Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Hüseyin Ihlamur "Deprem Öldürmez Belediye Öldürür"

Hüseyin Ihlamur "Deprem Öldürmez Belediye Öldürür"

E-posta

Hüseyin IhlamurCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Hüzeyin Ihlamur 1999 depreminin 14. yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında Mudanyaya çok yakın bir fay olduğunu hatırlatarak "Burada bir deprem olursa ağır bir felaketle  karşılaşacağımız kesin olmasına karşın, depremden sonra toplanma yerleri , acil yardım  Vb. yerler ile nasıl davranılacağına ilişkin bir plan dahi yapılmamıştır. 17 ağustosta bir şey öğrendik .’’ deprem öldürmez bina öldürür’’ bu sözün doğrusu DEPREM ÖLDÜRMEZ BELEDİYE ÖLDÜRÜR olmalı. Depreme  karşı hiçbir çalışma  yapmayan Belediye Depremde kaybettiklerimizin katili olacaktır. Bunu bugünden ilan ediyoruz.  Ve hatırlatıyoruz Belediye sadece bir rant kapısı değil bir sorumluluk ve hizmet makamıdır." dedi.

Açıklamanın tam metni şöyle;

Bugün 17 ağustos depreminin yıldönümü , geride bıraktığımız onca süreye rağmen acılarımız halen taze . Unutmadık  unutturmayacağız. Kaybettiklerimizi rahmetle anıyoruz , acılarının tazelendiği bu günlerde yakınlarına sabırlar diliyoruz.

17 ağustosu görece hafi hissetmesine karşın kayıp veren Mudanya ‘mız olası  yıkıcı bir depremde en çok zarar görecek yerlerden birisi olmaya aday.  Kuzey Anadolu hay hattının kırılmayan bölümü  İmrallı  adasının hemen yanından geçiyor .  150 yıldır hareketsiz duran Bursa fay hattı 25 km. uzağımızda , Gemlik  körfez fayı şehrinizin 3-4 km uzağından denizden geçiyor. Bu fay hattı son dönemin  en  hareketli deprem potansiyeli en yüksek hattı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu hattaki  hareketlilik Koceli Üniversitesi tarafından Prysman’da kurulan bir istasyon ile izlenmektedir.

Tehlike böylesine yakın iken Şehrimiz için ne yazık ki , Belediye hiçbir önlem almamaktadır. 17 ağustosun yorduğu binalarla  dolu şehrimizde  hiçbir araştırma ve kentsel dönüşüme yönelik bir çalışma yapılmamıştır.
Jeolojik araştırmalara depremsellik haritaları yapılmadan imar izinleri ve buna bağlı yapılaşma hızla sürdürülmektedir.


Burada bir deprem olursa ağır bir felaketle  karşılaşacağımız kesin olmasına karşın , depremden sonra toplanma yerleri  , acil yardım  Vb. yerler ile nasıl davranılacağına ilişkin bir plan dahi yapılmamıştır.
17 ağustosta bir şey öğrendik .’’ deprem öldürmez bina öldürür’’ bu sözün doğrusu DEPREM ÖLDÜRMEZ BELEDİYE ÖLDÜRÜR olmalı. Depreme  karşı hiçbir çalışma  yapmayan Belediye Depremde kaybettiklerimizin katili olacaktır. Bunu bugünden ilan ediyoruz.  Ve hatırlatıyoruz Belediye sadece bir rant kapısı değil bir sorumluluk ve hizmet makamıdır. 

 

Yorumlar  

 
+2 #1 yuh! 23-08-2013 05:39
Bir toplanma yerimiz yok gercekten. Yuh!
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU