Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya'da 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

Mudanya'da 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

E-posta

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramımın 87. yıldönümü Mudanya da törenlerle kutlandı.

Kutlama yarışmaları boyunca Sahil Güvenlik komutanlığı ve Mudanya belediyesi Arama Kurtarma birimi Zodyak bot ve dalgıçlarla denizde güvenlik önlemi aldılar. 
İlk tören iskele meydanında Atatürk anıtına Mudanya Liman Başkanı Halil Karakuş tarafından çelengin konulması 1 dakikalık saygı  duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Halil karakuş yaptı. Protokol üyeleri deniz şehitleri anısına denize çelenk attılar. Daha sonra iskele üzerinde hazırlanan platformda yarışmalara geçildi. 100 metre ile 200 metre arasında değişen yüzme yarışmalarının yapıldı ve ardından günün en anlamlı ve en tercih edilen yarışması olan yağlı direkten bayrak kapma yarışmasına geçildi.

Yağlı Direkte Gelenek Değişmedi Ferdi Tabak Bayrağı da Cumhuriyet Altınını da aldı.

Burada gelenek yine değişmedi ve Ferdi  Tabak bu yıl da yağlı direkten bayrağı kaparak bir Cumhuriyet altınının sahibi oldu. Dereceye girenlere Mudanya belediyesi tarafından çeyrek, küçük ve Cumhuriyet altını ödül olarak verildi. 100 metre yüzme yarışmalarında, 100 metre 18 yaş altı, 1. Oğuz Çam, 2. Nazife İdilözkol ve 3. cü Eray Güçlü. 100 metre 18 yaş üstü 1. Dursun Saru, 2. ci Gökhan Mutlu ve 3. İzzet Uğur Zengin. 200 metre 18 yaş altı 1. Oğuz çam, 2. ci Nazife İdilözkul ve 3 cü Ömer Faruk Yavuz dereceleri paylaşırken 200 metre 18 yaş üstü yarışmalarında ise 1. Dursun Saru, 2 ci Gökhan Mutlu ve 3 cü İzzet Uğur Zengin dereceleri paylaştılar. Törenden sonra gezi teknesiyle vatandaşlar körfez turu attılar. Gece Mudanya belediyesi Türk Sanat Müziği topluluğu sanatçı Ayşen Birgör'ün katılımıyla konser verdi.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 04 Temmuz 2013 00:00 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU