Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Sebahattin Atamer "Silivri Onurumuzdur"

Sebahattin Atamer "Silivri Onurumuzdur"

E-posta Yazdır PDF

Sebahattin ATAMER13-Aralık-2012 Perşembe günü üç yürekli arkadaşımla beraber Silivri deydik. O gün anlatmakla tarif edilemez orada olmak  ve o günü yaşamak lazımdır. Dikkatimi çeken en ilginç olay hiçbir engelle karşılaşmamak oldu.

Demek ki diye düşünüyorum hükümet, ülkenin bir ucu olan ve de  iş gününde Silivri de, bu kalabalığı beklemiyormuş olmalı ki 29 Ekimde,  10 Kasım da  önümüze çıkardığı karşı güçler orada yoktu. Ya da gücü yoktu. Siyasi iktidar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım Atatürk’ü anma buluşmasından sonra bizlere usanç geldiğini bıkkınlık geldiğini ya da gücümüzün tükendiğini zannetmiş olmalı ki çok kişi gelemez düşüncesiyle yollara barikat bile kurmamışlardı.

Bu millet yüce bir millettir. Karşılaştığı zorlukları aşmasını iyi bilir. Milli kurtuluş günlerinde atalarımızın yaptığı vatanperver fedakarlıkları anımsar, bu koşullar bana vız gelir der ,oraya gelir Silivri duvarlarını kuşatır gerektiğinde “Fransız’ ların Bastil’i” bastığı gibi” Silivri toplama kampını basar ve orayı onların başına da yıkar.


Silivri ye vardığımız da o muhteşem Kalabalığı gördüğüm zaman, şu tespiti yapmıştım, beklemedikleri bu kalabalık karşısında, mahkeme kararı geciktirecek, kararı vermek için zaman kazanmaya çalışacak, bu ulusalcı güçlerin dağılmasını bekleyecekler, Beklediğm gibi oldu sudan sebeplerle dava yavaşlatıldı. Davaya başka davalar eklendi. Ulusal güçlerin kararlılığından çekindiler, kararı zamana yaydılar. Kısmen de başarılı oldular,ama şunu asla unutmasınlar,biz şunu biliyor ve uyarıyoruz,Ergenekon, davalarından yatan tüm bu aydınlar bizim onurumuzdur. Davası davamızdır. Ergenekon davası ülkemizdeki tüm milli güçlere karşı açılmış  cumhuriyetten öç alma   olduğunun da bilincindeyiz.
  

Türkiye'nin Kemalist ideolojik karakterini belirlediği,siyasal ve toplumsal yapılanmasını şekillendirmeye giriştiğinden beri etkisini hiç kaybetmeyen”karşı devrimci” ATATÜRK düşmanları her zaman siyasal ve toplumsal yapılanmaya engel oluşturan -bugün,ABD çıkarları için  emperyalizm ile ortak bu siyasi iktidar, Dünya ya objektif bakışın önünü tıkamış, bağımsızlığımızı paspas etmiş ulusal birlik ve beraberliği bozmuş ve Türkiye'yi tüm komşularına düşman etmiştir.    Bugün tüm yurtseverler,yine binlercesi ne adaletin, ne insanlığın, ne hukukun olmadığı Silivri'de protestosunu yükseltiyor.     Türk ulusu ve Arap ulusları  esasen, var olan anti-emperyalist karakterleri, çağdaşlık ve özgürlük hasretleriyle ayağa kalkmaktadır, isyan büyüyor ki onlar için bağımsızlık savaşını başlatan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tür. Biz Araplardan daha az milliyetçi değiliz bunu bilesiniz.
  

Evet o gün yani 13 Aralık 2012 günü, savcı, Silivri Toplama Kampının içindeki özel mahkemede -mütalaa-sini okuyacaktı. Okuyamadı. Okuyamazdı da “Dünyanın neresinde hangi siyasi davanın iddianamesi 120 milyon evet 120 milyon sayfadır bilen varsa bize söylesin bizde bilelim.” Çünkü dışarıda yüz binlerce “ulusal güç” Silivri’yi kuşatmışlardı. Ellerinde ay yıldızlı Türk bayrakları. Dillerinde, marşlar, sloganlar. Yüreklerinde Atatürk. Duvarların biraz ötesinde ise meydanlar, yüz binlerin, “Atatürk'ün askerleriyiz, Ordu millet el ele, Hükümet istifa kahrolsun ABD emperyalizmi. Yurt severler çıkacak hesap soracak vb“sloganlarıyla yer gök inliyordu, Sadece Silivri yi değil, tüm Türkiye yi inletiyorlardı. Bu haykırışlar
  

Cumhuriyet tarihinin hiçbir dönemimde bu kadar çok yalan söylenmedi, bu kadar çok sahtekârlık yapılmadı. Bu kadar çok, düzmece, uyduruk belge hazırlanmadı. Türk ordusu bu kadar çok hırpalanmadı, aşağılanmadı ve bu kadar çok komutanını esir vermedi. Siz hiç kendi ordusuna karsı yabancı devletlerle ortaklaşa komplolar düzenleyen, askerini, subayını, generalini halkın gözünden düşürmek için elinden geleni ardına koymayan bir iktidar gördünüz mu? Siz hiç ülkesini parçalamak isteyen emperyalist bir devlete Eş başkanlık yapan bir hükümet başkanı gördünüz mü?

Aydınlar, Atatürkçüler, Yurtseverler! Halkın uyanışına, kulak verin. Onların gerisinde kalmayın. Her şeyden önce, laiklik karşıtlığının odağı olmuş gayrimeşru bir iktidarın suçlarına ortak olmayalım,demokratik yollardan sonuna kadar mücadelemiz devam edelim, unutmayalım ki “Mücadele edenler her zaman kazanamazlar ama, kazananlar hep mücadele edenler olmuştur.”
  

Bir çift sözümde “MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ” sloganından rahatsız olanlara var. Beyler !

Mustafa Kemal’in askerleri bugünkü omuzu kalabalık zati muhteremleri zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Mustafa Kemal’in Askerleri, Milli Kurtuluş Savaşını veren Kuvayi  Milliyecilerdir, genç tıbbıyelilerdir, köylülerdir,ç iftçilerdir, esnaftır, sakalı henüz terlemiş gençlerdir, Kara Fatmalardır, Nene Hatunlardır, Halide Edip lerdir, Kubilaylardır, Hasan Tahsinlerdir, Uğur Mumcu lardır, Ahmet Taner Kışlalılardır, Bahriye Üçoklardır, bu uğurda şehit edilmiş tüm yurtseverlerdir. Silivride yatan vatan severlerdir, velhasıl elinde ay yıldızlı bayrak taşıyan tüm aydınlardır. Şunu şöyle bilin, biz bu ülkenin yurttaşlarıyız, eğer bu slogandan gocunuyorsanız, Atatürk ün en büyük asker arkadaşlarından birisi olan İsmet Paşanın dediği gibi ”Hadi Canım Sende””
                                                   

Sebahattin Atamer
Atatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 20 Aralık 2012 12:44 )  

Yorumlar  

 
+6 #1 ÖMÜR TANTEKİN 20-12-2012 22:23
AMERİKANIN KULLARI PARTİSİ (AKP) ATATÜRK DENDİĞİ
ZAMAN BUNLARI SITMA TUTUYOR BAŞLIYORLAR TITREMEYE
ABD TARAFINDAN FORMATLANMIŞ FABRİKASYON KUL OLMUŞ ÇAKMA MÜSLÜMAN DİNLE???????
DOKUNAN YANIYORMUŞ BIRAK BENDE YANAYIM
SAFLAR AYRIŞIYORSA ATATÜRK TEN YANAYIM
TAKKİYE YAPMADIMKİ GERÇEKTEN UTANAYIM
BOĞAZIMDAN BİR LOKMA HARAM GEÇMEMİŞ OLSUN
BİZLER İÇİN VATAN YAHUT SİLİVRİ
 
 
+4 #2 ZAYÇEK 22-12-2012 11:51
EY İNANANLAR! HİÇ KİMSEYE BİZİ DAVAR SÜRÜSÜNÜ GÜDER GİBİ GÜT! DEMEYİN (BAKARA104)
YÜZDE ELLİYE ALLAHIN SÖZÜ DUYURULUR???????
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU