Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mudanya Alevi Derneği'nde Aslıkara Güven Tazeledi

Mudanya Alevi Derneği'nde Aslıkara Güven Tazeledi

E-posta Yazdır PDF

Mudanya gen tr

Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şubesi tüzük değişikiği nedeni ile olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi. Recep Aslıkara güven tazeleyerek, yeniden dernek başkanlığına seçildi.

Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şubesi yapılan tüzük değişikliği nedeni ile olağanüstü kongreye gitti. 102 üyenin katıldığı genel kurulda geçerli sayılan 97 oyun tamamını alan Recep Aslıkara iki yıllığına yeniden başkanlığa getirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Recep Aslıkara başkanlığındaki yönetimde Cemile Arı, Ali Bayraktar, Sevgi Erakkuş ve Musa Boz yer alırken, Denetleme Kurulu'nda ise Mustafa Polat, Zülfü Şahin ve Mehmet Akgün yer aldı.

CEM EVİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Olağanüstü Genel Kurullarını birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiklerini belirten Alevi Kültür Dernekleri Mıudanya Şubesi Başkanı Recep Aslıkara, "Derneğimiz çatısı altında tüm canlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Mudanya Belediyesi'nin tahsis ettiği yere Cem Evi çalışmalarımızı sürdürryoruz. Prosedürlerin yerine getirilmesi için büyük bir çaba içerisindeyiz" diye konuştu.

DİK DURUŞUMUZ FARKLILIK GETİRDİ

Bu seneki Muharrem Ayı'ndan mutluluk duyduklarını ifade eden Aslıkara, yüz yıllardır Müslüman aleminin ehlibeyt katliamına gerekli hassasiyeti göstermediğini söyledi. Bu yıl biraz daha ilgi olduğunun farkına vardıklarının altını çizen Aslıkara, "Bu farklılığın sebebi Alevi Bektaşi Toplumu'nun ehlibeyti anma konusunda ki dik duruşundandır" dedi.

Uğur SALMAN -

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 30 Kasım 2012 18:17 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU