Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Bursa Güne Kar Yağışıyla Başladı.

Bursa Güne Kar Yağışıyla Başladı.

E-posta Yazdır PDF

Büyükşehir Belediyesi, güne kar yağışıyla başlayan Bursa´da vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, sabahın ilk ışıklarından itibaren 17 ana güzergahta karla mücadele çalışmalarına başladı. Güzergah haricinde olan hastane ve otopark giriş çıkışları için de gerekli tedbirler alınırken, karla mücadele için yapılan çalışmalar için bir vardiyada 17 ekip çalışıyor. Bu ekiplerden 6’sı kar küreme-tuz atma aracıyla (ünimog), 1 adedi tuz atma aracıyla, 10 ekip de kürekle tuz atma işini gerçekleştiriyor. Sözkonusu ekiplere destek olarak ayrıca, bir vardiyada 4 grayder, 2 loder ve 4 kepçe olmak üzere toplam 27 kamyon ve iş makinesi de çalışıyor.

Bursa'da Yolları Kar Kapladı 20-12-2012

Ekipler 24 saat görev başında

Özellikle gece, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine de karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülecek. Toplam 180 personelin görev yaptığı çalışmalarla gerek kent merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında sıkıntı yaşanmayacağı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı şantiye sahasında 6 bin tonluk tuz stoğunun bulunduğu belirtildi.
Öte yandan Jandarma ekipleri Uludağ Yolu’ndaki 8. km’den itibaren zincirsiz araçların yola devam etmesini önlüyor.

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 20 Aralık 2012 11:57 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU