Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mütareke Müze Evi Restorasyon İhalesi Askıya Çıktı

Mütareke Müze Evi Restorasyon İhalesi Askıya Çıktı

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Mütareke Müze EviMudanya Mütareke Müze Evi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce restorasyon ihalesi Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale Toplantı Salonu'nda 20.12.2012 günü saat 15:00'teyapılacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer alan ihale ilanında yapılan açıklamada :

"Bursa İli, Mudanya İlçesi, Karafatma Mahallesinde bulunan bodrum kat, zemin kat, birinci kat ve çatı katı olmak üzere toplam dört katlı ahşap Mütareke Evi yapısının restore edilerek, çevresinde yer alan meydanın düzenlenmesi, meydanın doğusunda başlayan 12 Eylül Caddesinde yapı cephelerinin sağlıklaştırılarak çevre düzenlemelerinin yapılması, Mudanya İlçesi, Ömerbey Mahallesi, 1484 ada 1-11 parseller, 1486 ada 3 parsel ile bu taşınmazlar arasında kalan park alanı ve kent meydanı düzenlemesi" cümlesi yer alıyor.

Dikkat çeken bir noktada ihale ilanından ziyade mahallelerin birleştirilerek Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Komutan Kara  Fatma'nın adını taşıyan mahallenin  Erol Demirhisar'ın Belediye Başkanlığı döneminde 2004 yılında  Mütareke Mahallesi ile birleştirilek Mütareke Mahallesi olarak kararlaştırılması.

Mülklerin tapu kayıtlarında ve vatandaşların nüfus cüzdanlarında Kara Fatma Mahallesi yazması bir ikilem yaratırken bunun için tapuda değişiklik yaptırmak isteyenlerin olası masrafları göze alması gerekiyor.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dai.Bşk. İhale Toplantı Salonu'nda 20.12.2012 günü saat 15:00'te yapılacağı duyurulan Mütareke Müze Evi restorasyon ihalesi sonucunda restorasyon işini alan firma ile sözleşmenin imzalanmasından itibaren 5(Beş) gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak.

Yer tesliminin yapıldığı tarihten itibaren 300(Üçyüz) takvim günü içinde tamamlanarak geçici kabule hazır hale getirilecek.

Mudanya Mütareke Müze Evi Hakkında Ayrıntılı bilgi ve 360 derece sanal tur için tıklayın  http://www.mudanyamutarekeevi.org/
 
 

 

Son Güncelleme ( Salı, 27 Kasım 2012 23:06 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 sokrates 28-11-2012 12:09
Belediye seçimlerinde bu projenin resmini görmüştüm.İsmet İnönü parkı kot farkı kaldırılarak meydanla bütünleşmesi sağlanıyordu.Ve mütareke alanına arnavut taşları döşeniyordu.Eğer bu proje gerektiği gibi yapılırsa gerçekten çok güzel bir tarihi meydan kazanırız.Ve mütareke meydanı tamamen yayalara kalır.Umarım başarılı olurlar.
 
 
0 #2 Mudanyalı 28-11-2012 22:42
Artık mudanyada bazı şeylerin değişmesi ve gerçekleşmesi gerekiyor. Eğer haberde yazanlar gerçekten ihale olup yapılırsa Mudanyalı olarak bizler yaptığımız eleştirileri geri alıp özür dileyeceğiz ama yeterki yapılsın. ve bunlar yapılırsa hasan aktürkün adıda mudanyada tarihe altın harflerle yazılır.
 
 
0 #3 Abbas Güngördü 07-12-2012 16:22
Başta Mudanya'ya hayırlı olmasını dilerim, Mudanya Mütareke Evi ne sesli rehber sistemini kazandıran Hüseyin Beyin katkılarının devamı olarak görüyor, değerli çabaları için kendisine buradan teşekkür ediyorum
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU