Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Mudanya Kent Konseyi ve Eski Bursalılar Birlikte Sergi Açtı.

Mudanya Kent Konseyi ve Eski Bursalılar Birlikte Sergi Açtı.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Belediyesi Basın bürosundan aldığımız bilgiye göre Mudanya Kent Konseyi ve 2 yıldır çalışmalarını  sürdüren eski Bursalılar çalışma Grubu tarafından hazırlanan  Osmanlı Ve Cumhuriyet Dönemindeki Okul ve Öğretmenlerimiz konulu resim sergisi, Bursa Tayyare Kültür Merkezi Ressam Şefik Bursalı Salonunda  sergilenmeye başladı.

Yaklaşık 1000'e yakın fotoğraf arasından 123 tanesinin seçilip sergilendiği sergiye talep ilk gün olmasına rağmen oldukça ilgi çekti.  Bursa Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Sabri  Kurt , Bursa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili Kemal  Demirel ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Muhsin Özlükurt, Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı ve Mudanya belediyesini temsilen Mudanya belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülşen Dağlı'nın katılımıyla açılan serginin 10-15 aralık tarihleri arasında vatandaşlara açık olacağı belirtildi.

Mudanya Kent Konseyi ve Eski Bursalılar Çalışma Grubu Sergi Açarken

Sergide hem mutluluğu hem de acıyı bir arada yaşadıklarını belirten Eski Bursalılar derneği başkanı Hürol Işık, "Eski Bursalılar Derneği Genel Sekreteri Erol Uyanıkların bugünkü fotoğraf sergisi için çalışmalara yardım ederken beklenmedik bir kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılmıştır.

Uyanıkların ani ölümü biz  çalışma arkadaşlarını derinden yaraladı. Sergimizin açılışını yaşanan bu acı haber nedeniyle ertelemek istedik ancak kaybettiğimiz arkadaşımız bu sergi için büyük emek harcadı,  gönülden destek verdi ve serginin açılışını beklediği için O’nun anısına açmak zorunda kaldık, kendisini rahmetle anıyoruz" dedi.

Sergide kısa konuşma yapan Milli Eğitimden sorumlu vali yardımcısı Sabri Kurt, Büyükşehir belediye başkan vekili Muhsin Özlükurt, Mudanya Kent Konseyi başkanı Soyer Kazancı ve CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel," Şehirler tarihlerini yaşar. Böyle anlamlı bir güne acı ve üzüntü ile başlamak bizleri fazlasıyla üzdü ancak kaybedilen dernek genel sekreteri Erol Uyanıkların bu sergiyi çok önemsediği ve açılışını beklediği bu sergiyi onun anısına açmak zorunda kalınmıştır. Bu tür sergiler her zaman nostaljiyi yaşattığı için genç yetişen nesiller için oldukça yararlı olmaktadır.  İnsanlar dönüp arkalarına bakmalılar, geride neler bırakılmıştır, yaşananlar nedir nasıldır bu anlamda bu tür sergiler çok önemlidir. Serginin açılmasına destek veren ve emeği geçenleri kutluyor bu tür sergilerin bundan sonra da sürdürülmesini diliyoruz" dediler.

Mudanya Belediye başkanı Hasan Aktürk te  açıklamasında," Belediye olarak bu tür organizasyonlara her zaman desteğimizi vereceğiz. Mudanya Kent Konseyi  Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi Okullarımız ve Öğretmenlerimiz konulu sergimizin acı bir haberler birlikte açılışı gerçekleştirildi, dernek ve konsey tarafından serginin bugün açılışının yapılmasının amacı, bu serginin hazırlanmasında emeği geçen ve serginin açılışını çok görmek isteyen dernek sekreteri Erol Uyanıkların ani ölümünün yaşanması, bu nedenle de onun anısına açılışı gerçekleştirildi" dedi. Mudanya belediye başkan yardımcısı Seçil Pınar İncecik'te açıklamasında," Mudanya Kent konseyi Eski Mudanyalılar çalışma gurubunun, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi Okullarımız ve Öğretmenlerimiz konulu resim sergisini Mudanya belediyesi olarak destekliyor ve her zamanda desteklemeye devam edeceğiz. Serginin açılmasında büyük emekleri geçen ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaşanan bir acı herkesi derinden üzmüştür, belediye olarak Allahtan rahmet kederli ailesine de baş sağlığı diliyoruz" dedi. 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Salı, 11 Aralık 2012 18:23 )  

Yorumlar  

 
0 #1 hürol ışın 12-12-2012 00:29
mudanya kent konseyi başkanımız Soyer Kazancı ve Mudanya belediyesi ile bize salonlarını açan Bursa Büyük Şehir Belediyesine teşekkür ediyoruz Hürol Işın eski bursalılar çalışma grubu ve derneği başkanı
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU