Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mudanya 1. Küçük Sanayi Sitesi Bölgesine Papatya Park Yapılıyor

Mudanya 1. Küçük Sanayi Sitesi Bölgesine Papatya Park Yapılıyor

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Belediyesi Basın Bürosü bülteninden aldığımız bilgiye göre  1. Küçük Sanayi Sitesi bölgesinde  yıllar önce yapılan küçük bir parkın ilavesi olarak hemen bitişiğinde çalışmalara başlanarak oyun ve dinlenme parkının oluşturulma çalışmaları sürdürülüyor.

Parkı yerinde inceleyerek bilgi alan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, "havaların son günlerde mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bizlerin çalışmalarını hızlı bir tempoya soktu. Mudanya Belediyesi olarak bütün amacımız ve arzumuz, ilçemiz ve Güzelyalı bölgemizde ki hemen tüm mahallelerin ihtiyacı olan park ve bahçelere oyun alanlarına yani bu zorunlu ihtiyaçlarını tamamen sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturmaktır, bunun çalışması ve çabası içindeyiz" dedi.

Başkan Aktürk PAPATYA PARK ı incelerken


Belediye Başkanı Aktürk 1. küçük sanayi sitesi bölgesinde çalışmaları devam eden yeni ve oldukça büyük olarak yapılan parkla ilgili yaptığı açıklamasında," Belediye olarak halkımızın tüm sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını yerine getirmek bizlerin görevidir. Bu görevlerimizden biri de hiç kuşkusuz, belediye hizmet bölgelerimiz de oluşan ve oluşabilecek sıkıntıları sorunları çözüme kavuşturmak olduğu gibi bölgelerimizde yaşam süren insanlarımızın ve çocuklarımızın da bazı temel zorunlu ihtiyaçlarını da çözümlemek bizlerin görevi. Bu amaçla belediye olarak mahallelerimizde ki parkların sayını arttırmaya özen gösteriyoruz. Halkımızın bu tür hizmetlere ihtiyaçları bulunuyordu. Bu yüzden de bu yöndeki çalışmalarımıza hız kazandırdık. Ayrıca parklarımızın içinde yeşil alanları da oluşturulurken ağaç dikimini de gerçekleştiriyoruz böylece vatandaşlarımızın ve bölgelerimizin rahat nefes almalarını da sağlıyoruz. Çocuklarımız oyunlarını oynarken aileleri de spor aletleriyle sporlarını yapıyor, oturup dinlenebiliyor. Bugün çalışmalarımızın sürdürüldüğü Mudanya 1. Sanayi Sitesi bölgemizde ki parkımıza Papatya Parkı adını meclis kararıyla verdik. Bulunduğu bölgeye mimari açıdan da güzel bir estetik kazandıran bu parkımız 5 dönüm üzerine kuruldu. Oyun gurupları, oturma gurupları ve spor aletleriyle donatılacak parkımızın aydınlatılması da sağlanacak. Bu bölgemiz bu parkla rahat bir nefes alacak. Çalışmalarımız yakın bir zaman da sonuçlanarak halkımızın hizmetine sokulacak" dedi. 


      

Başkan Aktürk Parkı incelerken

 

Son Güncelleme ( Pazar, 02 Aralık 2012 21:08 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Umit 03-12-2012 09:56
İsteyince oluyormuş.Başarılı bir çalışma,tebrik ediyorum.İsmi de güzel olmuş.En azından Türkçe bir isim.
 
 
+4 #2 Bursasporlu Bşk. E.Ö 05-12-2012 01:26
Mudanya belediye başkanı ve ekibi çocuklar ve halk vatandaşına önemli hizmeti çocuk oyun parklar oyun gurupları, oturma gurupları ve yaşlısı genci sağlıklı bir yaşam sabah spor kondisyon spor aletleriyle donatıları ve çok güzel hizmet yatırım yapması seviindirici isim konusuna gelince güzel ve yerinde bir isim çocuk oyun parkı, bir engelsiz Bursaspor oyun ve dinlenme parkı olması dahada güzel olur inşallah buda gerçek olur Bursa kentimiz ortak marka değerimiz Bursaspor adına değer vermiş oluruz inşallah gerçekleşir.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU