Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Hüseyin Ihlamur "Başkan Aktürk Bu Kez Sıyrılamayacak. Hesap Verecek"

Hüseyin Ihlamur "Başkan Aktürk Bu Kez Sıyrılamayacak. Hesap Verecek"

E-posta

CHP Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin IhlamurCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Ihlamur yaptığı yazılı basın açıklamasında geçtiğimiz aylarda Mudanya Belediyesi'nde gerçekleşen yolsuzluk operasyonunu hatırlatarak " Bu kez Başkan Aktürk ve bürokratları başka bir soruşturma ile karşı karşıyalar  Halitpaşa Mahallesinde Mehmet KARADAĞ ait 7 bloktan oluşan binalara ilişkin belediye uygulamaları Soruşturma konusu. Bu soruşturma için Başkan ve Bürokratları hesap verecekler. Şarkılı türkülü bir arkadaşlığın  imar kayırmasına haksız kazanç elde etmeye uzandığı İçişleri Bakanlığı belgesinde  açıkça yazıyor." cümlelerini kullanarak ciddi iddialarda bulundu.

Hüseyin Ihlamur 'un Basın Açıklaması Şöyle;

İstanbul yolsuzluk operasyonu ile sarsıldı.  Bakan çocuklarından banka Genel Müdürüne bürokratlardan Belediye   Başkanına ,iş adamına kadar birçok kişi şüpheli  olarak gözaltına alındı. İmar uygulamalarında kayırma  ve rant elde etme  soruşturmanın en önemli ayağı olarak görülüyor.

AKP iktidarının  imar uygulamaları yoluyla yeni zenginler yarattığı tüm halkımız tarafından bilinmektedir. Bu konudaki yolsuzluk iddiaları  Partimizin sözcüleri tarafından birçok kez dile getirilmişti. Partimizin yolsuzluk  iddialarına sessiz kalanlar bugün iktidar içi çekişmenin  bir aracı olarak yolsuzluk soruşturmaları yapmakta ve bu sayede iktidarın kirli çamaşırları ortalığa saçılmaktadır. ı

Bu yolsuzlukların Mudanya’da da yapıldığı tüm Mudanya Halkının bildiği bir gerçektir. Geçtiğimiz  haftalarda Mudanya Belediyesine  yolsuzluk operasyonu yapılmıştı  bu operasyondan Belediye Başkanı Sayın Aktürk Savcının takipsizlik kararı ile  sıyrılabildi.

Bu kez Başkan Aktürk ve bürokratları başka bir soruşturma ile karşı karşıyalar  Halitpaşa Mahallesinde Mehmet KARADAĞ ait 7 bloktan oluşan binalara ilişkin belediye uygulamaları Soruşturma konusu. Bu soruşturma için Başkan ve Bürokratları hesap verecekler.

Şarkılı türkülü bir arkadaşlığın  imar kayırmasına haksız kazanç elde etmeye uzandığı İçişleri Bakanlığı belgesinde  açıkça yazıyor.
Geçtiğimiz aylarda yapılan operasyondan ve bu açılacak soruşturmadan  Sayın Başkan yakasını  kurtarabilir ama bilsin ki halkın vicdanında asla aklanamayacaktır. Savcı ona ‘’takipsizlik kararı verdi ‘’ ancak bizim takibimiz devam ediyor edecek.

Haksız kazanç sağlama , hukuksuz işlemler , kayırma  ve Mudanya’ya karşı suçların takipçisiyiz ve Bu suçları işleyenlerden eninde sonunda hesap soracağız.

Hüseyin IHLAMUR
Cumhuriyet Halk Partisi
Mudanya İlçe Başkanı

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Aralık 2013 12:43 )  

Yorumlar  

 
0 #1 zafer 23-12-2013 02:15
bu bahsettiğiniz inşaat 92 li yıllarda yapılan inşaat değilmi bununmu hesabını soruyosunuz sanırım o zamanki belediye de sol parti değilmiydi ne yaman çelişki bu
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU