Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Denizde Kaybolduğu Söylenen Gence Ulaşılamıyor

Denizde Kaybolduğu Söylenen Gence Ulaşılamıyor

E-posta

Mudanya da arkadaşlarıyla birlikte Arnavutköy yat limanından kiraladıkları sandala binerek denize açılan 35 yaşında ki Yusuf S. günlerdir haber alınamıyor.

Önceki gün mahkemeye çıkarılan Yusuf S ile denize açılan arkadaşlarından ilköğretim okulu öğretmeni olduğu belirtilen  Dilşah A, ve diğer arkadaşı Kaan U, gece yarısı sonuçlanan görülen davada Kaan U adli serbestlikten serbest bırakılırken Dilşah A. tutuklanarak ceza evine konuldu. Aramalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Mudanya ve Güzelyalı açıklarında dün Sahil Güvenlik komutanlığı gemisi ve botlarıyla yapılan aramalara daha sonra Mudanya belediyesi Arama Kurtarma ekibi (Mak)ta zodyağıyla katıldı.

MAK ARAMA KURTARMA DENİZDE KAYBOLAN GENCİ ARIYOR

Ancak yapılan tüm aramalara rağmen Yusuf S. ye ulaşılamadı.  Bugünde Mudanya belediyesi Arama kurtarma ekibi, aramalarına zodyakla devam ederken Yalova deniz polisi Su altı arama ekibi dalgıçları Mudanya'ya gelerek kıyıdan 300 ile 500 metre açıkta 30 ile 50 metre derinlikte aramalarını sürdürmeye başladılar.

Bilindiği gibi 18 Mayıs sabah 06. 30 da 19 yaşında ki Kaan U, 33 yaşında ki Dilşah .A isimli bayan arkadaşıyla Mudanya Arnavutköy yat limanına gelen 35 yaşında ki Yusuf.S burada alkol almışlar daha sonra kiraladıkları sandala binerek hep birlikte denize açılmışlar ve alkol almaya sandalda da devam etmişler, Mudanya belediyesi kapalı pazar yeri karşısında kıyıdan 300- 500 metre açıkta olabileceği belirtilen yerde 2 erkek denize atlayarak şakalaşmaya başlamışlar ve bir süre yüzmüşler, denizde şakalaşmalardan sonra Kaan U. yorularak sandala çıkmış ancak Yusuf S. batıp çıkmaya başlamış ve şaka yaptığı sanılmış ancak uzun bir süre denizden çıkmayınca arkadaşı Kaan  U yeniden denize atlamış ve Yusuf S. yi aramaya başlamış bir sonuç alamayınca da sandala çıkmış bu sırada sandal küreğinin bağlı olduğu ıskarmozu denize düşürünce panik yaşamışlar denizde sandallarıyla balık yakalayanlara bağırarak yardım istemişler.

Balıkçılar yanlarına gelerek sandalı Arnavutköy yat limanına getirmişler ve buradan Kaan U ve Dilşah A, arkadaşları Yusuf S'nin evine gitmiş olabileceğini düşünerek kendileri de evlerine dönmüşler, Ancak Yusuf S'nin kardeşi Serdar S. Mudanya ilçe emniyet müdürlüğüne baş vurarak abisinin eve dönmediğini ve ailece merak ettiklerini belirtmesi üzerine önceki günden bu yana aralıksız olarak denizde arama çalışmaları her yönü ile sürdürülüyor. Kaybolan Yusuf S. nin kardeşi Mudanya ya abisinin arkadaşlarıyla birlikte gelerek arama faaliyetlerini takip edip çalışmalar konusunda emniyet yetkililerinden bilgi alan Serdar S. bu işe bir anlam veremediklerini ancak ailesiyle birlikte büyük bir üzüntü yaşadıklarını ve abisinin bir an önce bulunmasını istedi.        

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Çarşamba, 22 Mayıs 2013 14:30 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU