Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Alevi Kültür Derneği'nden Muharrem Ayı Aşuresi İkramı Yapıldı.

Alevi Kültür Derneği'nden Muharrem Ayı Aşuresi İkramı Yapıldı.

E-posta Yazdır PDF

Alevi Kültür Derneği Mudanya Şubesinde Muharrem Aşuresi İkram edilirkenMuharrem ayı nedeniyle Recep Aslıkara Yönetimindeki Mudanya Alevi Kültür Dernekleri Mudanya ŞubesiMudanya da ki Hasan bey mahallesi  Alçakbayır sokakta bulunan idari binalarında aşure ikramında bulundular.

Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partsisi  (CHP) Bursa Milletvekili Sena Kaleli ve CHP Mudanya ilçe başkanı Rüştü Cozlan ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya ilçe başkanlığı yönetim kurulu üyeleri, Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Bursa il başkan yardımcısı Ömür Tantekin, Mudanya belediye meclis üyeleri, Atatürkçü düşünce derneği üyeleri, Mudanya Mütarekespor yönetim kurulu üyeleri, Demokrat Parti (DP) ilçe başkanı Hamdullah Öztürk, sivil toplum örgüt yöneticileri, Alevi dernekleri yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.


Muharrem ayı Aşure günü dualarla başladı ve de kısa bir konuşma yapan Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şube başkanı Recep Aslıkara," Her yıl geleneksel olarak uyguladığımız Muharrem ayında aşure dağıtımımız bu yıl da uygulandı. Bundan sonra Muharrem ayında tüm insanlarımız bir araya gelerek bu güzel günümüzü kutlayacağız. Bu ay Muharrem ayıdır, bütün peygamberlere kurtuluş ayı olan ama,Hz. Muhammed'in ehl-i beyt'ine matem olan ayın adıdır Muharrem. Bugün tüm insanlar kucaklaşmalı, birlikte en güzel şekilde Muharrem ayımızı idrak etmeliyiz. Bundan sonra ki Muharrem aylarında da geleneksel olarak aşure ikramlarımız devam edecek. Bugün bizleri bu mutlu günde yalnız bırakmayan tüm dostlara teşekkür ediyorum" dedi.  
Alevi Kültür Dernekleri Mudanya şube başkanı Recep Aslıkara davetlilere kendi elleriyle aşure ikramında bulundu.


       Tarık ARSLAN/MUDANYA 

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Aralık 2012 17:20 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU