Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Sebahattin Atamer 'Bu İhanetin Bedelini Kim Ödeyecek?'

Sebahattin Atamer 'Bu İhanetin Bedelini Kim Ödeyecek?'

E-posta Yazdır PDF

Sebahattin Atamer ADD Mudanya Şube BaşkanıKüresel efendilerin “Yeni Dünya Düzeni” için ağızlarından düşürmedikleri bir söz vardır ”Demokrasi!”.

Bir zamanlar, mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesini örnek aldığı Atatürk Türkiyesi, küresel çakalların çıkarlarının jandarması olmaktadır”.Demokratik” bombalar mazlum halkların üzerine düşerken, Türkiye emperyalizmin beslediği “Muhaliflerin” koruması haline gelmiş, Haçlı üslerini, füzelerini topraklarına davet etmiştir.”model ülke” Türkiye, sadece bölgesinde değil, Afrika ve Asya’ya da vurucu güç olarak atanmıştır. İşte “emperyal  “güçlerin Demokrasi”den anladıkları budur diye ,“Kaçın Demokrasi Geliyor”! Kitabına bu tümceyle giriş yapar, Banu Avar…

Onların mazlum milletlere getirdiği,”demokrasi”,insanlara kan, gözyaşı, sefalet ve açlıktan başka ne verdi?..
Şimdi “demokrasi getirilecek ülke hangisi? SURİYE.. Ortadoğu da “arap baharı “adı altında sahnelenen darbe imalatının son halkası olmayacak. Suriye?.....
   

İngiliz Parlamentosunda Suriye için söylenenlere bakar mısınız? ”Suriye de hükümet, zaman varken ülkeye istikrar getirecek radikal reformlar yapmalıdır….Eğer yapmaz ise ” Avrupalı müttefiklerimizle gerekli önlemleri alacağımızı, kapsamlı yaptırımlar için harekete geçeceğimizi açıklamak isterim.” Bunlar demokrasinin beşiği olan ülkenin demokrasi “havarisi” hovardaları. Biriside çıkıp demiyor  ki sana ne be kardeşim? Suriye nin iç işlerinden. Kraldan çok kralcıyız ya..  “Arap baharını , “”ortak bakanlar kurulu toplantılarını, o kanka olduğumuz günleri, unuttuk.

Komşu ülkenin rejimini yıkmak isteyen emperyalist devletle iş birliği yapmak ve o ülkenin rejim karşıtı teröristlerine “sığınmacı” adı altında her türlü desteği vermek midir Sizin “İLERİ DEMOKRASİ” anlayışınız? Bunun bir bedeli var, ama sizin için önemli değil “askerlik yan gelip yatma yeri değildir” diyenlerin çocuklarını bağlamaz bu söz, ..AKP'nin ABD desteği ile iktidara gelmesinin bedelini, akılsızlığımız yüzünden çocuklarımızın kanı ile ödüyoruz..
Bundan sonra şehit cenaze törenlerine devlet erkânı katılırsa A planı uygulanacakmış. Yalnız şehitlerin birinci derecedeki yakınları katılacakmış. Protestodan çekindikleri için. Ama unutmayın ki “korkunun ecele faydası yoktur!”
 

ABD'nin Ortadoğu'daki çıkarlarını korumaya endeksli bir dış politika izleyen AKP'ye, 3 dönem ne diye destek verdik ki? Adını Büyük Ortadoğu Projesi koydukları bu yağma düzeni ile güya Ortadoğu halklarına “özgürlük” ve “demokrasi” getireceklermiş!... Ne oldu?.. “İki kişiden biri” nin sayesinde milyonlarca insan katledildi, Öldürülecek olanlar da çabası...Kendiniz ve çevreniz için Dünyanın en güzel vatan topraklarında yaşayan bu insanlara  böyle bir ihanet yapmaya ne hakkınız var? Böyle bir suç ortaklığına girmeye nasıl cesaret ediyorsunuz.

Tarihimizi de bilmiyorsunuz,  açın siyasi tarihimizi okuyun ihanet edenlerin sonu  açık ve  net olarak bellidir. Bunları unutmayın..
Durum gayet açık ve net…!!Küskünlük, dargınlık, neme lazımcılık zamanı değil. Bilenler bilmeyenlere, bu siyasi iktidarın, ülkemizi ne hale getirdiğini anlatma sorumluluğunu üstlenmek zorundadır. Bu bir aydın görevidir. Masa başında oturarak değil, tek, tek evlerin kapılarını çalarak durumu açıklamalıyız..Tek çözüm ” Halkımızın bu oyunun farkına varması ve  ABD den önce bu siyasi anlayışı en kısa zamanda “DELİĞE SÜPÜRÜLMESİ” ni çabuklaştırmasıdır....
                                                                    

Sebahattin ATAMER
            

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 04 Ekim 2012 08:57 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Mehmet GÜNGÖR 19-09-2012 12:52
Sayın ATAMER,
Yazınızın her kelimesinde, sizinle aynı düşüncedeyim.Bu düşünce çizginde insanlar ülkemizde olduğu sürece de,
Türkiye CUMHURİYET'i ilelebet payidar kalacaktır.

Mehmet GÜNGÖR
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU