşavir Mehmet Çetin, T.C. Hükümetinin 2012 Yılı Bütçesi ve hükümetin bir yıllık icraatlarının yer aldığı Resmi Gazetede yayınlanan bilgiler hakkında seminer verdi.

T.C. Hükümetinin  2012 yılı bütçesinin yaklaşık 350 milyar 898 milyon, Gelirlerin  329 milyar 845 milyon TL., harcamaların 350 milyar 898 milyon TL., bütçe açığının 21 milyar 54 milyon TL. olduğunu belirtti.

2012 Yılı ihracat hedefinin 148,5 milyar dolar, ithalat hedefinin 248,5 milyar dolar, dış ticaret açığının 100 milyar dolar olduğunu vurguladı.
2012 Yılı Bütçesinde SGK gelirlerinin 131 milyar  700 milyon, SGK  giderlerinin 157 milyar 200 milyon, SGK açığının 25 milyar 500 milyon olduğunu kaydetti.

Reform adı altında çıkarılan yasanın SGK açıklarını kapatmak yerine, açığın her yıl arttığını, mevcut açıkların dahi azaltılmadığını söyledi.

2012 yılı bütçesinde MHP nin bütçe üzerindeki faiz yükünün düşürülmesini istemesine karşılık Cumhuriyet tarihinde faiz yükünün ilk kez 50 milyar sınırını aşarak 50 milyar 250 milyon öngörüldüğünü, MHP nin gelişmiş ülkelerle ülkemiz arasında, ülkemizdeki bölgeler arasında gelişmişlik farkının azaltılmasını istediğini, ancak gelir dağılımındaki adaletsizliğin  gittikçe artarak zenginin  daha zengin, yoksulun  daha yoksul olduğunu, orta direğin kaybolduğunu, yoksulluğun çığ gibi arttığını, 18 milyondan fazla yoksulluk sınırının altında yaşayan aç insan olduğunu belirtti.


MHP nin eğitim kalitesinin artması için müfredatın güncelleştirilmesini , ihtiyaç duyulan alanlarda yeterli sayıda ve nitelikte öğretmen istihdam edilmesini, derslik başına düşen öğrenci sayısının azaltılması gerektiğini her fırsatta söylemesine karşın, hükümetin, parası olanların özel okullara, parası olmayanların devlet okullarına , devlet okullarına gidenlerin de dershanelere gitmesini teşvik ettiğini, parası olmayan vatandaşın kaliteli eğitime ulaşamadığını, eğitim ve sağlık sistemimizin bozulduğunu  belirtti.


MHP nin rekabet gücümüzün arttırılmasını ve sürdürülebilir bir büyüme istediğini, fakat üreten kesimin ezildiğini, üreticinin desteklenmediğini, çiftçinin perişan edildiğini, tarım ve hayvancılığın bitirildiğini, yem fiyatlarının arttırıldığını, 2011/Eylül sonu itibariyle 1.300.000 adet küçükbaş, 600.000 adet büyükbaş hayvan ithal edildiğini, ithalata dayalı ekonominin tercih edildiğini söyledi.


Ülkemizde işsizliğin çığ gibi büyüdüğünü, üniversite mezunlarının dahi işsiz olduğunu, Türk toplumunun sadaka kültürüne alıştırıldığını, üreten değil, tüketen toplum oluşturulduğunu belirtti.


Esnaf ve sanatkârın, sanayicinin can çekişir hale geldiğini, kayıt dışı ekonominin körüklendiğini, ülkemizdeki madenlerin arama ruhsatlarının yabancılara verildiğini, milli servetlerimizin yabancılara peşkeş çekildiğini kaydetti.


Sonuç olarak, Cumhuriyet tarihinde ilk kez AKP döneminde iç ve dış borçların bir bütçe büyüklüğünü aştığını, 47.2 milyar dolarlık Cumhuriyet dönemi varlıklarının satıldığını, hükümetin ekonominin büyüdüğünü söylemesine karşın, iç ve dış borcun katlanarak arttığını, büyüyen bir ekonomide iç ve dış borcun artmasının mümkün olmayacağını belirtti. 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Pazartesi, 26 Aralık 2011 17:08 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Ziyaretçi 27-12-2011 19:31
aa...şaşırdım..Mudanya'da MHP teşkilatı var mıydı.. :)
 
 
+5 #2 Ziyaretçi 30-12-2011 17:21
mhp her zaman ve her zeminde vardır ve var olacaktır ancak sen vatandaş olarak varmısın onu bilemeyiz yoksun ki kod adıyla yorum yazıyorsun. .ondan sonra da mhp yi arıyorsun önce kendini bul ondan sonra mhp yi görürsün bakmasını bilirsen tabikii
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU