Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Güzelyalılı Bayanlar Ürettiklerini Satıyorlar.

Güzelyalılı Bayanlar Ürettiklerini Satıyorlar.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya gen trGüzelyalı da kadınların bir çatı altında toplanmalarını sağlamak amacıyla kurulan Güzelyalı Kadınları Dayanışma Derneği, bu yıl ilçe Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak dernekte yürüttükleri tel kırma ve değişik branşlarda ki yaz kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilmişti. Dernek üyesi kadınlar aldıkları kurslarda ürettikleri ürünlerini sergilemek ve satabilmeleri için destek Mudanya belediyesinden geldi.

Mudanya belediyesinin Güzelyalı kordon boyunda feribot iskelesi girişinde kendilerine gösterdikleri alanda kurdukları stantta hem üretim yapıyor, hem de ürettiklerinin satışlarını gerçekleştiriyorlar. Dernek başkanı Nilgün Baysan, el emeği göz nuru dökerek ürettikleri ürünlerin satışını yapabilmek için belediyenin yer göstermesinin kendilerine verilen en büyük destek olduğunu belirtti.
Dernek başkanı Baysan,"  Derneğimiz üyesi bayanlarımız kurs süresinde öğrendikleri el becerilerini, belediyemizin bizlere gösterdikleri Güzelyalı kordon boyunda ki standımızda hem sergiliyor hem de üretim yapıyorlar. Kordon boyunda gezen vatandaşlarımızın da büyük dikkatini çeken bu çalışmalar da elde edilen gelir bayanlarımızın kendilerine kalıyor ve aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Güzelyalı kadınları dayanışma derneği olarak, "Güzelyalı Kadın Pazarı" ismiyle açtığımız stant Güzelyalı da büyük ilgi görüyor bu ilgi bizleri çok daha iyi işler yapmamız için yol gösterici olacak" dedi.
      

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cumartesi, 15 Eylül 2012 12:21 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU